maniek83

Members
  • Ilość treści

    399
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

7 Neutral

1 obserwujący

O maniek83

  • Ranga
    Zaawansowany
  • Urodziny 02/23/1983

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Kaniewo

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Pomysł świetny, takie rzeczy powinny być obowiązkowe na każdej maszynie.
  2. belkę bardzo łatwo zgubić w dwóch przypadkach: - brak kontroli zawleczki sworznia zawieszenia - pryskanie na zablokowanej stabilizacji co powoduje pękanie mocowań belki (nawet nie wiecie jak wiele osób nie wie, do czego służy stabilizacja... nawet na forum jakiś czas temu pewien kolega usilnie próbował przekonać wszystkich, że przesunięta stabilizacja to pokrzywiona belka...) Oczywiście są też tacy, którzy zapominają, że na rozłożony element ramienia zewnętrznego nabiera takiej prędkości, że nic tego nie wystabilizuje i belka się przechyla, a to prowadzi do zaplątania się wewnętrznego ramienia np. w rzepaku. Pędzące ramię zewnętrze i zaplątane ramię wewnętrzne sprawia, że belka łamie się jak zapałka.
  3. no powiem szczerze, jeśli ten diagnosta uważa, że lepiej zrobiony jest horus niż krukowiak, to trochę chyba oderwany jest od rzeczywistości, oprykiwacze krukowiaka dalekie są od idealnych ale bez przesady, to tak jak twierdzić, że dacia lepsza jest od opla... A bravo 300 sobie daruj, 180 tak samo steruje opryskiem. Ćwiartkowanie przydatne jeśli masz słupy.
  4. maszyny wolnobieżne nie muszą mieć homologacji - opryskiwacze samobieżne np. takiej nie posiadają a po drogach poruszać się mogą. Muszą mieć OC to na pewno. Problem jest taki, że do poruszania się po drogach maszyną wolnobieżną konieczne jest posiadanie zaświadczenie o kwalifikacji i kategorię B lub T. Oczywiście maszyna wolnobieżna musi mieć ograniczenie prędkości do 25 km/h, dlatego też np. w opryskiwaczach samobieżnych są urządzenia ograniczające prędkość np. przy zalanym zbiorniku. W przypadku SAM-ów zazwyczaj policja się nie czepia, jak jest ubezpieczenie i pojazd jest sprawny to resztę olewają, ale jak dojdzie do jakiegoś zdarzenia z winy operatora maszyny wtedy zaczynają się problemy, także z ubezpieczycielem jak kolega wcześniej zauważył. "Ekspert" wyda opinię, że to nie maszyna wolnobieżna a ciągnik rolniczy, a ten powinien być zarejestrowany.
  5. Najlepiej mimo wszystko mieć osobny panel do opryskiwacza.
  6. Jeśli chodzi o ISOBUS to można znaleźć wśród polskich producentów, ale z tym standardem jest taki problem, że jest on bardzo niestandardowy i czasem soft opryskiwacza nie do końca działa na sofcie ciągnika. Poza tym jeden panel obsługuje i ciągnik i opryskiwacz więc nie wszystkim da się sterować jednocześnie. Jeśli już to taki system brać od tego, kto robi i ciągniki i opryskiwacze.
  7. w takim przypadku sprawdź wyłącznik krańcowy, prawdopodobnie on padł.
  8. ale blokuje się mechanicznie, czy też na siłowniku się "tnie"?
  9. władek tego nie dźwignie, znaczy się dźwignie, ale jechać będziesz na tylnych kołach, bo przód pójdzie w górę
  10. a wystarczyło kupić zawór elektryczny do opryskiwacza - chytry dwa razy traci.
  11. jeśli wodę ze studni wykorzystujesz do czegoś więcej niż pryskania nie próbuj zasysać bezpośrednio z niej - nawet jak masz zawór zwrotny istnieje ryzyko i to duże przedostania się chemii do studni. Co do zasysania to każda pompa ma swoje ograniczenia, np. pompy Comet nie nadają się do zasysania cieczy z poziomu niższego niż 3 m poniżej podstawy pompy i przewodem dłuższym niż 6 metrów.
  12. we wszystkich PHN i PHB jest tak samo
  13. Bravo 400S może być nawigacją (na tej samej antenie co przy opryskiwaczu pod warunkiem, że zamontujesz ją na ciągniku), ale nie będzie sterował rozsiewaczem, z tego co kojarzę to można nawet czujnik zamontować, który będzie rejestrował włączony "zabieg" ale sterować nie będzie. Do tego potrzebujesz coś w standardzie isobus
  14. każdy środek do czyszczenia opryskiwaczy, dostępne w agromach, ale przed czyszczeniem koniecznie wymontuj rozpylacze i wkłady filtrów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj