krowka62

Members
  • Ilość treści

    432
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

22 Excellent

8 obserwujących

O krowka62

  • Ranga
    Zaawansowany

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wielkopolska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. krowka62

    Country 2051

    Zgadnijcie jaka?
  2. Wiesz to zależy czy potrzebujesz tylko do siewu czy także do podorywki. Bo występują dwa rodzaje talerzy - jedne do podorywki a drugie do siewu. Fakt faktem że i te i te mogą się zapychać
  3. A po co pszenżyto? A po drugie mieszanka gorzowska po pierwszym pokosie wygląda dość tragicznie - ginie wyka, trochę koniczynki oraz życica także wypada. Lepiej dołożyć i zainwestować w mieszanki traw na grunty orne. Poniżej właśnie taka mieszanka. Plon 6 przyczep Fortshritta z ha.
  4. Technologia uprawy Siew 16 wrzesień 2019. Dawka 50 kg na hektar. Przedplon: pszenżyto Nawożenie 16.02.2020 YARA 14:14:21 400 kg/ha 6.03.2020 Saletrosan 26% 150 kg Opady Luty około 60 ltr Marzec do połowy marca 28 litrów Kwiecień 8 litrów z czego 6 w ostatnich dniach Początek Maja do 7 maja -30 litrów Do końca marca wyglądała ślicznie. W kwietniu temperatury spadały do -8. Na glebie mozaikowatej na lepszym stanowisku objawy mrozu były większe nawet takie, że liście zbieląły do samego dołu. Po mrozie panowała susza która nie pozwalała na regenerację roślin. Dopiero majowe opady pozwoliły na regeneracje i wzrost rosliń w tych miejscach gdzie szkody mrozowe były najmniejsze. W pozostałych miejscach wegetacja jakby stanęła i rozpoczęło sie kłoszenie oraz zaczęła kwitnąć wyka. Wtedy przystapilem do zbioru tj. 7 maja.
  5. Polecam filmik z koszenia mieszanki gorzowskiej. Niestety po przymrozkach oraz kwietniowej suszy nie urosła za wielka ale chyba nie jest żle.
  6. krowka62

    Woprol junior 800

    Witam. Mam Junior Plus 1600. Może ktoś wie jak ustawić łopatki do rozsiewu Saletrosanu? Granulki tego nawozu są różnej wielkości i tym samym wagi. Oprócz tego jakich obrotów używacie przy wysiewie nawozu?
  7. Prasa u znajomego po 3000 balotów ma do wymiany zębatki i łancuchy. W kilku miejscach już popękana a za częsciami w żniwa musiał czekać ponad tydzień.
  8. Mam pytanie do stosowania nitrofosek z YARA. Stosował ktoś i w jakich dawkach pod poszczególne pokosy. Jaki jest efekt w stosunku do polifosek, ktore są de facto nawozami przedsiewnymi, których najwyzszą efektywność jest po wymieszaniu z glebą
  9. A czy dochodzi do pieniania się oleju?
  10. Superlatywy wynikają z tego, że Kuboty to naprawdę ciągniki godne polecenia. Nie ukrywajmy, że w wszsytkich markach zdarzają się feralne ciągniki albo takie których awarie wynikają z złego użytkowania. Potwierdzeniem tego są reportaże m in. w Tygodniku Poradniku Rolniczym, gdzie już opisano "feralne" ciągniki prawie wszystkich marek i nieudolność serwisu w tym także Kuboty. Ja także jestem użtkownikiem Kuboty M8560. Po 1200 mth poszedł orbitrol , odkręciła się śrubka na rozruszniku, pękła spręzyna od błotnika. W każdej tej usterce serwis zachował się wzorowo (POLSAD Kutno). Pomimo tych napraw jestem zadowolony z tego ciągnika - zwrotnośc, niskie zużycie paliwa, prostota obsługi w tym także ładowacza, 3 letnia gwarancja to są zalety. Wady DPF, ciężko działający lewarek zmiany biegów (od zakresu) , tłumnik nie przy słupku ciągnika, dziwnie działające wspomaganie (brak płynności).
  11. Siał ktoś już koneser w tamtym roku czy to jest świeża odmiana?
  12. Jak jest z kontrolkami na tablicy. Jeżeli nie świeci kontrolka od napędu, jeżeli teoretycznie prąd idzie na elektrozawór, jeżeli elektrozawór jest sprawny to wina jest czysto mechaniczna - poszło uszczelnienie w koszu. Choć to powinno powodować spadek ciśnienia w całym układzie i objawiać się zapaloną kontrolką braku ciśnienia w calym układzie. Wtedy to komputer powinien zablokowac funkcje WOM, napędu, blokady a z tego co piszesz to problem dotyczy tylko napędu. Najprędzej sprawdź czy jest prąd na elektrozaworze.
  13. Nawóz nawozem aczkolwiek o ten nawóz trzeba zadbać. Większość rolników nie daje azotu by przyspieszyć rozkład materii. Poźniej na drugi rok narzekają że choroby atakują że słoma nie rozłożona itp. A prawda jest taka, że każdy grosz uzyskany za słomę dla rolnika jest ważniejszy niż próchnicotwórcze działanie słomy.
  14. Odmiana TUR po łubinie żółtym, VI klasa wydajność 6,5 tony z hektara.
  15. krowka62

    Kukurydza

    Na kolanku sie wyprostuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj