Kubota M8540
 

Kubota M8540

  • 16993 wyświetleń
Dodany obrazek





Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • raffx89
  • 2 598

fakt Kuboty sa drogie ale tez i bardzo dobre i wytrzymale nie to co jakis chinski badziew typu Foton

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • xmen
  • 20 214

Miałem taki do przetestowania z Belimy z Łap. Fajny ciągniczek, tylko że z Unią 3x35 (4x35 nie dał rady) spalił mi 12,5 litra na mtg w bardzo ciężkiej orce...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • adam77
  • 0 76

xmen, a możesz coś więcej napisać o tych testach. Chodzi mi o Twoje spostrzeżenia z pracy i ogólne dotyczące ciągnika. Co ci się konkretnie podobało, a co nie koniecznie. Czy zamierzasz kupić coś z Kuboty, czy może wybierzesz (wybrałeś) coś innego i jeśli tak, to dlaczego.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • xmen
  • 20 214
xmen, a możesz coś więcej napisać o tych testach. Chodzi mi o Twoje spostrzeżenia z pracy i ogólne dotyczące ciągnika. Co ci się konkretnie podobało, a co nie koniecznie. Czy zamierzasz kupić coś z Kuboty, czy może wybierzesz (wybrałeś) coś innego i jeśli tak, to dlaczego.

 

 

ok. Miałem Kubotke 1 dzień i uzywałem tylko w orce, zamontowany był na niej ładowacz Q35.

plusy: bardzo zwrotna, super widoczność z kabiny, silnik bardzo ładnie pracuje, rewers bardzo miekko rusza

minusy: za lekka, koła się omykały- silnik sie nie dusił! w 4x35 z Unii jeden korpus musiałem podnieść, zgrzyty w skrzyni biegów, ale ten typ chyba tak ma:) spalanie mnie przeraziło 70 l na 5,6 mtg na ok 2,7ha

Kupiłem NH T5050 ma o 11 KM więcej, lepsze wyposażenie, mniej pali w ciężkiej pracy, ma lepszy serwis i jest tańszy od KUBOTY

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • yacenty
  • yacenty
  • Root Admin
  • 3871 48593

70l na zaoranie 2.7ha? 30l na ha? nie no to jak ten plug byl ustawiony? na 60cm głęboko czy co?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • xmen
  • 20 214
70l na zaoranie 2.7ha? 30l na ha? nie no to jak ten plug byl ustawiony? na 60cm głęboko czy co?

 

głębokość 30 cm, ściernisko po kukurydzy na glinie, przez chwilę padał deszcz co też miało wpływ na przyczepność, ale ciągnik mogłem używać tylko tego dnia. Pług jest nowy,wcześniej zaorał tylko 5 ha.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • xmen
  • 20 214
a Ty miałeś dokładnie ten model m8540?

tak to była M8540, wcześniej do testów dawali ME8200 też z ładowaczem Quicke, ale mnie interesował nowy model...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • yacenty
  • yacenty
  • Root Admin
  • 3871 48593
70l na zaoranie 2.7ha? 30l na ha? nie no to jak ten plug byl ustawiony? na 60cm głęboko czy co?

 

głębokość 30 cm, ściernisko po kukurydzy na glinie, przez chwilę padał deszcz co też miało wpływ na przyczepność, ale ciągnik mogłem używać tylko tego dnia. Pług jest nowy,wcześniej zaorał tylko 5 ha.

a mówią ze zetor dużo pali a u mnie w ibisie (orka na 22-24cm) wychodzi 14-16l/ha a ziemie przeciez do najlżejszych nie należa

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • adam77
  • 0 76

a możesz napisać coś jeszcze o tej skrzyni, kiedy były te zgrzyty?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • xmen
  • 20 214
a możesz napisać coś jeszcze o tej skrzyni, kiedy były te zgrzyty?

 

reduktor (3 pozycje) można przełączyć tylko na postoju, inaczj zgrzyta (tandetna dźwignia)

Dźwignia zmiany biegów jest krótka, a ze skrzynią nie jest bezpośrednio połączona tylko przez jakieś dźwigienki, w rezultacie biegi zmienia sie jakoś dziwnie...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Kondzik
  • 0 153

A ile kosztuje najmniejsza wersja nh t5000? w wyposażeniu podstawowym

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • rafik256
  • 22 698

ja miałem na testach kubote ME108S i z plugiem obrotowym V&N 4x45 na zaoranie 2,8 ha bardzo lekkiej ziemi wrecz piachu potrzebowała 47 litrów ON. podnosnik strasznie słaby, sterowanie nim tragiczne, silnik słaby ponizej 2000 tys obr/min kabina jak dla osoby o wzroscie 196cm strasznie niewygodna. Mówiąc krótko nie mam najlepszego zdania o tym sprzecie który na dodatek kosztuje 170 tys zł

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Ferdek07
  • Ferdek07
  • 75 7766

panowie kryzys światowy a Wy tutaj egzotyczne ciągniki komentujecie, kryzys na świecie zobowiązuje do oszczędności i jak najmniejszego ryzyka proponuje sprawdzone ciągniki z sdf jd czy cnh a na experymenty typu kubota to będziemy mogli sobie pozowlić w "bogatszych" latach ;)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • adam77
  • 0 76

Oj Ferdek nie pisz że taki experyment. Przecież jest już trochę użytkowników Kubot w Polsce, którzy nabili już nawet po kilka tysięcy mth (nawet na af) i są bardzo zadowoleni. Z tego co słyszałem w Europie też są chwalone Kuboty. Co więcej przypomina mi się jak kiedyś pisałeś o swoim koledze w USA który użytkował jakąś maszynę marki KUBOTA i mówił, że tam ta marka uważana jest za jedeną z najmniej awaryjnych. Wydaje mi się, że twoja rada dotycząca wyboru marki na czas kryzysu nie musi być słuszna. Po drugie brakuje Ci konsekwencji.

 

Nawet znalazłem jedną z Twoich wypowiedzi na ten temat:

 

"kubota ma swoją renome w usa, jak szfagier w 90latach kosił trawniki w kaliforni na kosiarko traktorku kuboty to kubota uchodzila tam za mercedesa wsród traktorków do ogrodu, zawsze powtarzał że ak byśmy kupowali ciągnik to tylko kubota bo jakość i trwalość była niespotykana, te ciągniczki w californi w upałach ponad 40st chodziły praktycznie 24/ha tylko operatorzy się zmieniali i chydraulika i nic nigdy nie szfankowało, tam to były najlepsze z najlepszych i najbardziej uznana marka"

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • xmen
  • 20 214

M8540 do koszenia trawy polecam! Ale pługa to nie warto do Kuboty przyczepiać :P

 

NIE CYTUJEMY POPRZEDNIEGO POSTA!!!

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Legat997
  • 31 839

4 skiby x 35cm?! to bajka jak na 88kM... i na dodatek z ładowaczem. 4 skiby to norma na taki ciągnik, prędzej jak napisał xmen koła bedą się kręcić, niż silnik zgaśnie ;-) Case (paliwożerny silnik - model 110kM 4cyl - prawie 2x więcej pali od Zetora o podobnej mocy - opinia użytkownika!) ;-) Żebyś powiedział Ferdek Fendt, to bym się zgodził. ^_^

 

Ciekawi mnie tylko jedna rzecz.. A mianowicie jaki producent ciągników, oprócz Kuboty daje na test ciągnik??? większością dostępnych marek możesz, lub tylko pojeździć na placu u dilera i to po prośbach, boją się czegoś od uzytkowników czy co? ;-) :lol: :lol:

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • xmen
  • 20 214
A ile kosztuje najmniejsza wersja nh t5000? w wyposażeniu podstawowym

Ja znalazłem ofertę z zagranicy ( Finlandia)

http://www.mascus.pl/Rolnictwo/Uzywane-Tra...aaba880ea1.html New holland T 5050 DCPS a cena to 180tys zł z vat.. Tańszy? Cena porównywalna z M 108S ..

bez przesady... Tyle to dealer krzyczy na początku negocjacji... za 155 tys. t5050 kupisz, moze za elktroniczne sterowanie podnośnika pare groszy trzeba dorzucić...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Ferdek07
  • Ferdek07
  • 75 7766
Oj Ferdek nie pisz że taki experyment. Przecież jest już trochę użytkowników Kubot w Polsce, którzy nabili już nawet po kilka tysięcy mth (nawet na af) i są bardzo zadowoleni. Z tego co słyszałem w Europie też są chwalone Kuboty. Co więcej przypomina mi się jak kiedyś pisałeś o swoim koledze w USA który użytkował jakąś maszynę marki KUBOTA i mówił, że tam ta marka uważana jest za jedeną z najmniej awaryjnych. Wydaje mi się, że twoja rada dotycząca wyboru marki na czas kryzysu nie musi być słuszna. Po drugie brakuje Ci konsekwencji.

 

Nawet znalazłem jedną z Twoich wypowiedzi na ten temat:

 

"kubota ma swoją renome w usa, jak szfagier w 90latach kosił trawniki w kaliforni na kosiarko traktorku kuboty to kubota uchodzila tam za mercedesa wsród traktorków do ogrodu, zawsze powtarzał że ak byśmy kupowali ciągnik to tylko kubota bo jakość i trwalość była niespotykana, te ciągniczki w californi w upałach ponad 40st chodziły praktycznie 24/ha tylko operatorzy się zmieniali i chydraulika i nic nigdy nie szfankowało, tam to były najlepsze z najlepszych i najbardziej uznana marka"

no tak ale jakoś z rezerwą podchodzę do tych najniwszych modeli czy to aby nei ejst jakaś budrzetówka, pozatym te najnowsze modele cene też mają już mało atrakcyjną

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • adam77
  • 0 76

No tak, ale nie napisałeś nic na jakiej niby podstawie podejrzewasz, że to może być produkt niskobudżetowy, zwłaszcza że Ty sam uważasz, że nie jest tani- przyznam bardzo oryginalna retoryka!!!:). Tak jak w poprzednim poście piszesz coś, co nie do końca trzyma się kupy. Równie dobrze mógłbyś mieć dużą rezerwę (lub nawet większą) w podejściu do LAMBO z serii target, Agrofarma ecoline czy jd basic lub innego nowego modelu każdego producenta.

 

Oczywiście nie twierdzę, że to bardzo dobry produkt (tego nie wiem), tylko chodzi mi o Twoje niczym niepoparte teorie (wręcz chwilami sprzeczne z własnymi), że akurat ten ciągnik jest większym eksperymentem lub bardziej budżetowym od innych.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj