JerzyMaczewski

Members
  • Ilość treści

    26
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

5 Neutral

5 obserwujących

O JerzyMaczewski

  • Ranga
    Nowicjusz
  • Urodziny 02/06/1979

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

1320 wyświetleń profilu
  1. Cześć. Podepnę się pod temat, bo dziś mieliśmy podobne objawy, czyli to co napisał szymon09875. Zakładaliśmy hebel (wyłącznik masy) bo go nie było w Zetorze 12045 (Ursus 1204). BTW założyliśmy dwa heble, bo jeden nie mógł wyłączyć prawidłowo prądu przy 2 akumulatorach. Gdy jeden z akumulatorów nie miał masy to właśnie było takie "tyyk" przy zapaleniu i później przy prawidłowo podłączonej masie raz zwarł rozrusznik i trzeba było wyłączyć heblem. Po złożeniu wszystkiego i podłączeniu mas wszystko działa jak trzeba. Moim zdaniem problemem jest gdzieś niełączenie na masie któregoś z akumulatorów.
  2. Za nami 10 godzin nawadniania przeciwprzymrozkowego na wysokim ciśnieniu. Pompownia wymaga ciągnika 105KM i staruszek dał radę bez zadyszki spalając tylko 2/3 zbiornika paliwa. Niemy bohater nocy przymrozków.
  3. Cześć. Kiedyś w internecie znalazłem takie zdjęcie z opisanymi podłączeniami wyjść w serii cięzkiej Ursusa. Zaznaczam, że nie pamiętam kto je wykonał i z konkretnie jakiego Ursusa to zdjęcie pochodzi, ale może trochę pomoże w szukaniu informacji odnośnie podłączenia dodatkowej hydrauliki. Może na Forum znajdzie się właściciel zdjęcia i coś pomoże? Pozdrawiam.
  4. JerzyMaczewski

    Zetor 12045

    Odpalił od pierwszego strzała po 5 dniach w mrozach do -18°C. Akumulatory stare nie są, ale i tak jestem pod wrażeniem.
  5. Może i rozwiązanie fajne, ale nie za tą cenę. Kupować za kilka tysięcy sprzęt który będzie użyty w roku może 3 razy w sytuacji gdy można to zastąpić o wiele tańszą alternatywą? Może do mobilnego warsztatu to tak, ale prywatnie dla siebie to raczej zbyt drogi gadżet. Dobra czołówka plus przenośny LED na baterie, by dwie ręce były wolne, też zrobi robotę, a kosztuje to jednak trochę mniej ;-). Wesołych Świąt!
  6. Kamyczek wysoki tak do połowy tylnego koła dziś wyciągnięty.
  7. Dodatkowo pomiędzy te 2 szyby proponuję uszczelkę typu "H" też jakąkolwiek z Allegro. Kurz będzie mniej się wciskał.
  8. Nie podoba mi się opis typu "stan jak na foto", czyli zero opisu stanu mechanicznego sprzętu. Powinno być miejsce gdzie podaje się np w jakiejś skali (1-5?) stan głównych podzespołów, na przykład "silnik 4, skrzynia 5, podnośnik 4, kabina 3, koła tył 5, itp...". Tak żeby w opisie nie przemilczeć czegoś.
  9. Cześć. Jeśli chodzi o instalację nawodnieniową to musisz ją "policzyć", tzn. wyliczyć ilość dostarczanej wody na ha na godzinę uwzględniając ciśnienia, spadek terenu itp. Zajmują się tym firmy, ale można i samemu, tylko trzeba trochę pogrzebać w internecie. My mamy jedną instalację zrobioną tak, że pompa głębinowa napełnia zbiorniki a druga pompa pcha wodę z nich na pole do zraszaczy kropelkowych. Bez tej drugiej pompy nie dałoby rady uzyskać równego ciśnienia na całej długości kwater nawadnianych, gdyż sama studnia ma za małą wydajność a grawitacja również ciśnienia nie poda. Tam są spadki terenu i firma zewnętrzna zrobiła nam projekt sieci nawodnień by wszędzie było jednakowe ciśnienie. Gdy masz równy teren to nie powinno być to trudne. Tylko sprawa doboru odpowiednich wydajności pomp pozostaje.
  10. mały, ale wariat ;-)
  11. Ja bym sprawdził czy rdza lub inne paprochy nie zatykają zasilania paliwem. Gdy światło przewodu się zmniejszy ale nie do końca zatka, to przy obciążeniu może dusić. Silnik chce więcej paliwa ale nie dostaje. Mam to czasami u siebie i czeka mnie czyszczenie zbiornika z rdzy w zimę. Tak na gorąco pomaga dmuchnięcie sprężarką w zbiornik przez kranik (jeżeli jest) by wycofać zator. Tak jak Poprzednicy pisali, najpierw sprawdź zasilanie paliwem.
  12. Sam pracowałem zawodowo i jednocześnie zajmowałem się gospodarstwem. Przejrzyj sobie wymagania dla różnych kierunków rozwoju na stronie http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/prow-2014-2020.html i sprawdź w których działaniach możesz brać udział nie będąc w KRUS. Tylko jeżeli masz dobrą robotę nie w rolnictwie, to może warto pozostać przy niej na 100%? Rozwój gospodarstwa to bardzo kapitałochłonna sprawa obecnie...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj