Radekk

Members
  • Ilość treści

    710
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

157 Excellent

O Radekk

  • Ranga
    Zaawansowany
  • Urodziny 06/22/1988

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wielkopolska

Ostatnio na profilu byli

9850 wyświetleń profilu
  1. Witam , kiedyś rozbierałem ten silniczek u siebie i zrobiłem kilka zdjęć , rzeczywiście ta blacha mocująca jest w kształcie kątownika i przykręconego od dołu do profilu kabiny.
  2. Na tłok podnośnika idą uszczelniacze o wymiarach UN 80x90x5 . Nie kombinuj z szerszymi to nic nie da a wręcz pogorszy uszczelnienie. Rowek na tłoku nie bez powodu jest szerszy ,ma to za zadanie umożliwić nacisk oleju na wargi uszczelniacza w celu doszczelnienia go do ścianek cylindra.
  3. Witam Polecam przejrzeć ten temat tam zostały rozwiane wszelkie wątpliwości. : http://www.agrofoto.pl/forum/topic/57915-licznik-motogodzin-obrotomierz-zetor-serii-50xx-70xx/?hl=%20licznik&do=findComment&comment=1285071 Mogę od siebie dodać najpierw sprawdzić samą prądniczkę -jak sprawna dopiero rozbierać licznik. Jak sprawdzić prądniczkę oraz obrotomierz wyjaśnione w temacie z linku.
  4. Radekk

    Pasek klinowy

    @Adi96 Tak jak założysz odwrotnie koło pasowe na prądnicy to będzie inaczej , ponieważ piasta po jednej stronie jest dłuższa. Ja robię zetorem około 500 mth a c 360 200 mth rocznie. A pasek wymieniam jeszcze zanim się rozpadnie całkiem ,widzę jaki jest popękany to zmieniam.
  5. Radekk

    Pasek klinowy

    U mnie sanok żółty w c 360 i zetorze wytrzymuje jeden sezon rok i pęka i odpada jak tu. Lepszym wyborem będzie kupić jakiegoś optibelta i spokój na lata. chyba,że masz koła pasowe nie w osi ustawione to będzie zużywać pasek.
  6. Bardzo częsta awaria w tych pompach. wylatuje igiełka zabezpieczająca sworzeń regulatora. Najpierw sworzeń trze o obudowę aż tu nagle rozrywa i wychodzi na zewnątrz .
  7. Tam jest oring , nie wyjmiesz go bez ściągania plecaka,ponieważ trzeba odkręcić wkręt trzymający dźwignię sterowania wyjściami hydraulicznymi. Po za tym zdejmujesz dzwignię od Tuz i tarcza schodzi. Warto przy okazji wymienić wszystkie oringi co tam są w tych dźwigniach. Zobacz w moich filmach na yt o naprawach podnośników może podejrzysz o czym mowa. Link w profilu.
  8. Witam Grzanie się pierwszego walca w komorze spowodowana jest zawijaniem się pomiędzy blachę osłaniającą a czoło walca słomy. W konsekwencji tworzy się bardzo duży opór oraz wysoka temperatura i niszczą się łożyska oraz wyciera się rant blachy który jest przyspawany na walcu. Jak rozbierzesz to będziesz wiedział o czym mówię. Jest to wada konstrukcyjna tych modeli pras. Co do wyjęcia drugiego walca trzeba zdjać na pewno prawe koło i odkrecić całe mocowanie piasty i wtedy wychodzi. Oczywiście zębatkę tez trzeba zdjać bo nie wyjmiesz łożyska. łożyska są samonastawne z pierścieniami mimośrodowymi. więc ich montaż i demontaż jest łatwy.
  9. Witam Kombajn to mercator 50. Na wariatorze ze słoneczkiem , połowa od strony skrzyni biegów ma luz na obwodzie łożyska(wyrobiła się obsada łożyska) czy jest możliwość zamontowania kompletnego wariatora z modelu mercator ze sprężyną? Nie jestem pewien czy się zmieści ? Czy raczej musi być to ze słoneczkiem i lepiej zregenerować te stare koło poprzez tulejowanie?
  10. Witam No ewidentnie to jest przyczyna nie ma prawa nic spadać tak jak pokazałeś na filmie. Oczywiście jest luz na wahadle co trzyma ten mechanizm i to lata na boki. Chcąc to zrobić musiał byś rozebrac cały mechanizm sterujacy i albo napawać lub wymienić wahadło i drugi element z nim współpracujacy. Ja napawałem bo luz był za duzy i też latało w obie strony. Mozna to i tak na szybko zrobić: Zdejmij sprężyny,odbezpiecz zabezpieczenie i wszystko co przeszkadza i wyjmij ten element co sa te dwie rolki i wkręć w imadło i przegnij odpowiednio tak aby rolki chodziły po tych półksiężycach . Nie przeginaj zamontowanego bo połamiesz wahadło. Przymierzaj i doginaj az bedzie pasowało i po załozeniu spręzyn ma chodzić mniej więcej po rolkach. Zobacz sobie w moich filmach jak składałem podnośnik od zetora jest podobnie link do kanału w profilu.
  11. Radekk

    Rozsiewacz kos

    Też robiłem remont kapitalny kosa , po rozbiórce okazało się ,że trzeba uspawać nowy cały element co chodzi po nim taśma. Zdjecie po remoncie i link do filmu w mojej galeri.
  12. Mam taka samą taśmę jak kupiłeś. W porównaniu do zwykłej ta jest bardzo elastyczna i nie jest gładka dobrze przesuwa nawóz.
  13. @ Prorok 7011 mają identyczny podnośnik jak c 360 tylko tłok i cylinder podnośnika jest grubszy ( 90mm) przez co jest większy udzwig.
  14. W tym temacie macie opisane jak ma seria 7211 itp , a tam był przerabiany zetor 7045 plecak podobny do c 360 http://www.agrofoto.pl/forum/topic/57830-podnosnik-7045-wyjscie-na-dodatkowy-si%C5%82ownik/
  15. Witam Dziwne że na pierwszej sekcji różnie pokazuje poczatek tłoczenia( moze sekcja się zawiesza ) w każdym razie cos z pompą nie w porządku. Druga sprawa przerabiałem temat ustawiania kąta wtrysku w tych silnikach. Największe problemy zaczynaja się gdy zaczynamy wymieniać elementy rozrządu na nowe. Ja wymieniałem wszystkie koła rozrzadu na te z URSUS i sa ok wg starych znaki się zgadzają. Następnie wałek napędzający pompę wtryskową z ursus CHEŁMNO był przesunięty wobec klina dokładnie nie pamiętam ale albo o 1 lub pół freza. są jeszcze wałki zetorowskie tam różni się przesunieciem i 1 frez wobec tego z c 360. Następna sprawa trzeba sprawdzić jakie mamy sprzęgiełko na pompie wtryskowej . Oryginalnie powinno być 6,5 ząbka licząc od klina. Zresztą w tym temacie dokładnie opisałem ten problem : http://www.agrofoto.pl/forum/topic/82368-zetor-5748/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj