keram7719

Members
  • Ilość treści

    234
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

8 obserwujących

O keram7719

  • Ranga
    Zaawansowany
  • Urodziny 04/12/1977

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Kończyce Wielkie
  • Zainteresowania
    Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Ostatnio na profilu byli

5064 wyświetleń profilu
  1. Hejka, W tym mechanizmie wymiana sprężyn nic nie daje. Jak strzela przy skręcie to jest po prostu zużyty. Strzelanie nie jest oznaką normalnej pracy! Można się pobawić i spróbować powymieniać elementy sprzęgieł kłowych na nowe ale od osoby, która tym zajmuje się na co dzień (ma w Czechach do czynienia z Zetorami na serwisie), usłyszałem, że to takie posunięcie nie ma sensu. Jak u siebie to robiłem, to znalazłem w Czechach warsztat, który te mechanizmy regeneruje, ale nie chcieli mi tego wycenić (wycena po robocie), a w końcu podali górny zakres, gdzie było to 75% ceny nowego. Sam mechanizm w swojej idei i prostocie jest wręcz genialny, wadą jest jego żywotność, znajomy z Czech mówi, że max 5-6 tys. mth i wymiana. Z tego co rozkminiłem w tym mechanizmie, to jest sekcja odpowiedzialna za porównywanie prędkości obrotowej całego mechanizmu z prędkością obrotową przekazywaną na oś (to są w środku te "sprzęgła", tarcze z zębami stożkowymi skierowanymi do siebie po jednym na oś i jedna tarcza na środku). Jeżeli pojawia się różnica w prędkościach (nie zależnie czy przy wolniej, czy szybciej, ważne, że różnica) to wtedy zostaje rozłączone sprzęgło kłowe na daną oś. Właśnie te środkowe dyski ze stożkowymi ząbkami odpowiadają za rozłączenie sprzęgła kłowego i jeżeli, te daszki (stożki) są wytarte, wtedy wznios tych tarczek jest mniejszy niż wysokość potrzebna do rozłączenia sprzęgła kłowego i pojawia się trzask. Tak wykombinowałem, że aby spróbować to "naprawić" można by się pokusić o przeszlifowanie tarcz sprzęgła kłowego, ale trudno oszacować ile, a dwa może być tak, że materiał jest obrabiany powierzchniowo, więc po szlifowaniu szlag wszystko trafi. Tak samo z tym wymienianiem, pojedynczych elementów był bym ostrożny, bo jak na stole miałem oba mechanizmy, nowy i starych, to pomimo tego, że na zewnątrz wyglądały identycznie, to nie dało się przełożyć elementów z jednego do drugiego (zawsze coś nie pasowało). Reasumując, tylko wymiana na nowy, ale warto.
  2. Sprawa jest banalnie prosta. Jesli chcesz skopiować do Worda to wystarczy w Reader (np. 8.0 ale śmiało może być niższy ja mam 6.0 CEpl i wystarcza) użyć narzędzia "zaznacz tekst" skopiować do schowka (skrót klawiatury: Ctrl+C) i wkleić do Worda (skrót z klawiatury Ctrl+V). Kopiuje się wtedy sam tekst bez formatowania - może być tak że linie będą "połamane" jak w pliku PDF ale to szybko usuniesz. Rzadko bo rzadko ale zdarza sie, ze tekst w PDFie jest w postaci grafiki wtedy tego tak łatwo nie ugryziesz ale też można. Natomiast jest trudniej jak chcesz w samym PDFie pomerdać bo to już trzeba mieć program do DTP.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj