Skocz do zawartości

Mini galerie

Zaloguj się, aby obserwować  
  • 85
  • 191
  • 403301

BASF i kukurydza w Jarosławcu

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

4186 wyświetleń

blog-informacje-podstawowe_1434524466_153152_55811b329bc5f.jpg

Sukces w uprawie kukurydzy wyrażający się wysokimi plonami ziarna, a co za tym idzie wymiernymi zyskami, w dużej mierze zależy od przestrzegania podstawowych zasad prawidłowej agrotechniki. Do najważniejszych zalicza się wybór i odpowiednie przygotowanie stanowiska pod uprawę oraz nawożenie mineralne.

informacje-podstawowe_1434524466_153152_
5 slajdów
  1. BASF i kukurydza w Jarosławcu
  2. BASF i kukurydza w Jarosławcu
  3. BASF i kukurydza w Jarosławcu

11 czerwca br. na polach należących do gospodarstwa Paul-Pon Polska w Jarosławcu pod Środą Wielkopolską zorganizowano kolejne Centralne Dni Pola. W ramach wydarzenia przedstawiciele koncernu chemicznego BASF przygotowali hektary pól różnych upraw roślinnych. Na olbrzymich połaciach terenu można było oglądać efekty zastosowania wielu systemów ochrony i nawożenia mineralnego zbóż, rzepaku, buraków, czy właśnie kukurydzy.

 

Kukurydza staje się bowiem coraz ważniejszą rośliną uprawną w Polsce. Przede wszystkim stanowi ona bazę do produkcji pasz objętościowych w gospodarstwach nakierowanych na hodowlę bydła mlecznego. Ziarna kukurydzy mają również wszechstronne wykorzystanie spożywcze, a roślina ta może się ponadto stać podstawowym wkładem biogazowi. W związku z tym areał upraw kukurydzy w Polsce rośnie. Opracowywane są zatem kolejne sposoby ochrony roślin, mające zagwarantować jak najwyższy i najlepszy jakościowo plon

 

Oglądaj galerię

Zaloguj się, aby obserwować  


2 komentarze


Rekomendowane komentarze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×