Skocz do zawartości
News

News

Autorzy tego bloga

Wsparcie dla wszystkich poszkodowanych suszą

monika_adag_88

1133 wyświetleń

blog-0990570001439548141.jpg

Odpowiednie środki po oszacowaniu strat trafią do wszystkich, którzy stracili przez suszę – zapowiedziała premier Ewa Kopacz na konferencji prasowej w Kaliszu. Poinformowała również, że rząd planuje kompleksowe oszacowanie strat, tak by objęły też hodowców bydła, którzy z powodu suszy nie mają czym karmić swoich zwierząt.

 

Na terenie 12 województw działa już 809 komisji szacujących szkody spowodowane przez suszę. Już niedługo pracę rozpoczną komisje w pozostałych czterech województwach: małopolskim, śląskim, świętokrzyskim i zachodniopomorskim. W związku z tym premier Ewa Kopacz ponownie zapowiedziała, że rząd planuje wsparcie finansowe dla osób poszkodowanych. – Decyzją rządu będzie można przesunąć odpowiednie środki, które po oszacowaniu strat trafią do tych, którzy stracili na suszy. Wsparcie ma im pozwolić kontynuować działalność gospodarczą – powiedziała premier.

 

Kopacz w swojej wypowiedzi odwołała się także do zarządzeń Polskich Sieci Elektroenergetycznych w związku z przedłużającymi się wysokimi temperaturami. Od poniedziałku od godziny 10.00 stosowane są bowiem ograniczenia w dostawach i poborze energii w całym kraju u tych odbiorców, dla których określona w umowie wielkość mocy umownej wynosi powyżej 300 kW. Nie dotyczą one zatem odbiorców indywidualnych ani instytucji, na przykład szpitali. Premier zapowiedziała, że rząd szczegółowo przeanalizował, kogo mają dotyczyć ograniczenia. – Wiadomo, że nie ograniczymy prądu tym, którzy mają chłodnie, a w tych chłodniach mięso lub warzywa, czy owoce. Nie ograniczymy tam, gdzie to chłodzenie jest bezwzględnie konieczne, bo inaczej zakłóciłoby to cały proces produkcyjny – tłumaczyła. Dodała również, że z 20. stopnia zasilania udało się już zejść na 16.

 

Foto: marcus19980 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×