Rolnikix

Members
  • Ilość treści

    354
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

4 Neutral

6 obserwujących

O Rolnikix

  • Ranga
    Zaawansowany
  • Urodziny 07/08/1988

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

4905 wyświetleń profilu
  1. Kwestia utrzymania odpowiednich warunków w środku. Jak sądzicie, czy pustak nie będzie brał zbyt dużo wilgoci z zewnątrz? Przez co ziarno zboża może tracić na jakości?
  2. Jaki koszt byś przewidywał takiej budowy? A może taniej wiatę z blachy i wylać płytę fundamentową z ścianami oporowymi?
  3. Dzień dobry, Przymierzam się do budowy w gospodarstwie hali magazynowej o wymiarach powiedzmy 25x15x6m Hala ma być przeznaczona przede wszystkim na zboże. Jednak możliwe jest składowanie tam innych materiałów/towarów/maszyn. Potrzebuję informacji o technologiach budowy, które mogą zapewnić wytrzymałość ścian (powiedzmy przy nasypie ziarna na ścianę do wysokości 4-5 m). Technologia ma być stosunkowo tania i wytrzymała. Dwie bramy wjazdowe po dłuższej i krótszej ścianie. Prosty dach. Obecnie w kraju powstało wiele budynków tego typu, więc liczę na jak najwięcej informacji na ten temat
  4. Rzepaki w Europie są zróżnicowane. Dobre plony są w jednym miejscach, gdzie w innych jest o wiele gorzej. To samo z cenami, można dziś sprzedać rzepak po 1450zl netto na gospodarstwie, a można tez po 1570zl netto. Rozpiętość bardzo duża.
  5. Dziękuję za odpowiedź. Masz jakiś link do strony z taką ładowarką? Jest tylko jedno ale, potrzebuje ładowarki nowej. Zakup będzie wykonywany na dofinansowanie
  6. Witam, Potrzebna mi będzie ładowarka, która podniesie minimum 1200kg w łyżce na wysokość minimum 4,5 metra. Nie mam sprecyzowanego typu ładowarki, szerokości, wymiarów, skrętu itp. Jedynym czynnikiem ma być cena (czyli jak najtańsza względem potencjalnej awaryjności). Dodatkowo dostęp do części w Polsce będzie dodatkowym atutem. Serwis w Polsce to już w ogóle bajka. Tak więc ładowarka może być innego producenta niż dostępne na rynku. Najlepiej taka, której już ktoś używa i może polecić. Proszę o wyrozumiałość.
  7. Witam, Posiadam beczkę 2000litrów, która była ładowana na przyczepę i tak się kiedyś woziło nią szambo od zwierząt. Obecnie ta beczka stoi pusta, nieużywana. Zastanawiam się czy jest jakaś możliwość skutecznego wyczyszczenia jej z zapachu pozostałego wieloletnim jej użytkowaniem? Chciałbym jej użyć do zalania wodą lub jakąś płynną paszą, ale nie chciałbym, aby po zalaniu np. paszą okazało się, iż zwierzęta nie chcą spożywać pokarmu, bo na przykład wyczuwają jakiś specyficzny zapach/smak. Czy ktoś się już bawił w takie przekształcenie użytkowania beczki asenizacyjnej?
  8. Sobianek kupuje pod tę sama firmę co na przykłąd w Jabłonnej koło Lublina czy właśnie w wspomianych Brzezicach koło Piasków. Ceny maja te same, wiec nie opłaca się daleko wozić
  9. Rzepak będzie drogi i nic tego nie zmieni. Nie ma lat takich samych, ale przypomnijcie sobie jak było na rynku 3 i 4 lata temu, bo większość rolników jeszcze do niedawna mocno zaślepiona była ostatnimi dwoma sezonami. Nie ma co panikowac i myśleć o cenie, należy przypilnowac maksymalnie rośliny i czekać, czekać, czekać - to dodatkowo zadziałą na Waszą korzyść.
  10. A jakie Twoim zdaniem powinny być te rurki? Zaznaczę, że obecna instalacja ma wystarczyć na 28 sztuk dojnych.
  11. Wydajności krów nie ma zbyt dużych, chociażby przez kwoty mleczne, przezk tóre ograniczone była karmienie w celu pozyskania dużych ilości mleka. Są dwa rzędy krów, średnicy teraz nie powiem( bo teraz brat się zjamuje gospodarstwem dokładniej), ale średnica jest dosyć mała moim zdaniem, jak sprzedzę dokłądnie to powiem.
  12. Umowa z ceną nic nie mówi. Zależy jak się dokłądnie nazywa i jakie są zapisy. Pewne umówy można zerwać, ale trzeba wiedzieć jak
  13. Torez ma sporo racji. Chociaż w żniwa w rtm roku może być lepszy moment na sprzedaż niż po sezonie, ale zobaczymy co się będzie działo, to dopiero nalezy wydać wówczas taki werdykt. A ma ktoś jeszcze stary rzepak?
  14. 20 krów a 4 aparaty i godzina czasu, to jest 5 krów na godzinę jednym aparatem, czyli 12 minut jedna krowa! Zwierzęta się niecierpliwią i się im wcale nie dziwię. Z drugiej jednak strony próby szybszego doju poprzez wczesniejsze zdjęcie dojarki kończą się niewydojeniem krów. Konwią nie doiło się dłużj niż połowę tego czasu w przeliczeniu na jedną sztukę. Trudno jest mi swtierdzić co jestn ie tak, być może jest to pulsacja, może podciśnienie, a może za wąskie rurki do mleka? Mam też wrażenie, że wytwarza się jakieś ograniczenie dopływu mleka do bańki, ale może to tylko błędne wrażenie. Ostatnio byłem na śląsku u faceta na 50 krów 6 konwi, doił około 50 minut. Czyli dużo normalniejszy czas.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj