marcin80wlkp

Members
  • Ilość treści

    295
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

38 Excellent

7 obserwujących

O marcin80wlkp

  • Ranga
    Zaawansowany

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Już coś tam pobrałem. Ewidencja dla azotu i piorinu obejmuje rok kalendarzowy, czy uprawowy( dla danej rośliny)? Chodzi mi o to, czy jeśli np masz na działce A pszenicę ozimą zasianą w 2023 roku, i robisz oprysk na chwasty w listopadzie 2023 to jest to w ewidencji pierwszy oprysk, a ostatnim np będzie ochrona kłosa w 2024? Czy zamykacie kartę do końca roku 2023 i obowiązuje rok kalendarzowy
  2. A możesz podesłać jakiś link w czym prowadzisz ewidencję dla piorinu i ewidencję azotu?
  3. A można wszystko tzn nawozenie, opryski i wszelkie prace polowe wpisywac w ten wykaz prac agrotechnicznych, ktory ktos wkleil trzy strony wcześniej, czy ewidencja nawożenia i opryski muszą być oddzielnie? Jeśli tak, to można prosić jakiś link do ewidencji nawożenia?
  4. Czy ktoś, kto wszedł w ekoschemat uproszczone systemy uprawy, może wkleić tutaj, lub na priv jak ma powypełniane, karty z zabiegami agrotechnicznymi? Z jakiej strony pobrać tą tabelę?
  5. Przyszła decyzja. Pszenica 65 zł/ha. Wygrali Ci którzy złożyli wnioski ponownie.
  6. Czyli mając np 15 ,czy 30 ha i nie mając hodowli, ani nie stosując nawozów naturalnych co trzeba prowadzić? Samą ewidencję stosowania nawozów? Jest jakiś wzór?
  7. https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/doplaty-bezposrednie/wazne-zmiany-w-gaec-7-rolnicy-zwolnieni-z-obowiazku-dywersyfikacji-upraw-2498512 Czy to prawda, że nie będzie dywersyfikacji upraw od przyszłego roku? Wystarczą dwie rośliny, np pół na pół pszenica z kukurydzą?
  8. 39,5% z roślinnej, czyli z całości, bo zwierząt brak. Nawet kwotę podali, tak jakby to miało coś zmienić. Czekamy na rozwój sytuacji
  9. Nie mam USU, bo i maszyn takowych nie posiadam, aby zrobić to dobrze. Mam międzyplon ozime, plan nawożenia i mieszanie słomy. Pytałem z czystej ciekawości.
  10. Chodzi mi o to, czy np w przyszłym roku, ktoś będzie chciał sprawdzić, czy np rzepak, lub cokolwiek innego sianego w tym roku, było siane w uproszczonym systemie uprawy. Niby obowiązują lata kalendarzowe, ale niektóre programy ciągną się inaczej niż rok kalendarzowy. W tym roku ktoś, kto miał zaorane przed siewem ozimin w 2022r, mógł wejść w bezorkę. Realizuje ją przez cały rok 2023. Ale czy w ocenie wniosków w przyszłym naborze, będą się cofać i sprawdzać, czy ktoś zasial np pszenicę ozima w tym roku zgodnie z usu?
  11. A czy w przyszłym roku podczas kontroli mogą cofnąć się do roku poprzedniego, czy jeśli dopłaty wejdą w całości to już nie? Np przy przyszłorocznym naborze ktoś zechce sprawdzić dajmy na to, czy przestrzegałeś bezorki?
  12. Czy jeśli wszystkie uprawy są na podstawie zdjęć odhaczone na zielono i weszły zaliczki, to ciągle można spodziewać się kontroli? Czy ewentualne kontrole tyczą się danego roku kalendarzowego? Chodzi mi o to, czy jeśli teoretycznie brakuje komuś do 80% okrywy, ktoś nie wszędzie zastosował bezorkę,lub ma zbyt mały międzyplon do ekoschematow, to kontrola musi odbyć do końca roku? Czy są jakieś miesiące, w których kontrole się odbywają i okres do których muszą się zakończyć?
  13. Można prosić o link do formularza? Trzeba się podszkolić w tym całym bałaganie ekoschematowym. Mam tylko uproszczone formy uprawy i międzyplony, ale najwyższy czas to uporządkować i powpisywać tak jak i gdzie trzeba
  14. U mnie pół na pół. Trójkąty zielone i pomarańczowe. Co pomarańczowe oznaczają w praktyce?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj