FISH

Members
  • Ilość treści

    85
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

1 obserwujący

O FISH

  • Ranga
    Użytkownik

Ostatnio na profilu byli

2542 wyświetleń profilu
  1. Dokładnie taką dojarkę posiadam. W tej dojarce kubki zostają podciągnięte do góry. W tej rurze jest tłoczek, który zostaje zassany i podciąga strzyki. Oprócz automatycznego odłączania jest też tryb ręczny, w którym to Ty decydujesz kiedy krowa ma przestać się doić (przydatne np. po wycieleniach jeśli krowa na koniec chce wstrzymać mleko). W dodatku kiedy po podłączeniu krowa długo nie przypuszcza mleka to załącza się szybki puls, który to ma za zadanie rozmasować wymię. Wyłącza się samoczynnie kiedy mleko zaczyna lecieć. Aparaty te niestety nie pokazują ilości mleka, ale taka opcja to raczej high level Z dojarki jesteśmy bardzo zadowoleni, nie tylko ze względu na szybkość i komfort udoju, ale też z powodu podniesienia zdrowotności wymion. Krowy o wiele rzadziej łapią zapalenia niż w przypadku zwykłej konwiowej dojarki. Jedyne defekty to popękane przewody powietrzne, ale to już była wina firmy i oczywiście po zgłoszeniu dostaliśmy wszystkie nowe w ramach gwarancji. I na koniec jeszcze sprostowanie. Dojarkę zakładała firma Rolmach, a nie firma z Poniatowa. Firmę Rolmach mogę polecić z czystym sumieniem. Na wiosnę będą też zakładali u nas wyciąg obornika. Za dojarkę zapłaciliśmy od razu, ale być może opcja z ratami też wchodzi w grę. Gwarantuję, że po pierwszym tygodniu użytkowania dojarki przewodowej, konwiowa pozostanie dla Ciebie już tylko złym snem... PS. Sorry za taki essej.
  2. Zgodnie z obietnicą pierwsze spostrzeżenia: Firma wykonała prace bardzo dobrze i szybko. Dojarka jest cicha, aparaty UNICO1 obsługuje się dość intuicyjnie. Płukanie zajmuje dużo czasu (3 cykle: zimny-ciepły-zimy, od 90 do 100litrów wody). Automatyczne odłączanie sprawdza się u większości krów. Tylko przy kilku musimy przełączyć na tryb ręczny. Poza tym trudno mi cokolwiek więcej powiedzieć, bo nie używaliśmy nigdy innej przewodówki, dlatego ciężko odnieść się do innych producentów. W razie czego proszę pytać. I przy okazji pytanie do Was: Monterzy zalecili wlewanie jednorazowo 200 ml płynu (kwasowego lub zasadowego naprzemiennie) na każde płukanie. Czy trzeba tyle lać, by utrzymać rury i dojarkę w dobrym stanie czy można ograniczyć dawkę? Ile płynu stosujecie u siebie?
  3. U nas od poniedziałku firma z Poniatowa montuje dojarkę S.A.C. Będą trzy aparaty udojowe z masażem i automatycznym odłączaniem, na 20 krów. Koszt 20 tys. Drogo, ale dużo elementów jest nowych, a i konstrukcja obory wymaga od monterów wiele pracy. Około piątku - soboty planowany jest odbiór. Za jakiś czas podzielę się spostrzeżeniami.
  4. W OSM Radomsko w tym miesiącu w kl. EXTRA wyszło po 1,17 (brutto po 1,23), ale przy słabych parametrach (tłuszcz 3,7 ;/ ). Cena nie spadła w stosunku do grudnia, ale w grudniu dodatkowo mieliśmy dodatek świąteczny 30 grosiszy . O obniżkach na razie cisza, a kierowca z którym rozmawiałem ostatnio stwierdził, że mleczarnia wciąż ma mało surowca.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj