ekologicznie

Members
  • Ilość treści

    144
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

7 Neutral

5 obserwujących

O ekologicznie

  • Ranga
    Zaawansowany
  • Urodziny 10/09/1982

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. A po co go kupiłeś? Czy etykietę przeczytałeś dopiero w domu?
  2. Ja zrobiłem z brony 5 polowej. Użyłem palców od przetrząsacza do siana. Ale teraz rozglądam się za używanym chwastownikiem zachodnim. Bo ten z brony ma dużą szerokość transportową i niewygodnie nim jeździć po drogach publicznych.
  3. U mnie Pronar ZKP 420 przechodziła już 8 sezon. Też pękła mi rama, ale to 30 minut roboty, spawarka, dodatkowe wzmocnienie i pomalowanie. Od tego czasu nic się nie dzieje. Jedyne co przy niej jeszcze zrobiłem, to rozwierciłem śruby, mocujące karuzelę do ramy, aby montować śrubę z nakrętką a nie wkręcane do ramy. Bo co jakiś czas potrafi zerwać taką śrubę. A tak to sprzęt bezawaryjny, grabi bardzo czysto. Jak dla mnie jedyna wada to mała wydajność (około 3ha na godzinę). Rocznie grabiła ponad 100ha, porytych przez dziki łąk. Jak za te pieniądze to sprzęt super. Teraz myślę o zmianie na Sipma WIR 650. Jeśli ktoś zna opinie na temat tych zgrabiarek to proszę o informację.
  4. Jak sobie z tym poradziłeś. Ja potrzebuję odkładnię do takiego pługa o numerze 400-502 i też nie wiem gdzie kupić.
  5. Urwał mi się czerwono czarny kabel od elementu zaznaczonego na niebiesko. Czy ktoś wie gdzie on powinien być podłączony i do czego służy? Co robi ten element? Czy to jest czujnik ciśnienia?
  6. Poradzi, ale to będzie męczarnia dla niego. I będziesz musiał bardzo mocno dociążyć mu przód. Do takiej kosiarki najlepiej ciągnik około 75hp a jeśli masz góry to jeszcze dobrze aby miał 4x4.
  7. Kolego przypomnij się z tym postem, gdybyś chciał w przyszłości coś ode mnie kupować. To od razu Ci powiem, żebyś nie przyjeżdżał...
  8. Do big bagów nie potrzebujesz podajnika. Zwykły prosty wysyp jest wystarczający. Stawiasz takiego niskiego big baga, najlepiej z 6ma uszami (para uszu u dołu do wysypu) i wprost wylatuje do big baga. Żeby big bag się nie przewracał to 2je uszu przypinasz do góry rębaka a 2je pozostałych podpierasz(ja używam do tego paliki od pastucha). Co jakiś czas trzeba trochę rozgarnąć a potem unieść lekko na pompie rębak, żeby nasypało do pełna. Ja z takich big bagów wysypuję na plac przed wsypem do piwnicy, potem widłami do kopania w ziemi wrzucam do piwnicy a w piwnicy nagarniam na szuflę i szuflą do pieca. Jak będziesz dawał to koło zamachowe, to opisz dokładnie z czego wziąłeś i jakie ma wymiary. Ja mam koło 30kg to jest trochę za mało. Chętnie też dokupię większe.
  9. Co potem robisz z tymi workami? Ja zrębkuję do big bagów z uszami do wysypu. Wysypuję potem na plac i zrębka schnie na dworze, jak jest słoneczny dzień wrzucam do piwnicy. To prawda, że pali się super zrębkami, o wiele lepiej niż polanami bo szybciej przesychają w piecu.
  10. Ale zawsze coś tam pomoże Władkowi. To jest 4 nożowy mechanizm?
  11. Założyłem z powrotem te 2 noże co zdjąłem na początku. Z 4ma nożami jest o wiele lepiej niż z 2ma. Bo krótsza zrębka mniej miejsca zajmuje w big bagu i łatwiej ją wrzucić widłami do piwnicy a potem szuflą do pieca.
  12. Ile kilogramów ma to koło zamachowe? Z czego je dopasowałeś?
  13. Bardzo różnie. Dużo zależy od tego jak ktoś dbał o oleje. W najbliższej okolicy to jeden kolega zamęczył przekładnie kątowe dorobił części za kilkaset złotych. Inny dużą prędkością walnął w pniaczek i listwę w Krone. Naprawa wyszła go ponad 10kzł. Taką kosiarkę trzeba bardzo dokładnie sprawdzić przed zakupem. Jak masz dziurawe łąki to po pierwsze wyrównaj je. Bo wszystkie maszyny na tym cierpią, nie tylko kosiarka. Po drugie kup mniejszą kosiarkę, np 2,4m, bo ona lepiej dostosuje się do terenu. Kosiarki dyskowe to bardzo wytrzymałe maszyny, tego nie da się porównać z polskimi bębnówkami. Przy normalnych łąkach i dbaniu o oleje oraz używaniu sprzętu z głową, wytrzymałość dyskowej będzie co najmniej 10x większa. W dyskowej jedyne co robisz to: codziennie sprawdzasz stan oleju w przekładniach i ostrzysz nożyki. Raz w roku zmieniasz wszystkie oleje. Nie ma takich jaj jak w bębnowej, że co roku kapitalny remont I upewnij się, czy to nie jest czasem kosiarka od tego Janusza: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/93295-czy-mo%C5%BCna-zmiesza%C4%87-rop%C4%99-z-olejem/ Bo po takim serwisowaniu to kosiarka nadaje się tylko na złom, nieważne w jakim stanie jest farba na niej czy na listwie...
  14. Przy zakupie Krone zwróć uwagę jak kręcą się dyski. Jeśli zewnętrzne kręcą się w tą samą stronę, a nie na przemian, to jest spora szansa, że będzie wybijała kamieniami szyby w ciągniku. Koledzy, którzy mają takie Krony już parę razy wymieniali szyby... Ten vicon co wkleiłeś linka ma tylko jedną przekładnię kątową więc go dość łatwo sprawdzisz, wystarczy spuścić olej z listwy, żeby przekonać się co jest w środku i z tej przekładni. Jak sprzedawca się zgodzi i nie będzie tam opiłków i nie będzie hałasowała to możesz ją brać.
  15. A dlaczego potrzebuje więcej mocy? One są minimalnie cięższe, ale dzięki możliwości transportowania z tyłu za ciągnikiem, to masa rozkłada się równo na dwa tylne koła. Ogólnie to nie są duże masy, te kosiarki ważą niecałą tonę. damiano32 najlepiej jak dogadał byś się z sąsiadem i jednego dnia skosili byście u Ciebie, a innego u niego - na 2 kosiarki. Wtedy mógł byś kupić mniejszą dyskową. Przy zakupie używanej zwróć uwagę na jej stan techniczny. Koniecznie musisz ją uruchomić, skosić kawałek, sprawdzić czy nic się nie grzeje i nie szumi. Jaki jest stan oleju. Lepiej żebyś szukał maszyny rok niż potem naprawiał. Ceny części potrafią zwalić z nóg. Jak masz parę mniejszych kawałków, to lepsza będzie 2,4m, bo nią łatwiej się skręca. Ja przy szerokości 2,9m zostawiam wszystkie narożniki nie skoszone(ścinam każdy róg) a na koniec koszę to co zostało(zostaje taki duży X).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj