MrRolnik4011

Members
  • Ilość treści

    317
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

6 Neutral

11 obserwujących

O MrRolnik4011

  • Ranga
    Zaawansowany
  • Urodziny 03/20/2002

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

1517 wyświetleń profilu
  1. Może po prostu zawór bezpieczeństwa Tobie puszcza za szybko i nie ma siły na hydraulice. Pytanie czy nie podnosi w ogóle czy na pusto daje radę.
  2. Witam kolegów. Mam taki mały problem w Zetorze 8011. Po pierwsze taka dziwna rzecz jak włączanie WOMu kierując wajchę do kierownicy i wyłączanie od kierownicy, ale podejrzewam, że to zamienione przewody przy sprzęgle. Wcześniej jakoś na to nie zwracałem uwagi. Drugi problem to taki, że sprzęgło wałka zgrzyta przy włączaniu jakiegoś obciążenia przy rozgrzanym oleju np. rozpędzanie kosiarki rotacyjnej. Jak się kręci już i trzymam obroty silnika na 1000 to jest okej. No i hamowanie WOMu trwa dość długo o ile nie jest pod obciążeniem. tak samo jest zaraz po odpaleniu. z Z góry dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam.
  3. To zależy z jakim przeznaczeniem je hodujesz. Oddajesz od nich mleko? Czy hodujesz je jako krowy rozrodcze do odchowania cieląt?
  4. Dziękuję za linka. W sumie pewnie racja, że lepiej to wymienić niż się bawić w jakieś regulacje, ale najpierw sprawdzę to ciśnienie manometrem jednak, bo jeżeli okazałoby się, że rozdzielacz puszcza, to podwójne koszta i robota. Dzięki wszystkim za rady.
  5. Jeszcze nie wiem ile konkretnie, bo właśnie kompletuję sobie zegar do sprawdzenia, a pytam się tak już wcześniej, żeby wiedzieć jakie potem podjąć kroki. Wnioskuję, że za wysokie w każdym razie nie jest, bo po rozgrzaniu pojawiają się problemy z rozpędzeniem WOM-u (przy uruchamianiu trochę trzeszczy) no i wzmacniacz wariuje na obrotach poniżej 1400.
  6. Witam wszystkich, przychodzę z takim pytaniem, czy w ursusach/zetorach można pomanipulować przy rozdzielaczu wzmacniacza momentu, bez większego ryzyka (w celu podniesienia ciśnienia)? Czy lepiej nic nie kręcić i brać się za wymianę lub przeróbkę mikropompki? PS. Pytanie typowe z ciekawości czy ktoś już kombinował w ten sposób podnieść ciśnienie. Pozdrawiam.
  7. Tak to wiem, tylko, że prędkość na tym niby żółwiu jest taka jaka powinna być na zającu. Tylko to hamowanie na zającu...
  8. A czy można pracować na pozycji żółwia czy nie jest to wskazane? A to hamowanie też jest spowodowane za słabym ciśnieniem?
  9. Witam mam pytanie w moim Zetorze 8011 jest taki problem, że przy przełączeniu dźwigni na z żółwia na zająca jest odczuwalne, że silnik ma trochę ciężej. I w dodatku po wciśnięciu sprzęgła na zającu ciągnik momentalnie sam hamuje nawet z góry bez użycia hamulca, wystarczy nacisnąć sprzęgło. Jak przełączę na żółwia to idzie tak jak powinien chodzić na zającu. Co to może być? Pozdrawiam.
  10. jest tak na zającu i nie próbowałem co by się działo na żółwiu, a co z tym, że zjeżdża mi na biegu?
  11. Witam, u mnie w Zetorze występuje coś takiego, że gdy jadę pod górę to czasami ma tak, że zwolni i a potem przyśpieszy samoczynnie, zastanawiałem się co to może być, ale zauważyłem jeszcze coś takiego, że jak zostawiłem ciągnik na wstecznym i na jedynce z naprawdę niedużej górki to mi zaczynał się staczać w dół, jak dla próby włączyłem czwórkę to zjechał dość szybko. Czyżby to taśma? jak trzeba by było regulować to w jaki sposób?
  12. Witam mam pytanie, ponieważ dziś jak pojechałem w pole z kultywatorem to po zjechaniu z góry nie mógł już podnieść, odpiąłem kultywator pojechałem na podwórko nic nie podnosiło sprawdzałem zawór itd. i nic, później wyczytałem, żeby postawić ciągnik przodem w dół i chwilę zostawić i wtedy próbować i faktycznie zaczął działać. Zacząłem się zastanawiać teraz czy to wina pompy czy poziomu oleju, bo mam bagnet jakiś w zasadzie nie mogę go wkręcić i według niego poziom oleju jest ponad normą tylko, że bagnet jest długi a kreski są dość nisko i czy mógłby mi ktoś zmierzyć, na jakiej wysokości znajdują się kreski? (mierząc od góry oczywiście, bo nie wiem czy dolewać oleju. Proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam.
  13. Witam, mam zamiar zasiać wapno magnezowe na pole, bo już długo nie wapnowane i teraz pytanie, kiedy najlepiej wykonać ten zabieg? Od razu po żniwach na ściernisko i zrobić podorywkę lub kultywację. Czy lepiej na wiosnę 2 tygodnie przed planowanymi siewami zboża? Gleba lekka, łatwo się wypłukuje,a w dodatku i góry są na polach, dlatego nie do końca wiem co robić, bo mam zamiar jeszcze poplon zasiać i też nie wiem czy najpierw wapnować czy najpierw poplon po żniwach lepiej byłoby posiać od razu, a wapno przed orką zimową lub przed siewami.
  14. mani51 wiem wiem, ale miałem troszkę inną wizję działania tego w końcu to nie mam go jeszcze tak długo, ale dziękuję wszystkim za pomoc
  15. Ale od rozdzielacza idą dwa różne przewody do siłownika od opuszczania i podnoszenia czyli dopływu i odpływu oleju, prawda? to ja to powinienem zamocować na tym od opuszczania, prawda?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj