Zetor 10245 plus John Deere 1450CWS SeriesII
 

Zetor 10245 plus John Deere 1450CWS SeriesII

  • 8854 wyświetleń

Nocne koszenie jeczmienia, niestety szybko padła rosa i musielismy zjechać tak koło 22.15, wiecej fot z akcji koszenia jeczmienia jarego - jak sie wyspie...



Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • Matias89
  • 2 527

Kombajn oczywiście piękny !!!! mam pytanie z jaką prędkością kosił ???

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • yacenty
  • yacenty
  • Root Admin
  • 3838 48409

jak chwile na nim jezdzilem to bylo 6km/h - wiecej nie pogoni bo jeczmien sypal jak popierniczony

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • yacenty
  • yacenty
  • Root Admin
  • 3838 48409

ja tu z nim jedzilem tylko chwilke, 2 kolka raptem, pozniej mialem inna robote i tez robienie fotek :)

dzis jak widzialem u sasiada na lekko slabszym jeczmieniu to brykal jak prawdziwy jelen

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Matias89
  • 2 527

ja własnie chce sprawdzic na pszenicy ile najszybciej sie do pracowac na drodze z wózkiem jechaliśmy 40km/h

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • kubi
  • 0 399

@yacenty a ile dokładnie z ha wiesz już??

 

u mnie z 3ha zważyli 22 tony 150kg- dla mnie wynik ok, tym bardziej że na około mówili że z jarych nic nie bedzie- mój dość wcześnie siany był

 

poza tym, jeczmień browarny czy paszowy??

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • yacenty
  • yacenty
  • Root Admin
  • 3838 48409
ja własnie chce sprawdzic na pszenicy ile najszybciej sie do pracowac na drodze z wózkiem jechaliśmy 40km/h

40?

z tego co mi mowili to one ida max 20.

 

kubi: co do plonu to jeszcze tak super hiper dokladnie nie wiem, obstawiam gdzies okolice 6.5 tony - została mi do zważenia nie pełna HLka - przy browarnym, paszówka - to własnie to zdjęcie pochodzi z koszenia paszówki - dała coś koło 6.5-7, to wszystko na oko bo na swoim magazynie nie mam wagi, moge tylko przyrównać do przyczep ktore szły na sprzedaż

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Matias89
  • 2 527

w polu to rzekomo max 20 ale na drodze 40 tyle jechał 1 dnia mechanik który nam wszystko ustawiał i pokazywał

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • yacenty
  • yacenty
  • Root Admin
  • 3838 48409

ja akurat slyszalem ze te 20 to jest max nie wazne gdzie, z drugiej stronie szłyszałem też o jakiejś szczepionce na układ sterująćy skrzynią biegów dzieki czemu można dobić do 30km ale kur^&*(& kombajn jadacy 40km/h?

jak sam na prostej bujne sie tyle swoim zetorem to zaczynam sie bac czy mi cos nie odpadnie czy mi ktos nagle nie zrobi czegos glupiego na drodze,

a jak juz widze szalejace u mnie na wsi DFy ktore potrafia latac z 2 przyczepami kukurydzy z predkoscia blisko 40km to nie wyobrazam sobie kombajnu z taka predkoscia

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • kubi
  • 0 399
kubi: co do plonu to jeszcze tak super hiper dokladnie nie wiem, obstawiam gdzies okolice 6.5 tony - została mi do zważenia nie pełna HLka - przy browarnym, paszówka - to własnie to zdjęcie pochodzi z koszenia paszówki - dała coś koło 6.5-7, to wszystko na oko bo na swoim magazynie nie mam wagi, moge tylko przyrównać do przyczep ktore szły na sprzedaż

 

no moje zważone i na razie się przechowuje

 

gdzie kontraktowałeś jęczmień na browar??jaka cena na dziś??

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • yacenty
  • yacenty
  • Root Admin
  • 3838 48409

odstawialiśmy na magazyn naszego zrzeszenia - kontrakty są podpisane chyba z kilkoma firmami, a co do ceny nie mam pojecia

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • mateo12
  • 0 341
ja własnie chce sprawdzic na pszenicy ile najszybciej sie do pracowac na drodze z wózkiem jechaliśmy 40km/h

 

Nie no kolego bez przesady po drodze poleci ci tylko 27km/h. :lol:

 

Jejku to u was popiepszają tymi kombajnami my z ojcem jak tniemy to do 5km/h w pszenżycie a w jęczmieniu to 3km/h max a jeśli pogonimy szybciej to obrazu czujniki szaleją :o

 

Super fotka

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • yacenty
  • yacenty
  • Root Admin
  • 3838 48409

plon 7.5t/ha - cena 700zl z malym hakiem - poszlo do Syngenty na maxymalnych parametrach za wyjatkiem zanieczyszczen za co ujęli mi 14zl od tony

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Nowicjusz
  • RolWit
  • 0 35

to jaka Ty siejesz odmiane jeczmienia paszowego ze Ci tak sypal? u nas pszezyto sypalo na takim poziomie jak u Ciebie jeczmien. a ziemie jakiej klasy masz? domyslam sie ze bardzo dobrej skoro masz takie plony. pozdrawiam.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Pablo77
  • 335 572

Tak tu jest dobrze,chodzi o technikalia :)

 

Przysłona przymknięta właściwie przez co światła są w formie gwiazdek :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj