Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Rekordowy Zjazd Europejskiej Federacji Zootechnicznej!

agrofoto

313 wyświetleń

blog-0656724001439882967.png

Ponad 1100 uczestników z 52 krajów świata weźmie udział w 66 Zjeździe Europejskiej Federacji Zootechnicznej, który odbędzie się w dniach 31 sierpnia-4 września w Warszawie. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. prezydent EAAP Philippe Cheminau oraz najważniejsi eksperci świata zootechniki.

 

Program Zjazdu przewiduje liczne sesje tematyczne poświęcone między innymi zasadom nowoczesnej hodowli, strategiom żywieniowym, zapobieganiu chorób u zwierząt hodowlanych czy też genetyce. Panele i dyskusje będą dotyczyły chowu i hodowli różnych gatunków zwierząt gospodarskich – bydła mięsnego i mlecznego, trzody chlewnej, drobiu, kóz, owiec i wielu innych.

 

„Polska już po raz trzeci jest organizatorem tego prestiżowego wydarzenia, jakim jest Zjazd Europejskiej Federacji Zootechnicznej. Bardzo duże zainteresowanie i rekordowo wysoka frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów” – podkreśla prof. Roman Niżnikowski, prezes Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego, które odpowiada za organizację Zjazdu EAAP.

 

Zjazd EAAP odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 4 września w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Hasłem przewodnim 66. edycji jest „Innowacje w produkcji zwierzęcej – od idei do praktyki”.

 

Wydarzeniem towarzyszącym będzie Krajowe Forum Nauka-Praktyce, które odbędzie się 4 września z udziałem między innymi ekspertów z Instytutu Weterynarii w Puławach, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Uniwersytetu Ghent w Belgii i amerykańskiego Uniwersytetu w Georgii. Forum zostało podzielone na dwie sesje: „Monitoring jako pomoc w zarządzaniu stadami bydła i trzody chlewnej” oraz „Selekcja genomowa w praktyce”.

 

Więcej informacji: http://www.eaap2015.org/0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×