Ogon988

Members
  • Ilość treści

    386
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

18 Good

1 obserwujący

O Ogon988

  • Ranga
    Zaawansowany

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

4457 wyświetleń profilu
  1. U mnie też jeszcze zarejestrowany, a punkty za wiek i bezrobocie full + w pierwszy dzien naboru wysłany
  2. Dziś przemierzyłem budynek jeszcze raz i okazało się że we wniosku mam zaniżoną powierzchnie o ok. 10m2 (długość budynku - uciekło 1,5m) , zastanawiam się czy zostawić to tak jak jest czy poprawić wniosek po otrzymaniu decyzji, bo jakby nie patrzyć to też mogą się doczepić przy ewentualnej kontroli że " jak Pan to mierzył" że wyszła większa powierzchnia niż zadeklarowana. Czyli można powiedzieć że ja jestem stratny ale lepiej chyba mieć zaniżone niż zawyżone, co myślicie?
  3. 24 miesiące max od przepisania (przepisujący może sobie zostawić max 0,5ha) Wykształcenie musi być, można złożyć wniosek bez ale trzeba uzupełnić potem. Powierzchnia użytków rolnych co najmniej średnia danego województwa lub min. wartość ekonomiczna gospodarstwa (nie pamietam ile tys euro) Jeśli ktoś jest na krusie to musi tylko zwiększyć wielkość ekonomiczną (są podane kryteria jakie kto ma osiągnąć np. o 20% 30% wieksza wartosc ekonomiczna - każdy będzie miał to inaczej) Jeśli ktoś jest na zusie (pracuje) to 60% przychodów musi być z gospodarstwa To tak w skrócie
  4. Tak, powiadomienie SMS + email w zaleznosci co się podało
  5. Ja mam widły (całą ramkę) z regulacją rozstawu nakładane na przednią łyżkę wiec palety itd nie problem załadować/rozładować. Nie wiem po ile chodzą ostrówki ale to już autor musi podjąć decyzję czy będzie się mu to opłacało bo jednak 30tyś to trochę jest a to dalej jest 360 tyle że wzmocniona (inny wał w silniku, rama, mocniejsze łączniki zwolnic itd). Jeśli zamiast łyżki zapniesz widły to 1t na spokojnie podniesie, ja mam nakładkę na łyżkę czyli 0,5-0,9m dalej wysunięte to podniesie ale robi się trochę niestabilnie. Ogólnie teraz za dobry sprzęt każdy sobie ceni i problemem może być to że kupisz bubla którego będziesz więcej naprawiał niż użytkował.
  6. Dlatego napisałem że mocno już wyeksploatowany bo luz na listwie obrotu, także swoje już przepracował. Jakby sie uparł to by też kopał ale czas gonil. Luz na obrocie jeszcze nie taki zły bo może 40cm na full rozłozonym ramieniu ale nie o tym temat. Autor szuka sprzętu głównie do pracy z przednim turem do typowych prac na gospodarstwie a nie nowej koparko ładowarki do prac ziemnych. Osobiście nawet bym się nie zastanawiał bo w porównaniu z ciągnikiem + tur to przynajmniej ostrowkiem tyłem jeszcze coś grzebnie.
  7. Tak ale autor nie szuka sprzętu typowo na budowę - roboty ziemne czy usługi bo wiadomo do tego już wydajniejsze maszyny ale dla własnych potrzeb tym bardziej jakieś rozładunek bb , załadunek wapna to Ostrówek jest dobrym rozwiązaniem. Mam Ostrówka już dosyć mocno wyeksploatowanego (głównie rama przy stopach popękana oraz na przednim tuż) i 3 budowy domów zrobił, wszystko prócz kopania pod fundamenty a ile zrobił przede mną zanim zacząłem nim jeździc to już lepiej nie mówić. Do takich prac jakie autor wymienił Ostrówek będzie idealny, na roboty ziemne też zrobi ale pomału.
  8. bierz Ostrówka, może jest trochę toporny i mniej mobilny od ciągnika z przednim napedem ale na takie prace jakie wymieniłeś napęd jest nie potrzebny. Zawsze coś nim podrównasz na podwórku czy jak przyjdzie coś wykopać. Obornik to przednia łyżka też zaladujesz nie trzeba chwytaka na tył.
  9. Weź ich nie słuchaj, przecież to jest jeden budynek. Zrób szkic dachu tak jakbys z góry patrzył z tymi "przybudowkami", powymiaruj i oznacz spadki dachu jak w tym przykładowym planie sytuacyjnym. Jeśli masz wymiary dachu które ręcznie mierzyles wychodząc na dach to nie potrzebne ci kąty. W przykładowym planie sytuacyjnym przy obliczeniach jeśli komuś nie chce się latać po dachu i mierzyć to można sobie obliczyć powierzchnie dachu właśnie używając Wymiarów budynku ale wtedy trzeba znać kąt. W obliczeniach zrób powierzchnie dla każdego z 3 dachów osobno i potem dodaj je razem czyli tak jak zrobiłeś na rysunku to jest elegancko, chociaż można było by dorysować przybudówki na tym górnym rysunku i oznaczyć spadki ale takto jest elegancko
  10. Tak a szkic rysujesz tak jak będzie wyglądał nowy dach
  11. Brać zaliczkę? Dużo to załatwiania żeby potem jeździć podpisywać weksel? Czy lepiej bez zaliczki?
  12. To jest właśnie dobre pytanie, bo teoretycznie powinno się to odliczyć ale znowu na obróbkę tego komina też wejdzie trochę blachy. W przypadku np. gąsiorów dachowych lub innych wykończeń blacharskich (dach dwuspadowy) można wliczyć dodatkową blachę w metraż? Czy tą blachę potrzebną do wykończeń (np. gąsiorów) nie wlicza się do dofinansowania?
  13. Panowie od czego zależy zabarwienie ziarna? Przykładowo u mnie jest idealnie żółte pomijając czy to flint czy dent a ziarno u sąsiada ma takie przebarwienia koloru brązowego? Kwestia odmianowa czy podczas wegetacji brakowało któregoś pierwiastka?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj