ogar118

Members
  • Ilość treści

    1917
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

65 Excellent

3 obserwujących

O ogar118

  • Ranga
    Zaawansowany
  • Urodziny 12/10/1989

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    okolice Kalisza

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Wschody nie mają z tym nic wspólnego. Tak jak kolega wyżej pisze po suszy przychodzą opady, owies "dostrzega dobre warunki" i wypuszcza nowe pędy. W taki wypadku rozwiązaniem jest desykacja. Miał ktoś na tapecie Contendera? U mnie w tym roku planowana noram 70-80 kg/ha... O ile uda mi się w lutym zasiać.
  2. A ja potrzebuje jakieś brony do zetora 5340 63 KM napęd na 4 koła. Tylko nie wiem na jakie się zdecydować bo w katalogach wszystkie solidniejsze konstrukcje mają zapotrzebowanie mocy +/- 80 KM. Jakie brony ciągacie podobnym koniem?
  3. Stosował ktoś Oxyfertil Mix Mg 60/20 od Lhoist-a? Da radę to rozsiać zwykłym RCW?
  4. Mówiłem o 1,25 l/ha. Tniesz dawkę o 20% więc żeby później nie było...
  5. Można stosować zarówno w wąskim jak i żółtym tyle, że w żółtym spowoduje delikatne przypalenia które nie mają wpływu na przyszły plon. Termin stosowania 4-6 liści. No no wiadomo, że jak ma rejestracje w grochu to w łubinach też można stosować, przecież to to samo. Zastosuj to będziesz miał pole wolne od większości chwastów i łubinu też.
  6. Wiadomo przecież od dawien dawna że to co napisane w internetach to prawda być musi. Jak będzie mokry rok z jakiegoś powodu pewne miejsca na polu będą z niską obsadą roślin to zobaczysz jaką skuteczność ma mix chlorosulfuronu i tribenuronu na chwastnicę. Prawdą jest że zapiski w etykiecie czasem nie odzwierciedlają spektrum zwalczanych chwastów jednak nie w tym przypadku. Co takiego zastosowałeś w życie że niby nie powinieneś a efekt rewelacyjny?
  7. A od kiedy chlorosulfuron zwalcza chwastnicę? Kiedy robiłeś ten zabieg (w jakiej fazie rozwojowej był owies)?
  8. Piroksysulam z lancetu zatrzyma jęczmień spadek plonu +/- 50%.
  9. I później się dziwisz czemu młode rośliny zasychają albo czemu wiechy robią się czarne. Zapraw masz do woli od bajtanu po vitavax. Zasadniczo w owsie nie ma co szaleć i vitavax powinien wystarczyć. http://www.minrol.gov.pl/pol/Informacje-branzowe/Wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin Nie ma czegoś takiego jak nawóz wzmacniający ziarno. Jak już to nawóz donasienny poprawiający kondycję młodych roślin (np Primus itp). Ten zabieg nie wpłynie na poprawę kiełkowania. Na rynku jest tylko jedna zaprawa pozwalająca zrezygnować z zabiegu T1 nazywa się Systiva. Ze względu na koszt w owsie bym jej nie stosowała. Generalnie w owsie nie stosuje się fungicydów bo przyrost plonu nie pokrywa kosztów zabiegu. Po wiosennej orce nie nastawiał bym się na mega plon.
  10. Mniejsza z tym ale zawsze warto zacząć szukanie błędów od siebie a nie zwalać na środek lub szukać innej przyczyny niepowodzenia. Pendymetalina jest skuteczna w zwalczaniu chwastnicy informacja dla innych forumowiczów. Co do twojego pytania to moim zdaniem mieszanie linuronu ze stompem jest trochę bez sensu jak już to stomp z commandem.
  11. Stomp powinien zwalczyć chwastnicę ze spokojem. Może pryskał jak było sucho lub popełnił inny błąd. To, że rośliny zrobiły się białe to zasługa chlomazonu, który nie zwalcza tego gatunku. Chwastnica nie stanowi problemu w łubinach, wystarczy jakikolwiek graminicyd zastosować i temat z głowy.
  12. Prawdopodobnie koło wtorku ruszam z siewami owsa łubinu i jęczmienia. Nie wiem skąd jesteś ale u mnie pokazują 2 dni z temp do -6. Nic się z owsem nie stanie przy takich temperaturach.
  13. Nie wiem o co chodzi z tymi "maksymalnymi" zbiorami jęczmienia lub pszenicy. Uważasz że jak jednego roku zbierzesz 8+ ton pszenicy to drugiego, trzeciego i czwartego roku nie zbierzesz podobnie?
  14. Na końcu powinno być jeszcze dodane "żyli długo i szczęśliwie" i wtedy byłaby bajka idealna.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj