Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach?

monika_adag_88

777 wyświetleń

blog-0075694001452696618.jpg

Concordia Ubezpieczenia specjalnie z myślą o rolnikach, ich rodzinach oraz osobach prowadzących działalność gospodarczą przygotowała „Poradnik ubezpieczeniowy”. Publikacja wyjaśnia nie tylko co i przed jakimi zdarzeniami można ubezpieczyć, ale także na co warto zwrócić uwagę w trakcie podpisywania umowy, by nie paść ofiarą „małej czcionki” oraz jak postępować, gdy nieszczęście będzie miało miejsce i dojdzie do szkody.

Obiektywność i jakość „Poradnika ubezpieczeniowego” gwarantują autorzy, wśród których znajdują się eksperci rynku ubezpieczeniowego, pracownicy Concordii z wieloletnim doświadczeniem, oraz patron medialny projektu „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

W celu ułatwienia odnajdywania konkretnych treści poradnik podzielono na 3 części, nawiązujące do poszczególnych odbiorców: „Mam rodzinę”, „Jestem rolnikiem” oraz „Mam firmę”. Dodatkowo przystępny język tekstu ma na celu łatwiejsze zrozumienie prezentowanych zagadnień.

– Tematyka ubezpieczeniowa jest dla wielu trudną płaszczyzną. Specyfika zagadnienia i język używany w oficjalnych materiałach nie ułatwiają jej zrozumienia. Na przestrzeni lat zaobserwowaliśmy jednak pozytywny trend wzrostu świadomości ubezpieczeniowej. Ludzie, nauczeni przykrymi doświadczeniami (własnymi lub sąsiadów), których skutków finansowych można było uniknąć dzięki polisie ubezpieczeniowej, coraz częściej zauważają korzyści płynące z posiadania ochrony ubezpieczeniowej. Cały czas jednak mają problem z wyborem najlepszego dla siebie wariantu. Stąd pomysł, aby w prosty, poradnikowy sposób przybliżyć wątpliwości, jakie z naszego doświadczenia pojawiają się przed wyborem odpowiedniego ubezpieczenia – mówi Magdalena Kaniewska, rzecznik prasowy Concordii Ubezpieczenia.

Autorzy podkreślają, że podczas tworzenia „Poradnika ubezpieczeniowego” skupiali się na najistotniejszych aspektach w całym procesie ubezpieczeniowym. W związku z tym poruszono takie kwestie jak definiowanie indywidualnych potrzeb ubezpieczeniowych, wybór właściwego ubezpieczyciela i jego oferty, czy obsługę posprzedażową i likwidację szkód.

źródło: materiały firmowe0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×