xxpiotrek111

Members
  • Ilość treści

    90
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

13 Good

O xxpiotrek111

  • Ranga
    Użytkownik

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Przyjrzałem się później to zamiast serwa ma wspomaganie na orbitrol, no to coś tam dołożył, ale z turem teraz by wyszła ponad 40 tysięcy, prawie 10 tysięcy różnicy za zrobienie wspomagania to trochę sporo...
  2. https://m.olx.pl/oferta/ursus-1214-turbo-CID757-IDGVzsx.html żółta 12 zmieniła lokalizacje zgubiła po drodze tura i cena podskoczyła, ciekawe jak wygląda na żywo ale na poprzednim ogłoszeniu widać było że chyba ktoś już u nas tam grzebał ruskie opony na przodzie, tanie ledy z tyłu i raczej nowe śruby na błotnikach i w środku tapicerka na błotnikach łatana nitami i blachą ocynkowaną
  3. Jeżeli puści uszczelniacz na pompie od hydrauliki to olej pójdzie do skrzyni biegów, a jak z pompy od wspomagania to do silnika przez to w wspomaganiu w MTZ powinien być olej silnikowy, choć w Pronarze w instrukcji jak się nie mylę pisze, że do wspomagania idzie olej hydrauliczny.
  4. To chyba przyczepa do zbierania dużych kostek : https://www.agrospis.sk/produkt/kobzarenko-pt-16-kvadro/
  5. Reglone już nie ma pozwolenia, więc od tego sezonu jak narazie zostaje tylko glifosat jako środek do desykacji upraw. A tak poza tym to dikwat substancja czynna Reglone to jest najbardziej toksyczna ze wszystkich substancji czynnych w ŚOR (najmniejsza ilość przyswojona do organizmu zabija). A co do glifosatu to myślę, że ten cały atak wynika z tego, że koncerny nie mają na niego patentu i setki na całym świecie zakładów chemicznych go produkuje bez zysku dla nich. Czemu nigdy w mediach publicznych nie ma wiadomości, artykułów na temat innych herbicydów, ogólnie pestycydów tylko praktycznie glifosat... Nie, że popieram stosowanie na prawo i lewo glifosatu, ale myślę, że w rolnictwie stosuje się substancje bardziej szkodliwe, ale że media o nich prawie nic nie mówią, to tylko z powodu, że leży to w czyimś interesie, aby wycofać tańszy środek, a zastąpić go drogim zamiennikiem.
  6. Musisz jedną ręką tą dźwignią pod siedzeniem włączać WOM zależny a drugą gasić ciągnik i jak silnik prawie stanie to przestanie zgrzytać i dość luźno wskoczy, bynajmniej u mnie w Pronarze 1221 tak jest , na zgaszonym nie włączysz, jak silnik pracuje zgrzyta.
  7. xxpiotrek111

    Belarus 1221.3

    Ale jest jeszcze kwestia,że grzanie oleju to głównie w Pronarze występuje, gdzie w Narwii wszystkie rurki w hydraulice zastąpiły przewody, które są pod kabiną przy rozdzielaczu dość chaotycznie ułożone, oryginalnie pozałamywane, powyginane tak, że ocierają się o wiele elementów i po czasie przewody się przecierają i to jest często przyczyna wycieków, są one podejrzewam trochę mniejszej średnicy niż oryginalne rurki i te czynniki ograniczają przepływ i myślę, że przyczyniają się do grzania oleju. Ja bym tam nic nie ruszał, tylko na spokojnie robić nim w polu i patrzeć... Na takim areale i przy takim rozdrobnieniu działek to ten olej nie zdąży się rozgrzać jak skończy orkę/uprawę na jednej działce.
  8. xxpiotrek111

    Przyczepa Metal-Fach

    Studentów mało na forum to i nie wiedzą o co chodzi...
  9. xxpiotrek111

    Krowky

    Widziałem miniaturkę do filmiku na YT jak facet mierzył do byka Highlanda i w tytule było chyba po angielsku "bezstresowy ubój", więc kolega może nie żartować.
  10. xxpiotrek111

    Ursus C-385

    @Uziu92 A z którego roku był twój Pronar? Bo co zauważyłem to te wadliwe Pronary to głównie 2006 i powyżej, czyli okres jak na całego rozkręciły się pierwsze programy unijne na zakupy maszyn (zwiększona produkcja, kosztem jakości).
  11. xxpiotrek111

    Byki

    A ja mam pytanie jeszcze dotyczące krowy @Thomas2135? U ciebie ważyła 740kg, na zakładzie 60kg mniej czyli 680kg brutto a tusza z jej ważyła 309,4 kg, to wywnioskowałem z komentarzy pod zdjęciem. Licząc wydajność rzeźną tak jak zakład czyli masa tuszy przez masę zwierzęcia żywego netto - 632 kg otrzymujemy wynik 48,9%. Wybicie może nie rewelacyjne, ale jak na krowę... Piszesz, że krowa gubiła 1kg na 1km, a skąd wiesz jak i kiedy ona trafiła na zakład, może zwiedziła pół województwa zanim trafiła na wagę na zakładzie, te 60kg po np. 12h bez wody, jedzenia zanim trafiła na zakładową wagę zaczyna być realne w przypadku krowy
  12. xxpiotrek111

    Opasy

    Właśnie u mnie były to mieszańce LM i waga 800+, więc może temu wyszły w miarę, a te co niby wyszły źle to prawdopodobnie HF i mniejsze, więc temu może nie było takiej różnicy w porównaniu do sprzedaży na żywą wagę.
  13. xxpiotrek111

    Opasy

    Do Warmii rodzice sprzedali narazie tylko dwa byki i wyszły dość fajnie (może na zachętę żeby sprzedać do nich następne), ale rolnicy z okolicy sprzedawali sporo sztuk, głównie krowy mleczne (ewentualnie mieszańce z simentalem itp.) i twierdzili, że lepiej wychodzą niż u lokalnego pośrednika na żywą wagę. Spotkałem się tylko z jedną negatywną opinią, że najpierw zapłacili bardzo dobrze za krowę, ale później sprzedane byki (większa ilość) wyszły niby gorzej niż na żywo u tego pośrednika (ale to mało obiektywna opinia zasłyszana).
  14. xxpiotrek111

    Rozliczenie HF-a Wierzejki

    No, ale z ubojnią powinno być łatwiej poszukaj do której większej ubojni masz najbliżej podzwoń, popytaj i może uda się ci gdzieś sprzedać na wbc, jak nie będą chcieli przyjechać bo masz za mało sztuk, to jeździsz chyba inseminować krowy to popytaj może ktoś będzie też sprzedawał w podobnym czasie to po większą ilość przyjedzie ktoś chętniej, ale czasami ilość nie jest problemem np. w moje okolice (Mazury) przyjeżdżają z ubojni oddalonej prawie 200km i jakbyś był po drodze jakby jechali gdzieś dalej po większą ilość sztuk i mieliby miejsce na samochodzie to i przyjadą po 1-2 szt.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj