Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
  • 3
  • 0
  • 2865

Wpisy w tym blogu

PSOR
blog-0377259001499242639.png

Wykonując zabiegi z użyciem środków ochrony roślin pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!
Odpowiednie ubranie ochronne podczas stosowania środków ochrony roślin to podstawa bezpieczeństwa operatora – zarówno kombinezon, gumowe buty, rękawice, jak i odpowiednia maska stanowią niezbędne elementy stroju roboczego i zawsze powinny być używane przy pracy ze środkami ochrony roślin.

maska_A.jpgbuty_a.jpgkombinezon_a.jpgrekawice_a.jpg

1.Pamiętaj, aby każdorazowo sprawdzić zalecenia na etykiecie stosowanego środka i upewnij się, że stan techniczny maszyn jest dobry.
2.Wykonuj zabiegi wyłącznie sprawnym opryskiwaczem, mającym aktualne świadectwo obowiązkowych badań sprawności technicznej.
3.Zawsze zwracaj uwagę na warunki meteorologiczne, które mogą negatywnie wpłynąć na efektywność i bezpieczeństwo zabiegu:

  • nie wykonuj zabiegów przy wietrze przekraczającym prędkość 4 m/s (znoszenie cieczy użytkowej może być niebezpieczne, jeśli wiatr zacznie wiać w kierunku operatora, w kierunku innych upraw, wody, zwierząt lub budynków mieszkalnych),
  • niektóre produkty są łatwo zmywane przez deszcz (oznacza to, że po ich zastosowaniu potrzebują pewnego okresu bez opadów),
  • unikaj stosowania środków ochrony roślin w najgorętszej porze dnia.


4.Nie jedz, nie pij i nie pal podczas zabiegu – nie spożywaj alkoholu w przeddzień, w dniu zabiegu oraz następnego dnia.
5.Ludzie i zwierzęta muszą znajdować się z daleka od miejsca zabiegu, gdy jest on wykonywany i po jego wykonaniu.

Wejdź na www.bezpiecznie.org i dowiedz się, co zrobić w razie wypadku!

PSOR
blog-0939863001491466108.png

Każdy z nas szuka sposobów aby zaoszczędzić. Rzecz w tym, aby ta oszczędność nie kosztowała nas znacznie drożej. Tymczasem na aukcjach internetowych kuszą „tanie pestycydy zza granicy”, a obwoźni sprzedawcy zacierają ręce na łatwy zysk. Być może się z nimi spotkałeś?


Środki ochrony roślin bez polskiej etykiety, w cenie znacznie odbiegającej od tej w stacjonarnych sklepach to najczęściej spotykane przypadki podróbek. Na pierwszy rzut oka może Ci się wydawać, że zrobiłeś dobry interes. Czy wiesz jednak, czym ryzykujesz kupując i używając nielegalne środki ochrony roślin?

Ryzykujesz utratę plonów!
Nielegalne środki zawierają nieprzebadane substancje o nieznanym wpływie na rośliny. Mogą nie zadziałać, a w skrajnych przypadkach spalić rośliny.

Ryzykujesz utratą dotacji unijnych!
Stosowanie nielegalnych środków jest niezgodne z prawem. Nieprawidłowości łatwo ustalić podczas wyrywkowej kontroli, a to oznacza utratę dotacji unijnych i certyfikatów.

Ryzykujesz utratą odbiorców!
Dla przetwórców i producentów żywności liczy się jakość. Czy możesz pozwolić sobie na ryzyko skażenia swoich plonów?

Ryzykujesz licznymi karami!
Zakaz stosowania środków ochrony roślin, mandat karny, grzywna do 5 tys. zł, a nawet kara więzienia – to grozi Ci za stosowanie i posiadanie podrobionych środków ochrony roślin.

Ryzykujesz utratą zdrowia i skażeniem środowiska!
Nielegalne środki zawierają nieznane lub zakazane substancje chemiczne, które mogą trwale zanieczyścić wodę i glebę, a tym samym zaszkodzić Tobie i Twojemu otoczeniu. Czy możesz pozwolić sobie na takie ryzyko?

Więcej informacji znajdziesz na: www.bezpiecznauprawa.org

PSOR
blog-0052100001489573764.jpg

Kupujesz właśnie środki ochrony roślin na nowy sezon? Planujesz i kalkulujesz, żeby Twoja tegoroczna produkcja przyniosła zdrowe plony wysokiej jakości? Sprawdź, czy podejmujesz mądre decyzje!

 

W Polsce coraz częściej dostępne są promocyjne oferty m.in. pestycydów z zagranicy, często sprzedawanych na aukcjach internetowych. Kuszą niską ceną – to prawda. Ale czy wiesz ile ryzykujesz stosując nielegalne środki ochrony roślin? Obejrzyj film pokazujący skutki stosowania podrobionych środków ochrony roślin!

 

 

Aby mieć pewność, że kupujesz oryginalne, sprawdzone i zarejestrowane w Polsce środki ochrony roślin, pamiętaj, że dostępne są one w punktach sprzedaży zarejestrowanych przez PIORIN. Środków ochrony roślin nie można kupować:

  • na forach internetowych czy aukcjach, gdzie są proponowane środki w bardzo atrakcyjnej cenie, bez faktury VAT,
  • z zagranicy,
  • na bazarach,
  • na targowiskach.
Kupując oryginalne środki ochrony roślin zyskujesz wiele razy: Twoje plony, zdrowie i środowisko są bezpieczne, a odbiorcy mają pewność najwyższej jakości produktów.

 

Po więcej informacji wejdź na www.bezpiecznauprawa.org

Zaloguj się, aby obserwować  
×