Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego podpisana!

monika_adag_88

2988 wyświetleń

blog-0667179001441019963.jpg

Ustawa mająca przeciwdziałać wykupowi polskiej ziemi przez obcokrajowców została w końcu podpisana przez prezydenta RP Andrzeja Dudę – poinformowała Kancelaria Prezydenta. Nowe przepisy mają również zapobiegać rozdrabnianiu gospodarstw rolnych poprzez ograniczenie możliwości sprzedaży, zamiany i darowizn nieruchomości rolnych. Równie istotne jest także określenie w dokumencie maksymalnej powierzchni rodzinnego gospodarstwa rolnego na 300 ha oraz kwestie ograniczenia podziału gospodarstw rolnych i wprowadzania ich do rejestru.

 

Prace nad „Ustawą o kształtowaniu ustroju rolnego” zostały rozpoczęte już w lipcu 2014 roku w związku z zapowiedzianymi przepisami unijnymi, wchodzącymi w życie 1 maja 2016 roku, stanowiącymi o tym, że cudzoziemcy mają prawo do zakupu polskiej ziemi i spekulacji nią bez konieczności ubiegania się o specjalne zezwolenie na taki zakup. Od tego momentu posłowie i strona rządowa wprowadzili w projekcie liczne poprawki, a ostateczne brzmienie dokumentu zostało uchwalone 25 czerwca tego roku. Później swoje trzy grosze dorzucił Senat. Od tamtego momentu ustawa czekała wyłącznie na podpis prezydenta, który został już na niej złożony.

 

Nowa „Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego” ma wejść w życie od początku przyszłego roku, tym samym zastępując dokument z 11 kwietnia 2003 roku.

 

Foto: danielhaker1 komentarz


Rekomendowane komentarze

a jak ktos dzierzawi ziemie od kogos i ma umowe na 10 lat a nie spelni tego warunku o tym ze 5 lat prowadzi gospodarstwo bo ja prowadze dopiero od 1 roku to co wtedy ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×