Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Producenci porzeczek protestują!

monika_adag_88

442 wyświetleń

blog-0777260001436955205.jpg

35 groszy za kilogram – tyle wynosi dziś średnia cena porzeczek w Polsce. To radykalnie mniej niż średnia z ostatnich lat. Jak wynika z badań Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, w latach 2007–2012 średnia cena skupu tych owoców wynosiła 2,41 zł/kg. Producenci porzeczek postanowili więc zaprotestować.

 

Dziś o godzinie 10:00 producenci porzeczek zablokowali drogę krajową nr 19 w Kózkach (między Siemiatyczami a Międzyrzecem Podlaskim) w województwie mazowieckim. Ponad 200 osób spaceruje w tę i z powrotem po przejściu dla pieszych. Według organizatorów protestu samochody mają być przepuszczane co pół godziny, co jednak nie sprawi, że mieszkańcy miejscowości unikną korków. Krajowa „19” to bowiem najszybsze połączenie między Białymstokiem a Lublinem. Policja wyznaczyła już objazdy – kierowcy samochodów osobowych będą przejeżdżać przez Mężenin i Korczew, podczas gdy ciężarówki będą kierowane przez Siedlce i Sokołów Podlaski.

 

Producenci porzeczek zapowiadają, że protest może potrwać nawet do końca tygodnia.

 

Nie jest to jedyny protest producentów owoców miękkich w tym miesiącu. W ostatnią sobotę polscy ogrodnicy pikietowali także pod największą chłodnią w Europie w Moroszkowie w gminie Jabłocka Lacka, również w województwie mazowieckim.0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×