Zaloguj się, aby obserwować  

TOP 10 przyczep rolniczych w 2015 roku

Od początku roku zarejestrowano już 1833 nowych przyczep – informuje agencja Martin & Jacob, monitorująca rynek rolniczy.
10 slajdów
  1. TOP 10 przyczep rolniczych w 2015 roku
  2. TOP 10 przyczep rolniczych w 2015 roku
  3. TOP 10 przyczep rolniczych w 2015 roku
Dodatni trend na rynku przyczep rolniczych zdaje się nie mieć końca. Z miesiąca na miesiąc sprzedaż rośnie, a łączny wynik na koniec kwietnia br. to już 1833 rejestracje, czyli o 18 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Dobrą kondycję rynku odczuwają niemal wszyscy producenci. - W obecnej sytuacji doskonała kondycja rynku przyczep jest więcej niż zaskakująca. Pozostaje mieć nadzieje, że trend się utrzyma, a za sprzedażą przyczep pójdą również ciągniki. – mówi Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob.
 
Pronar wciąż na topie
 
Kolejny miesiąc z rzędu największą sprzedaż zanotował Pronar. Producent z Narwi zarejestrował w kwietniu 261 nowych przyczep, co daje prawie 22 proc. więcej niż w marcu i 40 proc. więcej niż w roku ubiegłym. W porównaniu z poprzednim miesiącem spadły jednak udziały rynkowe marki, które obecnie wynoszą 42 proc. Z 95 sprzedanymi sztukami i ponad 69 proc. wzrostem sprzedaży, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2014, na miejsce drugie wskoczył w tym miesiącu Metaltech. W porównaniu z marcem sprzedaż Metaltechu wzrosła tymczasem o 36 proc. Na ostatnie miejsce na podium spadł w kwietniu Metal-Fach, który zarejestrował 94 przyczepy. Wynik ten oznacza dla producenta z Sokółki 42 proc. wzrost sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.
 
Tradycyjnie 10–12 T
 
Wciąż najpopularniejszym segmentem pozostaje przedział ładowności pomiędzy 10 a 12 ton. W kwietniu sprzedano aż 246 takich przyczep, czyli 79 sztuk więcej niż przed dwunastoma miesiącami. Wzrost sprzedaży w porównaniu z kwietniem 2014 r. wynosi zatem 47 proc. W tym miesiącu na drugie miejsce wskoczyły przyczepy o ładowności 8000–8999 kg, które zanotowały 35 proc. wzrost w porównaniu z analogicznym miesiącem roku poprzedniego (w kwietniu 2015 r. sprzedano aż 130 przyczep tej pojemności). Trzecie miejsce w zestawieniu najpopularniejszych ładowności zajmuje przedział 6–7 T z 112 sztukami zarejestrowanymi w tym miesiącu. W porównaniu z rokiem poprzednim segment ten zyskał ponad 7 proc.
 
1 miejsce: Wielkopolska
 
W rejestracji przyczep na 1 miejscu niezmiennie pozostaje woj. wielkopolskie. W kwietniu zarejestrowano tam aż 126 sztuk, a więc o 100 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Na miejscu drugim, tak jak w poprzednim miesiącu, znajduje się Lubelszczyzna, tym razem z 105 sprzedanymi sztukami. Wynik ten jest o 45 proc. wyższy od ubiegłorocznego. Ostatnie miejsce na podium zajmuje wciąż woj. kujawsko-pomorskie, które w kwietniu sprzedało 48 sztuk (czyli o 3 więcej niż w marcu, a o 9 proc. więcej niż w kwietniu 2014 r.). 
 
*Każdorazowo gdy w materiale jest mowa o sprzedaży ciągników czy przyczep rolniczych, należy ją rozumieć jako sprzedaż mierzoną liczbą rejestracji.
 

Oglądaj galerię

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto
Zaloguj się, aby obserwować  


13 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Samorobka do c330. Witam przymierzam się do wykonania przyczepy samoróbki do ciapka. Prawdopodobnie jednoosoówkę i do ładowności około 3t. Chodzi mi o to jakie materiały i od czego wziąć oś i koła. Przyczepa nie może być zbyt duża taka odpowiednia do ciapka. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj