ziom343

Members
  • Ilość treści

    67
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O ziom343

  • Ranga
    Użytkownik
  • Urodziny 10/25/1997

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  1. Wapno było dawane , w dołku jest lepsza klasa.
  2. Witam. Mam pytanie czemu kukurydza może być nierówna wielkościowo , w dołkach aktualnie jest po pas a na wzgórku to człowiek się chowa, deszczów dużych nie było w tym roku więc nie mogła być podmoknięta.Mnie to dziwi bardzo w dołku powinna być lepsza niż na wzgórku tylko czemu tak nie jest?Czy to może temu ,że gleba była zimna, Siew 20 kwietnia woj,lubelskie ,było miejscami tak ,że w najniższych punktach pola to trochę błota było przebarwien na roślinie żadnych nie ma , kolory wszystko takie same jak na wzgórku.Czy może orać pod kukurydze na wiosnę, ziemia 4a.Jak myślicie wyrówna się ona??
  3. Masz racje, dopiero mi przypomniałeś o tym co mówił ten człowiek i on właśnie mówił ,że to w ekologi.Ja to słysze ,że ludzie co mają ekologie w okolicy to używają talerzówke ;D Wracając do tematu.Interesuje mnie to czy to działa i z jaką skutecznością.Słyszał ktoś o tym lub stosował. Nie chodzi w tym o płodozmian i na poszczególne choroby tak on mi mówił.Tym się ponoć normalnie opryskiwaczem pryska.
  4. Witam. Ostatnio rozmawiałem z jednym człowiekiem mówił ,że był na jakimś tam szkoleniu i wymyślono ,że z łubinu gorzkiego robią śrute wywalają go do wody na 4 dni i to ma niby działać jako fungicyd na zboża , warzywa. Ja osobiscie w to nie mogę w to uwierzyć dopuki sam się nie przekonam, bo po co by były środki sprzedawane w sklepach za ciężkie pieniądze?? Słyszał ktoś o tym??
  5. Witam. Mam problem z zbiorem pszenicy.Dzisiaj kosiłem pszenice i bardzo brudna ona mi wyszła ,były i ziarka w plewach i sama plewa również klosy z z ziarkami w zbiorniku.Różnych próbowałem ustawień sita dole całkowicie zamknołem.Górne sita stopniowo zamykałem i dalej to leciało.W dolnym sicie wydaje mi sie pomimo zamknięcia całkowitego to jest szczelina i temu może nie chce spowrotem iść na młocarnie do ponownego omłotu.I przez tą dziurę w sicie może leci do zbiornika? W każdej pszenicy brud mi zostaje ale w niektórych odmianach więcej lub mniej. Miał ktoś z tym problem ,lub wie jak z tym się uporać w tym kombajnie z góry dziękuje za pomoc.
  6. Panowie siał ktoś pioniera n86 na ziarno???Jaka wydajność na IV klasie i przy jakiej wilgotności.
  7. Dokładnie w tamtym roku mieliśmy kukurydze po kukurydzy to znaczy w monokulturze to kukurydza nie pamietam ile lisci miala ale na oko to z 10 cm wzrostu to dziki ryli pomiedzy rzadkami i stare ziarka/kolby wyciagali i przy tym kukurydze ktora rosnąca niszczyli. Ale to już przy tej fazie wzrosu to rzadkość.
  8. Witam wszystkich. Za rok już przystępuje do egzaminu zawodowego i wiadomo trzeba jakaś tam wiedze mieć ,aby go zdać.Teraz mam zamiar więcej się uczyć , w szkole lekcji z przedmiotów zawodowych mało mam tylko 1 mies w roku.Dla tego uczyć się musze ,ale to nie znaczy ,że debilem jestem i nic z domu się nie nauczyłem dobra przechodze do rzeczy.Kiedyś nauczyciel tłumaczył nam ,że on chyba z jakiejś podstawy programowej nas musi przygotowywać i zapytałem go czy ją mogę gdzieś dostać troche było to czasu temu dlatego moge się mylić.Znalazłem taką strone http://www.koweziu.edu.pl/ tu jeszcze drugi link http://www.koweziu.edu.pl/pp_zawod.php?nr_zawodu=613003 I jak wy słyszeliście o tej stronie , co o niej sądzicie mi się wydaje ,że to ta strona z podstawą programową którą trzeba opanować.
  9. Witam. Sytuacja mnie w pewnym sensie zmusiła ,że musiałem iść do szkoły zawodowej ,bo jedyna szkoła była w mojej okolicy do której mam możliwość dojeżdżać a za to po szkole pomagać rodzicom w gospodarstwie.Ta klasa to taka wielo zawodowa klasa.Tam jest kilka zawodów ,zawodowych lekcji nie mamy tylko raz w roku 1 miesiąc kursów mam i tam przedioty zawodowe i to za szybko wszystko idzie ,wszystkiego się tam nie zapamięta jak przez 5-8 godzin ciągle zawodowe przedmioty wałkować wiem ,bo już miałem te kursy no niby nauczyłem się dużo ,ale to jeszcze mało.Myśle sobie jakieś książki dodatkowe kupić i uczyć się wolnym czasem w domu do egzaminu zawodowego.Pytanie moje brzmi zna ktoś jakieś ciekawe książki do produkcji roślinnej ,zwierzęcej i ew mechanizacji.Mam książki na razie tylko do produkcji roślinnej i mechanizacji z mechanizacji nawet spoko książka dużo rzeczy wyjaśnione ,ale jak coś znacie fajnego to podajcie tytuł i autora ew link jakiś.A jeszcze nie powiedziałem o roślinnej.Czytałem ta książka to mało tam jest napisane wgl mało ciekawa książka czarno-biała i wydanie jej to chyba 98 rok !A ja bym sobie chciał kupić książke jakaś nowszą (bo przez 15 lat to troche się zmieniło w rolnictwie) , dobrze by było jak by były tam jakieś obrazki (nowe kolorowe) bo w tej mojej starej nic nie ma to znaczy o chorobach roślin , szkodnikach lub chwastach tylko pare śmiesznych podstaw książka wgl lipa moim zdaniem. Jak ktoś zna jakieś fajnie ciekawe książki w których jest dużo wiedzy i ciekawie przedstawione to prosiłbym ,aby ktoś mi dał autora i tytuł książki.Może wy takie u siebie w szkole macie czy jak nie wiem.Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj