Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Drugi rok działania AGRO AKADEMII BASF zainaugurowan

agrofoto

893 wyświetleń

blog-0725303001421665746.jpg

13 stycznia w siedzibie John Deere w Tarnowie Podgórnym odbyło się pierwsze spotkanie w ramach AGRO AKADEMII BASF ogólnopolskiego projektu edukacyjnego zapoczątkowanego w styczniu 2014 roku.

W ramach AGRO AKADEMII BASF organizowane są Konferencje Zimowe (styczeń-luty) oraz Warsztaty Polowe (maj) dla obecnych i potencjalnych klientów BASF oraz Partnerów.

 

AGRO AKADEMIA BASF nawiązuje do podobnych projektów w Europie Zachodniej skupiających partnerów merytorycznych obejmujących kluczowe segmenty dla rolników i mogących dać rolnikowi kompleksową wiedzę z różnych dziedzin na jednym spotkaniu.

Na pierwszym spotkaniu drugiej edycji frekwencja dopisała znakomicie, zbrakło miejsc siedzących, rolnicy przybyli z całej Polski, ponad 130 osób.

Rozpoczęli gospodarze w osobie Marcina Łańskiego, który zaprezentował markę Ag Celence.

 

 

 

IMG_20150113_142147.jpg

 

AgCelence to marka grupy produktów BASF stosowanych w różnych uprawach. Zapewniają one dodatkowe korzyści wykraczające poza standardową ochronę roślin. Produkty AgCelence poprawiają zdrowotność oraz wigor roślin, wpływając na końcowy sukces. AgCelence wyznacza nowe standardy! Stosowanie produktów AgCelence pozwala wykorzystać roślinom w pełni ich potencjał. Uzyskane wyższe plony są efektem połączenia lepszego wigoru roślin i wyższej tolerancji na stres – dają wynik, na który czekają rolnicy. BASF przeznacza znaczącą część swojego globalnego potencjału badawczo-rozwojowego na AgCelence, dążąc do opracowywania produktów, które przyczyniają się do sukcesu rolnika. AgCelence to marka związana nie tylko z Europą. Koncern BASF zarejestrował bowiem na całym świecie produkty AgCelence przeznaczone dla ponad 60 upraw.

 

 

 

IMG_20150113_103254.jpg

 

Na spotkaniu zaprezentowano produkty wchodzące w skład marki AgCelence i zalecenia ich stosowania w 2015 dla zbóż, rzepaku i kukurydzy. Efekty stosowania rolnicy będą weryfikować w maju, na Warsztatach Polowych organizowanych w ramach AgroAkademii BASF.

http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/pl/agcelence_startpage_ver2.html

 

W kolejnych wystąpieniach prezentowali się partnerzy merytoryczni projektu:

 

John Deere posiadający jedną z najlepszych sieci dealerskich na świecie z wykwalifikowanymi specjalistami gotowymi w każdej chwili pomóc w uzyskaniu najwyższej wydajności maszyn i ich gotowości do pracy. John Deere to Twój rzetelny PARTNER. Zaprezentowano gamę kombajnów i opryskiwaczy

http://www.deere.pl/pl_PL/industry/agriculture/agriculture.page

 

Limagrain, wiodąca firma hodowlano-nasienna, oferująca swoim klientom najwyższej jakości materiał siewny kukurydzy, rzepaku i zbóż marki LG. Zaprezentowano historię i osiągnięcia firmy, a także ofertę nasienną na 2015 r.

http://www.lgseeds.pl/asp/lgseeds.asp?typ=13&menu=7&strona=1

 

ADOB – producent wieloskładnikowych nawozów dolistnych, nowej generacji - Basfoliar 2.0, produkowanych na licencji BASF AG.

Założyciel i właściciel firmy, która w tym roku obchodzi 25-lecie - Adam Nawrocki,

przedstawił nową generację nawozów w technologii 2.0. Technologię tę opracowano przy współpracy z czołowymi instytucjami naukowo-badawczymi: Sabanci Üniversitesi w Stambule i Universidad Autónoma w Madrycie. Do sprawdzonej już formuły dodano tensydy, które ulepszyły parametry cieczy roboczej w trakcie oprysku, jednocześnie niezmieniony pozostał podstawowy skład nawozu.

http://adob.com.pl/zobacz/nawozy-20

 

K+S KALI GmbH - międzynarodowa firma zajmująca się wydobyciem surowców potasowo-magnezowych oraz produkcją nawozów od lat stosowanych w gospodarstwach, które nastawione są na osiąganie najwyższych plonów o doskonałej jakości.

http://www.kali-gmbh.com/plpl/fertiliser/advisory_service/naturalnie-mocny

 

Spotkanie zakończył wykład prof. Witolda Grzebisza z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który w interesujący i dowcipny sposób przedstawił sposób na osiągnięcie sukcesu w uprawie roślin.

Terminy najbliższych spotkań znajdziecie Państwo pod adresem

http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/agro_akademia.html

 

UWAGA! Na wszystkie konferencje i warsztaty w ramach AGRO AKADEMII obowiązują zaproszenia dostępne u koordynatorów poszczególnych spotkań. Są one koniecznym warunkiem obecności i skorzystania z materiałów prezentowanych na konferencjach i warsztatach0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×