Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Trwa susza, płoną pola

monika_adag_88

717 wyświetleń

blog-0186672001439199193.jpg

Nękająca nas od jakiegoś czasu susza powoduje olbrzymie straty w plonach – to jednak nie koniec jej konsekwencji. Wysokie temperatury i brak opadów przyczyniają się także do wzrostu zagrożenia pożarowego. Przesuszona jest nie tylko ściółka w lasach – niebezpiecznie sucha jest również pozostawiona na polach po żniwach słoma i nieskoszone jeszcze zboża.

 

Z dnia na dzień rośnie ilość informacji o strawionych ogniem polach. Pożary za każdym razem pochłaniają kilkadziesiąt hektarów upraw. Ostatnie przypadki odnotowano w Miradowie pod Starogardem Gdańskim (spłonęło 21 ha), w Małociechowie w powiecie świeckim (pożar strawił 50 ha i kombajn) oraz w Mostach na Lubelszczyźnie (pożar zniszczył 20 ha). W większości przypadków ogień zostaje zaprószony przez iskrę powstałą przy pracy maszynami rolniczymi, takimi jak kombajny czy ciągniki rolnicze.

 

Według danych Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach największe zagrożenie panuje w województwach: lubelskim, mazowieckim i podlaskim. W związku z tym apelujemy do rolników o zachowanie szczególnej ostrożności.0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×