jaffa

Members
  • Ilość treści

    249
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

31 Excellent

5 obserwujących

O jaffa

  • Ranga
    Zaawansowany
  • Urodziny 05/18/1982

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

3908 wyświetleń profilu
  1. panowie wszystko i może racja tylko że ja doprawiłem jęczmień na robaka takim środkiem jak trzeba i też mam dziury w jęczmieniu i to w tych miejscach w których był najmocniejszy.
  2. boxer z pendimentaliną jak będzie wilgotna ziemia albo basagran później jak powschodzi będzie bezpieczniej
  3. koła nawet i 50 cm mogą być w koleinie, najważniejsze aby 100 cm nad gruntem były talerze to szerokość rozsiewu będzie zachowana. Niestety z racji grzęźnięcia kół norma wysiewu będzie za duża.
  4. siarczan magnezu 1300/t agrii, małe woreczki ampol po 26zł miałem oferte z miesiąc temu
  5. węzeł małżeński to wiadomo, że powiązane
  6. śor nie stosować na poplon, a co do nawożenia to wg mnie obornik stosowałeś pod burak a nie pod poplon. Ja wam napiszę jak ja to widzę; rozporządzenie jest tu niejasne i stwarza pole do różnych interpretacji przez ten zapis, że nie można łączyć "– jeżeli nawozy naturalne płynne lub obornik mają być zastosowane bezpośrednio przed wysiewem międzyplonu" Wychodzi z tego, że ten obornik ma być zastosowany po wysiewie poplonu. Mam podejrzenia, że im chodzi o to by po kolei po chłopsku: 1. wpadamy na pole bąkiem i siejemy ten poplon 2. wpadamy rozrzutnikiem i rozwalamy gnój 3. wpadamy talerzówką i jednocześnie mieszamy gnój z ziemią i przykrywamy nasiona Jakby ktoś pomyślał, że po siewie międzyplonu można mulczować dopiero po 15 listopada i za takie talerzowanie nasion jest kara to od razu posłusznie donoszę, że ten zabieg nie może być nazwany mulczowaniem Mulczowanie – na czym polega i co daje (tygodnik-rolniczy.pl) Krótko mówiąc mulczowanie polega na przykryciu gleby ściętymi roślinami uprawianymi na zielony nawóz, więc na tym polu nie może rosnąć nic zielonego przed zabiegiem. A taka talerzówka to ściółkowanie (co to jest jest wyjaśniony w tym linku wyżej).
  7. Jak do zgłoszenia dołączysz projekt budowlany , że zmieniasz konstrukcje dachu z jedno na dwuspadowy to się nie przyczepią.
  8. Ja ze swojej strony mogę obiecać, że na któreś działce zastąpię folpet mefentriflukonazolem (jak tu sugerował ktoś w postach powyżej) aby porównać ich działanie. Wie ktoś czy można go dostać solo bo na razie widzę tylko z rejestracjami w sadownictwie i to po 130zl/l przy 75g/l? a i jeszcze jedno pytanko, folpet można bez problemu mieszać z moddusem a co z tym mefentriflukonazolem?
  9. już poprawiłem i pokornie proszę admina o trwałe skasowanie historii edycji celem uniemożliwienia prokuraturze prowadzenia działań przygotowawczych bo na sarkazmie to się oni raczej nie znają:)
  10. Tą herezję skopiowałem od tych niemieckich specjalistów z topagrara z nadrenii północnej, pewnie bardzo dobrze się znają na tym 😀 Nowy Obraz — mapa bitowa (2).bmp
  11. Ja daje tak jak na etykiecie 1,5l/ha. Ostatnio w agrii kupowałem 250zł/5l bo ceny w necie to o 40zł w górę. Tak zapobiegawczo przy t1 uważam za wystarczające. Samo revy na dtr to za mało, potwierdzam, jeśli typowo trzeba na nią zwrócić uwagę to elatus era wg mnie tylko. Tylko przy tych cenach zbóż trzeba się głęboko zastanowić nad kosztami.
  12. Na t1 folpet wtedy zamiast revy (cena zabiegu tak nie powala). Lepiej revy na t2 dać wg mnie.
  13. na chwasty środki ok, na robaka lepiej dawkę zwiększyć niż to co na etykiecie, na grzyb i skracanie lepiej z ciech wziąć jak ma być tanio. Odrzywek nie testowałem.
  14. triben tylko po rzepaku w bezorce ma sens wg mnie. Ja czekam do 2-3 liścia by rzepak powschodził.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj