News

Autorzy tego bloga

Case IH liderem podczas XVI Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show 2014.

blog-0578788001412320675.jpg

Najważniejsze wydarzenie drugiej połowy roku w branży rolniczej dobiegło końca. XVI Międzynarodową Wystawę Rolniczą Agro Show odwiedziło blisko 150 tysięcy osób, a zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą ponad 800 wystawców z Polski i zagranicy. Z ogólnej powierzchni wystawy, szacowanej obecnie na ponad 130 hektarów, dedykowano powierzchnię o areale ponad 150 tysięcy metrów kwadratowych wystawcom i niespełna 34 tysiące metrów kwadratowych poletkom pokazowym. Jak co roku, wystawa Agro Show 2014, a przede wszystkim powierzchnia wystawiennicza Case IH, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a marka Case IH znacząco wyróżniała się na tle pozostałych wystawców zarówno wizualną częścią prezentacji targowej, jak i merytorycznym jej przekazem. Ponadto, to właśnie reprezentant autoryzowanej sieci dealerów Case IH zdobył tytuł „Mechanik na Medal” zajmując pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

 

Informacje ogólne

 

AGRO SHOW już od wielu lat pełni rolę najbardziej kompleksowej imprezy rolniczej w Polsce. Podczas tegorocznej wystawy – tradycyjnie już – można było zapoznać się z najnowszymi i najnowocześniejszymi maszynami i urządzeniami rolniczymi producentów światowych marek. Wśród wielu wystawców to jednak ekspozycja marki Case IH przedstawiła się jako wyjątkowo imponująca. Produkty Case IH prezentowane były na łącznej powierzchni ok. 2300m2, w tym na powierzchni zewnętrznej – na pasie startowym stanowiącym główny ciąg ruchu dla zwiedzających.

Z myślą o wszystkich odwiedzających wystawę, obok ekspozycji swojego portfolio produktowego, Case IH zaplanowało szereg atrakcji dla odwiedzających stoisko gości, w tym profesjonalne, merytoryczne prezentacje produktowe ilustrujące innowacyjne rozwiązania technologiczne stosowane przez Case IH w odpowiedzi na wymagania współczesnych gospodarstw rolnych, możliwość weryfikacji swoich umiejętności podczas pracy z symulatorem Case IH AFS® i in.

Case IH liderem w ogólnopolskim konkursie „Mechanik na Medal 2014”.

 

DSC03079.jpg

 

Ogólnopolski konkurs „Mechanik na Medal” zorganizowany został po raz trzeci przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych i za zadanie miał wyłonić najlepszego mechanika serwisowego maszyn rolniczych roku 2014. Rywalizacja polegała na zweryfikowaniu wiedzy i umiejętności w zmaganiach z mechanikami z całej Polski, a sam konkurs składał się z dwóch etapów. Ogłoszenie wyników miało miejsce podczas XVI Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show 2014.

Pierwsza część konkursu obejmowała etap dedykowany rozwiązywaniu zadań testowych skumulowanych w losowo skonfigurowanych pakietach. Pytania dotyczyły wiedzy i umiejętności między innymi z zakresu podstaw techniki i technologii, pomiarów, diagnostyki i weryfikacji, montażu i demontażu, rynku materiałów części zamiennych, organizacji i bhp warsztatów naprawczych. Ten etap konkursu pozytywnie ukończyło pięciu mechaników, przy czym dwóch spośród finalistów – Pan Sylwester Buczek i Pan Michał Kania – reprezentowało autoryzowaną sieć dealerów Case IH.

Wyłonieni finaliści zmierzyli się w bezpośredniej rywalizacji podejmując się rozwiązania zadań praktycznych. Finał pozwolił na kompleksową ocenę wszystkich umiejętności finalistów i wskazanie najlepszego mechanika serwisowego maszyn rolniczych w Polsce – tytuł „Mechanik na Medal” uzyskał Pan Sylwester Buczek, mechanik serwisowy reprezentujący autoryzowany punkt sprzedaży Case IH, firmę Asprim, plasując dealera i markę Case IH na pierwszym miejscu i uzyskując tym samym pozycję lidera w zakresie mechaniki serwisowej maszyn rolniczych w roku 2014.

Zwycięzca konkursu, Pan Sylwester Buczek, za zajęcie pierwszego miejsca otrzymał od organizatora Polskiej Izby Gospodarczej konkursu tytuł najlepszego mechanika serwisowego maszyn rolniczych 2014 oraz 5 tysięcy złotych. Ponadto, finaliści – w tym zwycięzca konkursu – reprezentujący markę Case IH uhonorowani zostali przez Case IH wysokiej klasy sprzętem fotograficznym i komunikacyjnym. Finalistom reprezentującym markę Case IH i zwycięzcy konkursu, Panu Sylwestrowi Buczkowi, pogratulował obecny podczas XVI Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show Pan Matthew Foster, Case IH Vice-President odpowiedzialny za rozwój marki Case IH w obrębie regionu EMEA.

 

DSC03087.jpg

 

 

Przegląd najważniejszych innowacji Case IH prezentowanych podczas Agro Show 2014 Case IH AFS® Connect

 

Najbardziej zaawansowanym i kompletnym rozwiązaniem, a zarazem odpowiedzią na pytania współczesnego rolnictwa jest pakiet Case IH AFS® Connect – najnowocześniejszy system komunikacyjny umożliwiający zarządcy gospodarstwa lub wykonawcy kontraktowemu kontrolę, nadzór i weryfikację miejsca i sposobu pracy operatorów i ich maszyn bez wychodzenia z biura.

AFS® Connect to zbieranie, przetwarzanie i przekazywanie danych o maszynach, generowanie informacji istotnych przy podejmowaniu decyzji i kontroli bez konieczności przebywania w maszynie, działanie pasywne (dostęp do informacji przez Internet) i aktywne (przesyłanie alertów na podstawie wyznaczonych reguł), kanał przesyłania i odbierania informacji o maszynach, agronomii i miejscu pracy.

 

Nowa generacja pakietu AFS® Connect będzie bardziej intuicyjna w obsłudze i umożliwiać będzie klientom efektywniejszą pracę, a cyfrowa reprezentacja pojazdu umożliwi integrację z systemami zarządzania gospodarstwem i systemami agronomii. 2 poziomy – BASIC i ADVANCED oraz całkowita kompatybilność od chwili wdrożenia z maszynami Case IH Puma, Magnum, Steiger i Axial-Flow® w przyszłości rozszerzana będzie na kolejne serie i pozwala na całkowitą kompatybilność na poziomie podstawowym ze sprzętem innych marek.

Dzięki temu nowemu produktowi klienci będą mogli korzystać z nowego poziomu użytkowania i szeregu korzyści, takich jak pełna, całodobowa kontrola nad maszynami;

rozbudowana synchronizacja i optymalizacja; szczegółowa analiza i ocena wydajności.

 

DSC03100.jpg

 

Nowe flagowe modele – nowa seria Steiger i Quadtrac

Prezentując nowości na rok 2014 Case IH przedstawiło najnowszą generację ciągników Steiger i Quadtrac, obejmującą nowe modele Quadtrac 540, Quadtrac 580 oraz laureata prestiżowego tytułu Machine of the Year 2014, nowy topowy model Quadtrac 620 o mocy znamionowej 628 KM i mocy maksymalnej 692 KM. Dzięki temu nowe modele Case IH Steiger i Case IH Quadtrac są najmocniejszymi seryjnie produkowanymi ciągnikami na świecie. Ponadto, zapewniają one moment obrotowy wynoszący prawie 3 000 Nm i mają masę własną wynoszącą 25 ton.

 

Wszystkie nowe modele Case IH Steiger i Case IH Quadtrac są napędzane silnikami Cursor 13 marki FPT Industrial. Jest to 6-cylindrowe źródło mocy o pojemności 12,9 litra, posiadające dwa intercoolery, dające znaczną poprawę efektywności termicznej silnika, bez szkody dla siły pociągowej ciągnika, przy momencie obrotowym 2 941 Nm.

 

The_Medal_worthy_Mechanic_2014_winners_with_ M_Foster.jpg

 

Nowe silniki wyposażone w niepowtarzalną technologię Hi-eSCR ze zoptymalizowanym spalaniem nadal umacniają pozycję Case IH w zakresie oszczędności paliwa.

Ta opatentowana technologia nie tylko zapewnia doskonałą oszczędność, ale także efektywność przetwarzania NOx wynoszącą 95 procent w porównaniu z wartościami 80 do 85 w innych systemach.

Dzięki technologii Efficient Power oczyszczanie spalin odbywa się poza silnikiem w oddzielnym systemie SCR. Efektem jest większa moc, mniejsze zużycie paliwa i zwiększona niezawodność.

 

Nowa seria Case IH Maxxum CVX

Case IH oferuje w ramach serii Maxxum trzy nowe modele z bezstopniową skrzynią biegów i poszerza serię CVX o ciągniki czterocylindrowe. Trzy nowe modele z bezstopniową skrzynią biegów CVX to Maxxum 110 CVX, 120 CVX i 130 CVX .

Modele Case IH Maxxum CVX wyposażone są w sprawdzone skrzynie biegów CVX z technologią podwójnych sprzęgieł. Skrzynie te pracują w przedziale prędkości od 0 do 40 km/h całkowicie bezstopniowo, wykazując przy tym doskonałą wydajność całkowitą.

 

Moc hydrauliczna dostępna jest w równym stopniu w całym przedziale prędkości obrotowej ciągnika i wymaga poniżej 25% mocy silnika. Prędkości Eco 40 km/h osiągane są już przy niewielkiej prędkości obrotowej silnika wynoszącej 1600 obr./min. Zmiana biegu w dwóch zakresach jazdy odbywa się automatycznie za pomocą podwójnego sprzęgła. Technologia podwójnego sprzęgła zapewnia też minimalizację strat związanych z tarciem przy maksymalnej wydajności.

Oprócz tego ciągniki Maxxum CVX wyposażone są w system Automatycznego Zarządzania Wydajnością (APM) marki Case IH, który dowiódł już swojej wyjątkowej efektywności zwłaszcza w przypadku dużych pojazdów Case IH. System APM redukuje automatycznie prędkość obrotową silnika, gdy w danym momencie konieczna jest jedynie niewielka moc.

 

Ciągniki Maxxum posiadają również system aktywnego zatrzymania. Niezależnie od tego, czy do pojazdu dołączone zostało obciążenie, system ten zapewnia bezpieczne zatrzymanie ciągnika na stoku bez konieczności użycia sprzęgła.

Nowe ciągniki Maxxum CVX czerpią swoją moc ze stabilnych silników z turbosprężarkami i chłodnicami powietrza doładowującego. Silniki czterocylindrowe mają pojemność skokową 4,5 l — wszystkie modele wyposażone są też w elektroniczny układ wtryskowy Common Rail. Silniki te zapewniają realne zwiększenie mocy („Power Boost“) – o 10% przy zmniejszonej prędkości obrotowej silnika wynoszącej 1900 obr./min. Pozwala to na znaczne zmniejszenie zużycia paliwa.

Nowa seria Maxxum CVX wyposażona jest w system Efficient Power. Oznacza to, że wszystkie te silniki posiadają opracowany przez Case IH system selektywnej redukcji katalitycznej (SCR). Zostały one zoptymalizowane pod względem wydajności, a maksymalny moment obrotowy osiągany jest już przy prędkościach obrotowych rzędu zaledwie 1500 obr./min. Oprócz tego ciągniki Maxxum wyposażone są w system zarządzania mocą silnika zapewniający dodatkową moc do 33 KM.

W przypadku ciągnika Maxxum 120 CVX, który posiada moc nominalną 121 KM możliwe jest jej zwiększenie do 154 KM w trybie Power Boost za pośrednictwem systemu zarządzania mocą silnika.

 

Kolejną innowacją jest system służący do regulacji prędkości obrotowej biegu jałowego. Zapotrzebowanie na paliwo jest zmniejszane jeszcze bardziej dzięki nowej funkcji oprogramowania, dzięki czemu maleją też koszty eksploatacyjne. Po opuszczeniu kabiny przez kierowcę na 30 sekund redukowana jest automatycznie prędkość obrotowa biegu jałowego z 850 do 650 obr./min — nie pracują wówczas zarówno elektroniczne zawory hydrauliki, jak i zaczep trzypunktowy.

Nowe produkty Maxxum oferują też korzyści związane z koncepcją sterowania i elementów obsługi, która sprawdziła się w dużych ciągnikach Case IH o mocy do 600 KM. Ergonomiczny układ wszystkich obsługiwanych elementów umożliwia wyjątkowo efektywną pracę. Podobnie jak w przypadku Multicontrollera, wszystkie przełączniki i przyciski są zintegrowane z prawym podłokietnikiem. Na konsoli tej można również umieścić ekran dotykowy AFS PRO 300 lub AFS Pro 700, dzięki któremu ciągnik Maxxum stanie się pojazdem idealnym dla rolnictwa precyzyjnego.

 

 

Nowy ciągnik Maxxum CVX posiada również oferowany przez Case IH Multicontroller nowej generacji. Został on na nowo zoptymalizowany pod względem obsługi i ergonomii. Wystarczy np. nacisnąć jeden przycisk, aby zmienić kierunek jazdy. Nowe oświetlenie tła zapewnia bezpieczną obsługę przy zapadającym zmierzchu, a nawet w nocy. Oprócz tego zwiększona została powierzchnia przycisków sterujących — obsługę ułatwiają również nowe przyciski programowalne.

Niezwykle uniwersalny ciągnik Maxxum wyposażony jest w bardzo elastyczny układ hydrauliczny. Osiowa pompa tłokowa zapewnia dużą moc przepływu do 125 l/min — w razie potrzeby wraz z regulacją ciśnienia i przepływu. Układ hydrauliczny tylnej części pojazdu jest w stanie podnieść ciężar 7864 kg, a czołowy układ hydrauliczny ciężar do 3100 kg. Maksymalnie siedem par elektrohydraulicznych zaworów sterujących pozwala na sterowanie

zróżnicowanymi funkcjami.

 

W tym celu można użyć maksymalnie czterech przyłączy hydraulicznych w tylnej części i maksymalnie trzech przyłączy hydrauliki środkowej.

Farmall C Efficient Power – wszechstronność w standardzie Seria Farmall C to ciągniki mogące z powodzeniem wykonywać każdy rodzaj pracy w gospodarstwie. W serii tej znajdziemy 3 modele: Farmall 85C (86 KM), Farmall 95C (99 KM), Farmall 105C (107 KM). Podczas wystawy Agro Show 2014 zaprezentowano odnowioną serię tych maszyn, gdzie wprowadzono między innymi następujące zmiany: nową skrzynię biegów 40x40 Hi-Lo z biegami pełzania (rewers elektrohydrauliczny, 2 biegi zmieniane pod obciążeniem); wzmocnioną tylną oś zapewniającą jeszcze lepszą siłę hamowania; nową przednią oś zapewniającą większą manewrowość; prędkości WOM przy prędkościach silnika zapewniających najlepsze parametry (prędkości standardowe dla ~1900 -2100 obr/min (maksymalna moc), prędkości Eco dla ~1500 obr/min (maksymalny moment); przedni TUZ sterowany elektronicznie.

W związku z wprowadzaniem nowych norm emisyjności w silnikach mniejszej mocy modyfikacjom uległy również mniejsze maszyny z serii Farmall C. W serii tej oferowane są następujące ciągniki: Farmall 55C (58 KM), 65C (65 KM), 75C (75 KM). Maszyny te zasilać będzie czterocylindrowy silnik o pojemności 3,4 l spełniający najnowsze normy emisji spalin.

 

 

Quantum F – rozszerzamy ofertę serii Quantum

 

Quantum F to rozszerzenie istniejącej na naszym rynku serii ciągników Quantum V oraz N. Maszyny te przeznaczone są do pracy w sadach oraz w przemyśle komunalnym. Minimalna szerokość ciągnika to 1476 mm przy 2273 mm wysokości. Duża kabina umożliwia komfortową pracę osobom o większych gabarytach. Quantum F to 4 modele zasilane silnikami czterocylindrowymi: Quantum 75F, 85F – 3,2 l, Quantum 95F, 105F – 4,5l.

Szeroki wybór przekładni od w pełni mechanicznych poprzez Powershuttle oraz Powershuttle z Powershift oraz do 20 złączy hydraulicznych zaspokoi najbardziej wymagających klientów.

agrofoto

1155 wyświetleń


×

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.