arek116

Members
  • Ilość treści

    283
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

8 obserwujących

O arek116

  • Ranga
    Zaawansowany
  • Urodziny 10/29/1991

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    wlkp

Ostatnio na profilu byli

5265 wyświetleń profilu
  1. Dokładnie tak jak koledzy piszą. Najwięcej mają do powiedzenia ci co nie mieli styczności z takimi maszynami... Od ponad roku posiadam ścielarkę Kuhn Primor która współpracuje z ursusem c 4011... zużycie paliwa (ścielę jednego balota 150 dziennie) to +- bo już nie pamiętam kiedy tankowałem zbiornik na dwa miesiące może trzy....a ile mniej fizycznej pracy.... ścielarki posiadają chwytacz kamieni a i tak czasami coś przeleci ale nie z taką siłą żeby cokolwiek zabić.... jeżeli chodzi o wciąganie siatki to ja robię w ten sposób że ładowaczem z balotem podjeżdżam nad maszynę i od dołu rozcinam i ją ściągam na ładowaczu.... jak jest słoma dobrze zbita to niewiele spadnie a jak już to do komory ścielarki.
  2. jestem tokarzem amatorem i jeśli się mylę to mnie poprawcie. jaka jest różnica między szlifem na szlifierce do wałków a toczeniem a następnie spolerowaniem papierem ściernym??? jeśli wymiar zostanie zachowany??? w praktyce to nawet w minusie 10 setek prze dobrej powierzchni simering będzie dobrze trzymał.
  3. to daj mi po kilkanaście tysięcy złotych za traktor w takim stanie to dostarczę ci takich ile tylko będziesz chciał. Pozdrawiam.
  4. jeśli można wiedzieć to jakiej średnicy jest talerz??? bo zamówiłem średnicy 1m z blachy 10mm i wydaje mi się że przesadziłem mocno ze średnicą...
  5. Jacy się wszyscy delikatni nagle zrobili, samym nowym wylizanym sprzętem jeżdżą i tylko do kościoła. U większości (nie mówię że wszyscy) gdyby nie kredyty i dofinansowania dalej by się bujali starymi ursusami, zetorami, mtz itd to jest sprzęt tylko do obory, do gnoju i nic więcej więc po co się rozczulać???? jaką to ma wartość??? najczęściej sentymentalną. sam wstawiłem odnowioną c 360 do obory z turem i po 5 latach blachy i tak rdza je więc najważniejsze jest by jechało odpalało i hamowało.
  6. Trochę stary temat ale co powiecie na to? ursus 1224 ten sam pług (kverneland 4 skibowy 14'' obrotowy na resorze) orka na tej samej głębokości +/- 28cm + podwójny wał cambella paliwo z tej samej partii (to ma ogromne znaczenie) warunki atmosferyczne bardzo zbliżone , na jednej wiosce co mam pola spalanie wyszło 14l/ha a na innej 28l/ha. To powinno dać odwzorowanie ile do spalania ma ziemia którą uprawiamy a nie koniecznie ciągnik (jeśli chodzi o maszyny uprawowe to moim zdaniem mają większy wpływ na zużycie paliwa jak ciągnik), chodzi mi o to że warunki w jakich gospodarujemy są tak różne że kiedyś jak by mi ktoś powiedział o spalaniu 25l/ha to bym go wyśmiał.
  7. jak siewnik złożony to bez problemu. a ma tylko jeden siłownik wspomagający.
  8. Właśnie poskładałem ciągnik. Okazało się że szybka skrzynia tam jest (na zwykłej to trójka na szybkiej czwórka bo jest odwrotnie) i udało się wymienić po rozpołowieniu między skrzynią pośrednia a główną. Idzie wymienić taż kilka elementów które znajdują się na tym wałku ale tylko do tego koła zębatego. Pozdrawiam, proszę o zamknięcie tematu.
  9. witam. czy do wymiany trybu na górnym wałku od trzeciego biegu wystarczy rozpołowić między skrzynią pośrednią a główną czy rzeba wyciągnąc całą skrzynie główną????
  10. arek116

    PZ Zwerges MH 80 S

    mi w sezonie wystrzeliła opona i nie było możliwosci żeby dostać od ręki tylko na zamówienie i to miesiąc czekania. na szczęście na felgę pasowała opona od taczki (50zł a nie 200zł za taką samą jak była) była dużo węższa ale jak dostała powietrza to się rozeszła do oczekiwanych rozmiarów
  11. miałem identczny problem,pomogła wymiana korka chłodnicy
  12. co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj