Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

5000 PLN wsparcia dla studentów pochodzących ze wsi i małych miasteczek. Czy chodzi także o Ciebie?

monika_adag_88

1194 wyświetleń

blog-0044400001435756580.jpg

Początek studiów to spore wyzwanie nie tylko dla świeżo upieczonego absolwenta szkoły średniej, ale także spory wydatek dla jego rodziny. Pomocą mogą okazać się stypendia pomostowe.

 

1 lipca 2015 roku rozpoczęło się zbieranie wniosków od kandydatów ubiegających się o takie stypendia. Na złożenie dokumentów mają oni czas do 17 sierpnia. Wysokość wsparcia wynosi maksymalnie 500 zł miesięcznie przez czas trwania roku akademickiego. Z pomocy mogą skorzystać studenci I roku:

– pochodzący z rodzin, w których dochód netto na osobę albo dochód osoby uczącej się nie przekracza 1225 zł netto lub 1400 zł netto, gdy członkiem rodziny jest dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności;

– będący dziećmi byłych pracowników Państwowych Gospodarstw, którzy pracowali w tych gospodarstwach na podstawie umowy o pracę przez co najmniej 2 lata;

– mieszkający na terenach wiejskich lub w miastach do 20 tys. mieszkańców;

– osiągnęli dobre wyniki w nauce, to znaczy minimum 90 punktów na maturze;

– i ostatnie, ale nie najmniej istotne, dostali się na I rok dziennych studiów I stopnia lub I rok dziennych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w jednej z ponad 90 polskich akademickich uczelni publicznych.

 

Co zrobić, aby otrzymać takie wsparcie? Po pierwsze trzeba wejść na stronę www.stypendia-pomostowe.pl i wypełnić formularz. Na tym jednak nie koniec. Dokument należy wydrukować i wraz z załącznikami złożyć w odpowiednim Oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych. Termin składania wniosków upłynie 24 sierpnia.

 

Program Stypendiów Pomostowych został zainicjowany w 2002 roku w odpowiedzi na istotny problem społeczny, jakim była wyraźna dysproporcja w dostępie do studiów między młodzieżą mieszkającą na wsi i w miastach – podaje Agencja Nieruchomości Rolnych, będąca jednym z inicjatorów projektu. – Program ułatwia uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości, pochodzącej z rodzin o niskich dochodach, podjęcie decyzji o kontynuowaniu nauki na wyższych uczelniach poprzez stworzenie możliwości uzyskania stypendium na I rok studiów.

 

W ubiegłym roku akademickim przyznano 811 stypendiów, a od początku akcji, czyli od roku 2002 – aż 13 308.

 

Foto: Blondynka0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×