Arti16

Members
  • Ilość treści

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Arti16

  • Ranga
    Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

603 wyświetleń profilu
  1. Jak już pisałem, mam zamówiony wskaźnik ciśnienia to wtedy dokładnie się dowiem jakie są wartości. Co do remontu to tak jak pisał kolega Lukbold do wnętrza silnika będzie trzeba zajrzeć chociażby w związku z faktem, że występuje konsumpcja oleju (być może to dla tego, ze wlałem lepszy olej niż ten który był) ale ciągnik kupiłem w ubiegłym roku pod koniec sezonu i gość mówił, że olej trzeba wymienić a coś mi się zdaje, że mówił o turdusie. Jeszcze dwa pytania jakie części kupować na remont silnika, chodzi o to czy wszystko się dostanie w oryginałach? i czy jest sens dawać drogie elementy jak może są jakieś dobrej jakości zamienniki. Do jakiej wartości można ustawić obroty biegu jałowego?.
  2. Witam. Mam podobny problem z moim 3p (ale to chyba ten sam silnik co MF 255), otóż podczas koszenia kosiarką bijakową (praca dość ciężka) na wolnych obrotach zaczęła mrugać kontrolka ciśnienia oleju. Przebłyski pojawiały się sporadycznie ale jednak były. Obroty wolne mam ustawione na 650 (gdzieś na forum wyczytałem, że takie powinny być obroty biegu jałowego). Olej 15W40 i filtr wymieniony na nowy. Instalacja elektryczna nowa, pewna na 100% czyli nie ma mowy o jakimś zwieraniu kabla do masy. Wskaźnik ciśnienia do pomiaru mam już zamówiony ale pojawia się pytanie: czy w takim stanie silnika można robić dalej prace. Jeden z mechaników straszy, że korby mogą wyjść bokiem. Dodam, że to mój pierwszy ciągnik i jestem w tym nowicjuszem wiec proszę o odpowiedź i wyrozumiałość.
  3. Witam. Mam taki zestaw złożony z c 360 3p + kosiarka bijakowa AGL 145. W praktyce radzi sobie dobrze i źle tzn. zależy co się chce nią robić. Wiadomo, moc jest tylko 47 KM a niekiedy przy dużej trawie to czuć. Założony jest rozdzielacz hydrauliczny dwusekcyjny z jedną sekcją pływającą do kopiowania terenu (schowany pod siedzeniem nie zajmuje miejsca). Dlaczego dobrze: 1. ładnie kosi i wyrównuje teren , 2. wysuwanie jest pomocne żeby obkosić koło drogi, rzeki, rowu czy drugiego pola. Dlaczego źle: 1. w dużej trawie brakuje mocy 1-terenowa, a tak normalnie to 2 lub miejscami 3 terenowa, 2. czuła na nierówny teren tzn. zaczyna pracować jak glebogryzarka w efekcie spalone zostało sprzęgło i 3 paski (koszt naprawy to 3x17 zł + 80 zł tokarz). Oczywiście minusy są trochę spowodowane brakiem doświadczenia ze sprzętem ponieważ młotki bijakowe zostały stłuczone na kamieniach już na pierwszym polu po czym nie naostrzono ich. Ogólnie sprzęt do lekkich i średnich prac nie da się bardzo tyrać w dużej i gęstej trawie.
  4. Arti16

    Glebogryzarka 1,6m Bomet

    czy c 330 daje radę z glebogryzarką 1,6 Bomet ?. Pytam ponieważ stoję przed wyborem 1,6 albo 1,8 do c 360 3p i nie wiem co wziąć, ziemia miejscami lekka ale też mam ciężką gliniastą z kamieniami.
  5. Daje radę z glebogryzarką 160?
  6. Witam, sądzę, że na filmikach w miarę dobrze omówiono i pokazano wspomniane wspomaganie elektryczne od scenica II. Było kilka spraw na, które trzeba zwrócić uwagę: 1. bardzo dobre uszczelnienie obciętej kolumny kierowniczej (woda), 2. uszczelnienie elektroniki wspomagania (woda, pył,kurz), 3. przeszkadzający zbiornik paliwa (poradzono sobie z nim siłowo "młotkiem"). Są to według mnie minusy ale do zaakceptowania bowiem cena w porównaniu do wspomaganie hydraulicznego jest dużo niższa. Sam pewnie niedługo stanę przed taką samą sprawą ponieważ mam c360 3p i ciężko mi się kręci ale na razie muszę przejrzeć układ kierowniczy i dopiero pójdzie wspomaganie choć muszę przyznać, że skłaniam się w kierunku ws. elektrycznego.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj