Skocz do zawartości

Mini galerie

Zaloguj się, aby obserwować  
  • 84
  • 183
  • 402578

Ochrona rzepaku ozimego według BASF

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

3911 wyświetleń

blog-nawozenie-azotowe_1434451598_153152_557ffe8e6e25a.jpg

Rzepak jest najważniejszą pod względem gospodarczym rośliną oleistą. Aby jednak uzyskać wysokie plony, trzeba pamiętać, że wymaga on starannego przygotowania roli pod siew i zaspokajania jego wysokich potrzeb pokarmowych.

nawozenie-azotowe_1434525136_153152_5581
6 slajdów
  1. Ochrona rzepaku ozimego według BASF
  2. Ochrona rzepaku ozimego według BASF
  3. Ochrona rzepaku ozimego według BASF

Niedawno w Jarosławcu pod Środą Wielkopolską odbyły się kolejne Centralne Dni Pola, na których przedstawiciele największego na świecie koncernu chemicznego BASF prezentowali efekty zastosowania różnych systemów ochrony roślin, w tym właśnie rzepaku ozimego.

 

Naukowcy BASF są świadomi, że rzepak jest gatunkiem, którego areał uprawy, mimo dużych wymagań glebowych tej rośliny, w ostatnich latach w Polsce znacznie się powiększa. Jeszcze kilka lat temu uważany był za bardzo trudną uprawę, ale sytuacja ta stale się zmienia. Z roku na rok rolnicy zdobywają coraz większą wiedzę na temat rzepaku, a plony są stabilne dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii w agrotechnice, dostępowi do nowych odmian oraz właściwie przeprowadzonej ochronie chemicznej.

 

Oglądaj galerię

Zaloguj się, aby obserwować  


2 komentarze


Rekomendowane komentarze

No właśnie w tym roku BASF wprowadza nową technologię uprawy rzepaku Clearfield.

Clearfield łączy skuteczny i innowacyjny herbicyd z wysoko plonującymi, wyselekcjonowanymi odmianami rzepaku hybrydowego. Odmiany te cechuje naturalna odporność na imazamoks, substancję aktywną zawartą w naszym nowym herbicydzie Cleravis.

Kombinacja ta zapewni producentowi rzepaku całkowicie nowe wyniki w zwalczaniu chwastów przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa dla uprawy. Dodatkowo rozwiązanie to umożliwia rezygnację z zabiegu przedwschodowego, który jest często niepewny i w dużej mierze zależny od wilgotności gleby.

Zobaczcie informacje jak to działa : http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/clearfield_1/co_to_jest_clearfield_/co_to_jest_clearfield.html

 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×