Skocz do zawartości

Mini galerie

Zaloguj się, aby obserwować  
  • 84
  • 183
  • 402572

Jakie preparaty w uprawie jęczmienia jarego stosuje BASF?

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

3736 wyświetleń

blog-nawozenie-azotowe_1434542651_153152_5581623b53c43.jpg

Jęczmień jary, mimo że jest wymagającą rośliną o słabym systemie korzeniowym i krótkim okresie wegetacji, doskonale sprawdza się w żywieniu zwierząt hodowlanych. Aby jednak otrzymać z jego uprawy odpowiednio wysokie i jakościowo dobre plony, należy wiedzieć, jak o niego zadbać.

nawozenie-azotowe_1434542651_153152_5581
7 slajdów
  1. Jakie preparaty w uprawie jęczmienia jarego stosuje BASF?
  2. Jakie preparaty w uprawie jęczmienia jarego stosuje BASF?
  3. Jakie preparaty w uprawie jęczmienia jarego stosuje BASF?

O tym, jakie preparaty proponują stosować specjaliści BASF, żeby wspomagać rozwój poszczególnych odmian jęczmienia jarego, mówiono 11 czerwca br. w Jarosławcu pod Środą Wielkopolską. W ramach Centralnych Dni Pola można tam było bowiem przyjrzeć się specjalnie przygotowanym uprawom zbóż, rzepaku, buraków cukrowych i kukurydzy. Prezentacje upraw miały na celu przedstawienie konkretnych zestawów preparatów ochronnych i wspomagających rozwój roślin, polecanych przez koncern chemiczny BASF.

 

Jednym z gatunków omawianych zbóż był jęczmień jary, hodowany w Polsce zarówno jako jęczmień browarny, jak i roślina z przeznaczeniem do konsumpcji i na pasze dla zwierząt. Ta wymagająca roślina o słabym systemie korzeniowym i krótkim okresie wegetacji doskonale sprawdza się bowiem w żywieniu bydła, trzody chlewnej, koni i owiec. Hodujący go rolnicy bardzo często podkreślają korzystny wpływ paszy jęczmiennej na jakość mięsa, słoniny, mleka i masła.

 

Aby jednak otrzymać z uprawy jęczmienia jarego plony o odpowiedniej wielkości i jakości, należy wiedzieć, jak o niego zadbać.

 

Oglądaj galerię

Zaloguj się, aby obserwować  


1 komentarz


Rekomendowane komentarze

Na pewno problemem jest dobra ochrona herbicydowa, bo problemem jest miotła zwłaszcza, przynajmniej u mnie to możecie axiala 50 zastosować u mnie jesr czyto na polu po opryskó

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×