farmer7745

Members
  • Ilość treści

    929
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

19 Good

O farmer7745

  • Ranga
    Zaawansowany

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    opolskie

Ostatnio na profilu byli

17091 wyświetleń profilu
  1. Dlaczego nie zakładasz kół z utwardzonym wieńcem?
  2. U mnie było podobnie, wymieniłem te pierścienie i kamienie ze sprężynkami i puki co jest ok.
  3. Ja montowałem poszerzanym okuciem do głowicy.Tak mi zalecił mechanik ze Słowacji gdzie byłem po części. A jak stare były odwrócone?
  4. Stół warsztatowy z szufladami robiłeś sam, czy to jakiś gotowiec bo podoba mi się?
  5. farmer7745

    Spaw- spoina

    Też nie jestem fachowcem w tej branży, ale jak to mówili starzy spawacze; Spaw nie ma wyglądać, spaw ma trzymać.
  6. No przyznaje że nie jestem serwisantem grupy DEUTZ FAHR, ale ten temat w opisany wyżej sposób przerabiałem na ciągniku LAMBORGHINI PREMIUM 1050 z silnikiem 1000.4-WT1 który był już chłodzony cieczą i czujnik położenia wału był przy kole pasowym z przodu silnika. Samego regulatora nie ruszałem, miał jeszcze plomby, a efekt końcowy był taki jak pisałem ok 100 obr na + i podobnie na -. Jeszcze wtryski były robione. Po całym zabiegu silnik odpalał bardzo dobrze, miał moc i dobrze się zbierał. piotrbm_211320;Popraw mnie bo faktycznie te wartości mogą być nie takie.
  7. Oj z tymi obrotami to nie jest taka prosta sprawa. Pod tymi pompami muszą być odpowiednie podkładki, a dobiera się je do każdej pompki indywidualnie. Każda z nich ma tabliczkę znamionową gdzie powinno to być określone, no chyba że masz dostęp do odpowiedniej aparatury to można to na silniku ustawić. Listwa sterująca pod pompkami musi lekko się przesuwać i oczywiście być prosta. W kolektorze wydechowym masz śrubki M6 (od spodu przy każdym cylindrze) przez które mierzysz tem. spalin.Przy normalnej tem. silnika i obr. ok.1200 powinna wyność ok 120-130 st.C ale ważne żeby była w miarę równa na każdym cylindrze.Odkręcając te śrubki na pewno ze dwie urwiesz. Kolejna sprawa to czujnik położenia wału. Jaki jest odstęp od koła, czy impulsy są czytelne itd. Ważna też jest masa w w całym ciągniku. Jak coś bedzie zaśniedziałe to to też może mieć wpływ na pracę elektrycznego regulatora obrotów. U mnie w Lambo 1050 obroty falowały tak ok. 100 obr/min w + i tyle samo w - , a kontrolka przy gazie ręcznym nie podawała żadnego kodu błędu.
  8. Tu szukaj https://www.bazos.sk/ ja wszystko tam znalazłem, ale musisz się dogadać choć sporo ludzi w tych firmach kuma po polsku. Tapicerki mi przysłali a po pozostałe części byłem osobiście.
  9. A ja zamawiałem na Słowacji, nie pamiętam ceny ale chciałem oryginalne. Masz do tego jeszcze takie prostokątne wkładki na tył błotnika.
  10. Ciekawa koncepcja przy malowaniu felg. Przerabiałeś coś w Zetorku?
  11. Można regulować każdą stronę oddzielnie.Ja do tego używałem igły.
  12. I co tam z pacjentem, bo opis rzeczowy a diagnozy? Ja prułem skrzynie z dwu powodów.Synchronizator dwa razy zrobił mi podobny nr. jak u ciebie i wymieniłem w nim pierścienie, kamienie, sprężynki tak że tylko przesuwka została stara. Druga sprawa to głośna praca, winne było łożysko igiełkowe, a właściwie jego brak na wałku sprzęgłowym.To łożysko jest na górnym wałku i z racji zabudowy tak nie do końca jest odpowiednio smarowane. U mnie narobiło dość dużo ambarasu i pomiędzy te wałki dorobiłem tulejkę.Puki co jest ok. Co do zakleszczania to proponuję wymienić kamień na dżwigni zmiany biegów sprawdzić sprężynę w tej przystawce i przykręcić ją bez uszczelki.Podobno niektórzy próbowali tą przystawkę frezować żeby niżej siadła. Zerknij jeszcze jak wygląda wodzik w miejscu gdzie styka się z bezpiecznikiem, czy nie ma tam podłużnych rowków.Wodzik będzie "pływał" a razem z nim reszta.To miejsce można napawać.
  13. Żeby wzmacniacz działał musi być odpowiednie ciśnienie powietrza, które obsługuje dwa układy. Jeden układ przez specjalny siłownik pod pompką sprzęgła rozłącza pierwszy stopień (wtedy łożysko oporowe się kręci i dlatego wskazane tylko 5min pracy), a drugi układ jednocześnie załącza napęd skrzyni przez drugi stopień sprzęgła (WOM) wtedy napęd jest przekazywany przez jednokierunkowe sprzęgło kłowe(nie wskazane hamowanie silnikiem) na skrzynię przez kolejny siłownik pneumatuczny który jest w skrzyni.Jak w nim masz do wymiany uszczelnienie i kicha.Trza skrzynie pruć, ale jak coś jest nie tak na zewnątrz to spoko temat do ogarnięcia i to bez jakiś kosmicznych kosztów. Ja dołożyłem ten wzmacniacz przy okazji remontu skrzyni i polecam bo mam felgi 34" i przy takim przełożeniu dość szybko w "pewnych warunkach" potrafił zejść z obrotów. Sprężarka musi chodzić, no chyba że znajdziesz inne źródło zasilania.
  14. Co do wzmacniacza to nie rozumie skąd co niektórzy wypisują tu takie ceny.Przede wszystkim zasada jego działania jest zupełnie inna jak w cięszkiej serii i najpierw by trza dokładnie ustalić co jest nie tak.Być może po prostu gdzieś ucieka powietrze, albo wystarczy wymienić uszczelnienia w siłowniku który wyłącza pierwszy stopień. Bez paniki. A warto go mieć na chodzie bo przydaje się. Ja po części do silnika byłem na Słowacji i tam też są zestawy w różnej cenie.
  15. Pewnie że się da.Jak bym nie miał przedniego WOM-u już dawno by tam była.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj