Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.

Kris94

Użytkownik od 17 lis 2015
Offline Ostatnio aktywny Wczoraj, 16:34
-----

Moje posty

W temacie:Temperatura w silniku Deutz chłodzonym powietrzem

21 październik 2017 - 23:12

Ja może odkopię trochę temat. Mam Deutza DX6.10 z 1986 roku i trochę obaw co do temperatury silnika właśnie. Mam wskaźnik gdzie 3/4 lub nawet 4/5 skali jest zielone i od góry białe. W innych ciągnikach nie było problemu bo zazwyczaj zielony/biały/czerwony więc zimny, prawidłowa temperatura i zbyt wysoka przykładowo oczywiście a jak odczytywać ten wskaźnik ? Gdy pracuje na wolnych obrotach lub w lekkiej pracy to utrzymuje się w połowie zielonego/połowie całości ale np. w cięższej pracy podchodzi do 3/4 jak trafi się kawałek cięższej ziemi to i potrafi podejść pod granicę z białym, jedni mówili że już jak wychyla się pod górę zielonego to się przegrzewa, inni że dopiero na białym i póki na zielonym to jest ok więc sam nie wiem. Silnik w sezonie dokładnie wymyłem i przedmuchuję, z wentylatora też nie słychać łożyska lub jakiejś nieprawidłowej pracy/ dosyć mocno wieje więc z tym jest raczej wszystko ok. Drugie pytanie to jaką pracę lubią te silniki, lepiej trochę wyższy bieg i powiedzmy spokojnie 1400-1600 obrotów czy może jednak lubią wyższe obroty podczas pracy powiedzmy 1900-2000 ? Ostatnie pytanie to gdzie znajduje się czujnik temperatury silnika ? Kilka dni temu mi chyba padł (wskazówka jest na dole i tylko energicznie skacze i opada do 1/4-1/2 skali) podejrzewam czujnik chociaż jeśli mięliście podobnie to może jednak wskaźnik lub coś innego, co powiecie ?

Pozdrawiam


W temacie:[POMIDOR] Uprawa pomidora w gruncie.

30 lipiec 2017 - 15:49

Ja rok temu jak i w tym roku pytałem się w wielu miejscach i raczej na bakteryjną nic więcej nie ma. Słyszałem kilka opinii że roztwór wody z wodą utlenioną coś działa ale krótkotrwale i już raczej miedzowe lepsze. Również dałem teraz 4 oprysk miedzowym preparatem i po dwóch ostatnich widzę jakby trochę przyhamowało, jeden plus że jeszcze za bardzo nie wchodzi na owoce, może wytrzyma do zbiorów. Jest jeszcze jeden środek o którym usłyszałem w tym roku - Vaxiplant SL ale jeszcze nie stosowałem, jest dość drogi a podobno działa bardziej zapobiegawczo wcześniej lub nawet na rozsadę niż żeby zahamować w tym czasie chyba że ktoś stosował i ma inne zdanie to niech się podzieli.  A czy w tym okresie gdy pomidory zaczynają dojrzewać warto dawać jakieś nawozy czy zrobić coś innego żeby podnieść brix jak owoce już dojrzeją do zbioru ? Jeśli tak to proszę o jakieś podpowiedzi co warto by im jeszcze dać w tym okresie ?


W temacie:"Rolnik szuka żony"

28 lipiec 2017 - 17:58

Siema ;-) U nas o żadnych żniwach nie ma na razie mowy przez pogodę, trzeba czekać. A jeśli Sebastianie dostałeś się do programu to powodzenia w poszukiwaniach lub szczęścia jeśli już znalazłeś bo nie wiem jak oni nagrywają te odcinki.

 


W temacie:[POMIDOR] Uprawa pomidora w gruncie.

28 lipiec 2017 - 17:53

Ja też, i inni podobnie w tym roku, do tego w 3 miejscach widziałem początki zarazy ale co tu oczekiwać jak non stop pada a na dołkach w lepszej ziemi woda stoi. No ale co zrobić trzeba pryskać i liczyć że pogoda w końcu trochę się poprawi.


W temacie:[POMIDOR] Uprawa pomidora w gruncie.

10 lipiec 2017 - 16:28

Ja osobiście kupuję gotową rozsadę i na pół hektara to szczerze też bym polecał-nie wychodzi wcale tak drogo a już drugi rok jestem zadowolony, chyba że masz czas i chcesz się tym zająć to też można. Znajomi wysiewają po 500-1000 nasion do zwykłych skrzyń z torfem a gdy powschodzą to wtedy pikują prosto w większe wielodoniczki w których rosną już do wysadzenia, myślę że tak lepiej bo na początku w skrzyniach zajmują mniej miejsca. Myślę że wielodoniczki 40x60 z 96 otworami wystarczyłyby nawet do końca rozsady, sam tak planowałem na początku, chociaż jak będzie mniej to nawet lepiej bo będzie łatwiej utrzymać wymaganą wilgoć itp.