Skocz do zawartości

Mini galerie

Zaloguj się, aby obserwować  
  • 85
  • 193
  • 403317

Ważna jest odmiana

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

5116 wyświetleń

blog-wiele-zalet-pszenzyta-gringo_1438857442_153152_55c338e2074ed.jpg

Badania wykazują, że nasiona kwalifikowane pozwalają uzyskać plon wyższy o około 10–20% w porównaniu z plantacjami założonymi na bazie niekwalifikowanego materiału siewnego. Bezpiecznym, i w ogólnym rozrachunku tańszym, rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w kwalifikowany materiał siewny od solidnego i sprawdzonego producenta.

wiele-zalet-pszenzyta-gringo_1441791212_
10 slajdów
  1. Ważna jest odmiana
  2. Ważna jest odmiana
  3. Ważna jest odmiana

Optymalizacja uprawy dzięki znanym parametrom siewnym i profesjonalnemu zaprawieniu nasion gwarantuje nie tylko właściwą obsadę, niższe zagrożenie chorobami oraz równomierne wschody, rozwój i dojrzewanie roślin, ale również łatwiejsze prowadzenie plantacji. Zaprawa od profesjonalnego producenta to także lepsza zaprawa, a co za tym idzie lepsze pokrycie i ochrona wschodów.

 

Ważne jest, że w trakcie czyszczenia i zaprawiania nasion usuwane są przenoszone wraz z nimi choroby, takie jak pleśń śniegowa; zgorzel siewek i fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła; pasiastość liści; septorioza plew; śnieć cuchnąca, karłowa i gładka oraz głownia zwarta, pyląca i pyłkowa. Warto zatem zainwestować w sprawdzony materiał kwalifikowany od renomowanego producenta.

 

Proces zaprawiania nasion w Top Farms Nasiona jest kontrolowany w zagranicznych laboratoriach Syngenta pod kątem jakości zaprawiania (czyli stopnia pokrycia zaprawą) i zawartości pyłu. Stopień pokrycia zaprawą jest bardzo istotny, ponieważ zbyt mała ilość zaprawy jest oczywiście nieskuteczna, a zbyt duże pokrycie także negatywnie wpływa na rośliny.

Oglądaj galerię

Zaloguj się, aby obserwować  


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×