Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

DuPont otwiera Centrum Innowacji w Polsce

agrofoto

367 wyświetleń

blog-0149654001460378572.png

DuPont otwiera Centrum Innowacji w Polsce, które pozwoli na szybszy i znacznie łatwiejszy kontakt z naukowcami i inżynierami DuPont na całym świecie. To 4 Centrum Innowacji DuPont w Europie (po Genewie, Stambule i Moskwie) oraz 13 na świecie.

Centrum Innowacji DuPont w Warszawie wyposażone jest w zaawansowany system do wideokonferencji i specjalne stanowiska z iPadami. Dzięki temu, można łatwo połączyć się z dowolnym ośrodkiem badawczo – rozwojowym, czy innym Centrum Innowacji DuPont na całym świecie. Szybka komunikacja skraca dystans między ośrodkami, ułatwia i przyspiesza dostęp do zasobów wiedzy skupionej w różnych krajach oraz usprawnia proces konsultacji. Efektem jest znacznie krótszy czas dochodzenia do rozwiązań.

„Decyzja o zlokalizowaniu kolejnego Centrum Innowacji DuPont w Warszawie wynika z potencjału naszego kraju,” – mówi Włodzimierz Soboń, Branded Content Manager DuPont Poland. – „Polska jest największym rynkiem w Europie Centralnej, a nasi inżynierowie pracują nad wieloma innowacyjnymi projektami ”

Jednym z pierwszych przykładów wykorzystania warszawskiego ośrodka innowacji DuPont był test niepalnej odzieży z włókna DuPontTM Nomex® wyprodukowanych przy udziale DuPont Protection Solutions. Eksperyment został fizycznie przeprowadzony w Genewie, ale w całości był koordynowany przez warszawskie Centrum Innowacji DuPont. Badania wykonano z użyciem laboratorium Thermo-Man® - symulatora wybuchów ognia. Maszyna sprawdza prawdopodobieństwo oparzeń dla człowieka, ubranego w odzież wykonaną z testowanych materiałów. Doświadczenie odbywa się w najbardziej realistycznych warunkach, czyli w sytuacji narażenia Thermo-Man®a na bezpośrednie działanie płomieni.

Dotychczas, aby wybrać odpowiedni rodzaj ochrony, wszystkie osoby zaangażowane w proces zakupu musiały jechać do Genewy. Teraz można wysłać ubrania do Szwajcarii, a w Warszawie na bieżąco oglądać wyniki testów. Rezultaty zdalnych badań pomagają podejmować decyzję o wyborze rozwiązania, skracają czas realizacji zamówień i obniżają koszty.

„Innymi obszarami, w których warszawskie Centrum Innowacji DuPont będzie mocno eksploatowane są tworzywa konstrukcyjne np: dla przemysłu samochodowego. Rozwiązania produkowane są w Polsce, ale mogą być na bieżąco konsultowane np. z japońskim ośrodkiem mocno skoncentrowanym na branży motoryzacyjnej,” – wyjaśnia Włodzimierz Soboń. – „W przypadku naszych rozwiązań dla rolnictwa, pracujemy nad rozwiązaniem, które da Centrum Innowacji możliwość łączenia się z bezpośrednio z plantacją i oceny „na żywo” aktualnych zagrożeń dla upraw.”

Globalna sieć Centrów Innowacji DuPont przeznaczona jest dla pracowników, klientów i partnerów strategicznych firmy. Celem jest szybsze generowanie rozwiązań trudnych problemów. We wszystkich centrach innowacji zwiedzający mogą łączyć się z siecią naukowców i inżynierów DuPont na całym świecie za pośrednictwem nowych technologii0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×