Skocz do zawartości

rolnik22

Użytkownik od 30 gru 2011
Offline Ostatnio aktywny paź 13 2017 20:08
*****

Moje posty

W temacie:PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

21 sierpień 2015 - 12:46

jasne tylko jedni i ci sami powinni dostawać dofinansowanie najlepiej co roku wtedy będą mogli sprzedawać "stare" maszyny rolnikom, którzy się nie załapali bo zabrakło kasy... Ja tam jestem za tym aby nie można było kupowac następnych takich samych maszyn jakie się już kupiło bo to juz byłby czysty absurd, co to za modernizacja zmodernizowanych gospodarstw, a reszta chętnych? Dostałeś wcześniej sprzęt znaczy jesteś zmodernizowany, zrealizowałeś biznes plan - zwiększyłeś dochody gospodarstwa więc jeśli faktycznie jest Ci niezbędny jeszcze jeden taki sam cięgnik to kup ale za własne pieniądze. O dealerów bym się nie martwił nie kupią ci sami to kupią inni choć rozumie, że jest im lepiej handlować z tymi samymi najbogatszymi gospodarstwami ale do jasnej ch...y ten program nazywa się modernizacja gospodarstw, a jeszcze trochę ich w Polsce do zmodernizowania zostało.

 

Wracając do tego programu czy mając jakieś 38ha mam szanse załapać się dofinansowanie powiedzmy przyczepy 12t, pług, ewentualnie jakiś silos zbożowy lub czy jest szansa porwać się na ciągnik 125km? Byłem w ODR ale tam oczywiście nic nie chcą powiedzieć, tak w ogóle jak wygląda i ile trwa pisanie takiego wniosku? Czy od momentu podpisania rozporządzenia będzie jakiś czas na jego napisanie czy poprostu z dnia na dzień będą przyjmować wnioski? A bym zapomniał, jestem na Zusie ale w ODR powiedzieli mi, że z tym nie było i nie powinno być problemu

...chodziło mi o zakup małego ciągnika pomocniczego o mocy 65-75KM takie też są potrzebne w gospodarstwie.

 


W temacie:PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

20 sierpień 2015 - 20:09

Byłem dziś na szkoleniu odnośnie nowej Modernizacji...

Zapytałem jak to jest z tymi maszynami, które się wzięło w poprzednim naborze czy teraz będzie można wziąć np. drugi ciągnik?. Pracownik ARiMR odpowiedział mi że, na obecną chwilę nie będzie można wziąć ciągnika jeśli się wzięło w poprzednim ale.... rozmowy nadal trwają więc jest coś na rzeczy. Według mnie lobby producentów ciągników jest za mocne aby zablokować kupno kolejnych ciągników i coś z tym zrobią, bo uciekną im grube miliony które i tak w większości trafią do zagranicznych producentów, ale to jest tylko moja prywatna opinia.

Wracając do MGR to w pierwszej kolejności ruszą nabory na budowę obiektów dla trzody i bydła a, potem na zakup maszyn.

Według mnie ruszy we wrześniu.

 

 


W temacie:Wideoczat z Ministrem Sawickim! Na żywo!

19 sierpień 2015 - 20:11

Odpowiedział kiedy rusza MGR ?


W temacie:Prasy Unia Famarol

19 czerwiec 2015 - 12:15

Problem został najprawdopodobniej rozwiązany... umyłem wodą z płynem obydwa wałki które ciągną siatkę, widocznie samo przedmuchanie nie pomagało, oraz nasmarowałem wałki od siatki.


W temacie:Prasy Unia Famarol

18 czerwiec 2015 - 11:46

Tak robi... ale hamulec na siatce trzyma... dopiero jak go podniosę (hamulec) to ciągnie