Ares

Members
  • Ilość treści

    52
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

3 obserwujących

O Ares

  • Ranga
    Użytkownik
  • Urodziny 05/12/1994

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zainteresowania
    Elektryka w polskich maszynach rolniczych

Ostatnio na profilu byli

2328 wyświetleń profilu
  1. Witam. Szukałem w internecie ( może i słabo), ale nie mogę znaleźć. Otóż poszukuję dwóch części jak na zdjęciu. Pierwsza część to najprawdopodobniej tarcza sprzęgłowa składająca się z sześciu okładzin, połączonych sprężyną po obwodzie. Drugą częścią są tak jakby przekładki (czarne na zdjęciu). Powinno być ich 9 sztuk, a mam 8 (zaginęła). Czy ktoś z Was zna sklep internetowy, w którym kupiłbym powyższe części?. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  2. O który bezpiecznik dokładnie chodzi koledze?. Ten główny 25A? (chociaż on jest bliżej rozrusznika). Innego bezpiecznika poza tym głównym (przynajmniej w Z056) nie ma przy alternatorze, a ewentualny bocznik jest pod zegarami. Z którego roku jest kombajn? W starszych rocznikach Z056 były czujniki temperatury, których rezystancja wzrastała wraz ze wzrostem temperatury. W nowszych rocznikach Z056 zastosowano czujniki temperatury, w których rezystancja malała wraz ze wzrostem temperatury.
  3. Ares

    UWAGA BUBEL

    Może i nie mam. Ale jak ktoś chce instalację po fabrycznemu, bez żadnych ulepszeń, mimo tego, że byłyby bardzo przydatne, np. wspomiane wcześniej światła na przekaźnikach i mimo wymieniania szeregu zalet tych ulepszeń klientowi no to niestety, nie chce, to nie. Jego maszyna i jego sprawa. Nic na siłę.
  4. Ares

    UWAGA BUBEL

    Na pewno lepiej. Tylko duża większość klientów, która przyprowadza do mnie Władymirce do wymiany instalacji chce, aby instalacja była wykonana jak w oryginale, mimo tego, że mówię im z własnego doświadczenia, że nowe włączniki świateł do tych traktorów działają średnio zaledwie kilka tygodni i polecam światła na przekaźnikach to i tak rezygnują z tego rozwiązania, mimo, że takie rozwiązanie nie jest wcale drogie. Nie rozumiem niektórych ludzi.
  5. Niestety, przerywacz ten sprawdziłem dopiero dzisiaj z braku czasu. Na pinie c jest napięcie tylko wtedy, gdy do 49a są podłączone co najmniej 2 żarówki, a na pinie c2 nie ma wcale napięcia, nawet, gdy są podłączone do pinu 49a cztery żarówki. Wniosek: przerywacz ten nie podwaja częstotliwości po spaleniu jednej z żarówek, tylko po prostu nie załącza kontrolki c. Dziękuję za zainteresowanie się tematem. Pozdrawiam.
  6. Przy włączonych światłach kontrolki zachowują się jak należy. A jeśli ta kontrolka ma tak mrugać, no to wszystko w porządku. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam .
  7. Witam. Pacjent Ursus C-360. Otóż mam w nim zamontowany alternator z Fiata 125p 6-cio diodowy, regulator elektroniczny i samochodowy przekaźnik rozwierny, który jest podłączony następująco: zacisk 86 do konektora alternatora bez żadnego oznaczenia, zacisk 85 oraz 30 podłączony do masy, a zacisk 87a do kontrolki ładowania, a kontrolka dalej podłączona jest poprzez bezpiecznik do zacisku stacyjki numer 54 (podłączając przekaźnik wzorowałem się na schemacie instalacji elektrycznej ciągnika Ursus 912). Problem polega na tym, że po uruchomieniu ciągnika lampka kontrolna od ładowania "mrugnie" sobie co jakiś czas. Mrugnięcia te ustępują po włączeniu świateł, natomiast przy włączeniu kierunkowskazów, lampka kontrolna kierunkowskazów mruga na przemian z kontrolką od ładowania. Dodam, że mam zamontowany przerywacz kierunkowskazów od Audi 80 (z czterema pinami: 49, 49a, 31, C2) firmy TOPRAN, mam też dodatkową kontrolkę od kierunkowskazów przyczepy, która załącza się (mimo braku podłączonej przyczepy), gdy włączę kierunkowskaz, a silnik pracuje. Co może być przyczyną takiego dziwnego zachowania obwodu sygnalizacji ładowania?.
  8. Moim skromnym zdaniem to nie są oznaczenia lewej i prawej strony, wystarczy spojrzeć na "wnętrzności" przerywacza: tam jest tylko jeden przekaźnik od przerywania, a w przerywaczach ze sterowaniem lewej i prawej strony mają 2 przekaźniki: jeden od przerywania, drugi od włączania stron. Pozdrawiam.
  9. Według objaśnienia ze schematu instalacji Poloneza to jest przerywacz kierunkowskazów i świateł awaryjnych.
  10. Witam. Czy ktoś z byłych (lub może jeszcze obecnych) posiadaczy samochodu marki Poloneż (z lat 90tych) miał styczność z elektronicznym przerywaczem kierunkowskazów typu AC-1 firmy ZIE Świebodzin?. Jeśli tak, to mam pytanie: czy ten przerywacz ma funkcję "podwajania" częstotliwości, jeśli wykryje on spaloną żarówkę 21W? Pytam, ponieważ chcę go założyć do Ursusa i po jego próbnym podłączeniu (zaciski: 30, 15, 49 podłączone do zasilania, 49a do przełącznika kierunkowskazów, 31 do masy) na dwóch żarówkach przerywacz działa normalnie, a po wyjęciu jednej z żarówek w lampie przerywacz nie podwaja częstotliwości migania. Czyżby ten przerywacz nie posiadał tej funkcji, którą posiada niemal każdy elektroniczny przerywacz?. Załączam jego zdjęcie. Pozdrawiam.
  11. Dokładnie. Wskaźniki te mogę nawet sprawdzić w domu płaską baterią i będzie to samo, jakbym sprawdzał akumulatorem. W tych wskaźnikach od temperatury wody i oleju są oporniki, każdy zegar do temperatury ma jeden opornik o wartości 220 ohm. Po podłączeniu równolegle drugiego opornika o wartości 100 ohm wskazówka wychyla się do maksymalnego położenia. Wniosek, jaki wyciagam z tego, to dobranie nowego opornika do zegaru, podłączenie czujnika temperatury, zanurzenie go w wodzie, którą będzie się podgrzewać, włożenie termometru do wody i obserwowanie temperatury na termometrze i na wskaźniku. EDIT: Po poprawieniu zimnych lutów od oporników, wskaźniki od temperatury wody i oleju działają prawidłowo, po podłączeniu zacisku M do masy wskazówki obu wskaźników wychylają się do maksymalnego położenia. Doszedłem do tego jakieś 3 tyg. temu, niestety, ze względu na brak czasu piszę o tym teraz. Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem i przepraszam za zamieszanie. Pozdrawiam.
  12. Akumulatory są dobre, reszta wskaźników działa bardzo dobrze, nurtują mnie tylko wskaźniki temperatury wody i oleju.
  13. Witam. Czy ktoś wie, co może być przyczyną, że kiedy chcę sprawdzić działanie wskaźnika temperatury wody lub oleju w Bizonie Z056 poprzez zwarcie wyprowadzenia "M" do masy, to wskazówka zamiast wychylić się do maksymalnego położenia, to wychyla się maksymalnie do poziomu ok. 90 st. C?. Wskaźnik mam wymontowany z kombajnu, zasilanie prosto z akumulatora 24V (2x12V szeregowo). A i posiadam wskaźnik zespolony wersja z amperomierzem, ale nowszego typu (w stosunku do starszego typu ma większe wkłady i nowe piktogramy). Dokładnie tak jak ten: http://img07.staticclassifieds.com/images_tablicapl/213987611_1_644x461_zegary-bizon-zo-56-58-gigant-zlotow.jpg
  14. Niestety, z tymi wkładami z allegro miałem już styczność. Trzeba je przerabiać, aby weszły do starego zegara, na dodatek, wkłady te są niższe od oryginału o 12 mm, co powoduje słabą widoczność skali i wskazówki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj