Edmund_p

Members
  • Ilość treści

    13
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Edmund_p

  • Ranga
    Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

1172 wyświetleń profilu
  1. Nie wiem skąd jesteś, ale ja robiłem poprzeczkę w firmie z Kalisza, Fermo się nazywa. Pan Karol, z którym wszystko załatwiałem wzbudzał zaufanie, i wiele rzeczy mi doradził, których nie musiał. Z samej robocizny też jestem zadowolony, wszystko szybko i na czysto robione. Raz jak mi się wydawało, że czujnik nie działa to serwisant w sobotę o 20 przyjechał. Cenowo też konkurencyjnie, bo miałem z innych firm też wyceny. Jak miałem jakieś pytania to telefony nie szły w eter, tylko najwyżej ktoś oddzwaniał. Mam w planach robić następny budynek, to chciałbym, żeby już całościowo go zrobili, może dlatego, że część rzeczy sami robią. Pan Karol mówił, że przy projekcie też pomogą bezpłatnie.
  2. Ja kiedyś zakładałem osłonki na dziób, ale gdy hodowla mi się rozrosła to zaczęło to być trochę kłopotliwe. Ogólnie staram się by ptaki miały wystarczająco dużo witamin, miejsca i rzadko się dziobią. Ale jak już któryś zaczyna to zamawiam im taką mieszankę ziołowa kani-stop i po jakimś czasie - różnie na ogół 2 tygodnie, czasem miesiąc im to zajmie , ale w końcu przestają...zastanawiam się w ogóle nad przejściem z hodowli ściółkowej na klatkową (do pozyskiwania jaj) teraz, ale na razie to plany ile kasy postawienie takich klatek na 1000 sztuk mi pochłonie.
  3. Jeszcze wszystkie żyją ale tym to nie na prosiaki rzecz jasna:)
  4. To nieźle, ja kupowałem kolczyki po 1,30 zł ale zamawiałem 60 tylko... http://www.hodowlany.pl/i2353_Kolczyki_agencyjne_okragle_dla_trzody_chlewnej_ilosc_5099_szt.html...wiadomo im wiecej tym taniej
  5. Teraz przepisy dotyczące znakowania trzody się zmieniły i jest tak, że każda świnia musi mieć kolczyk założony do 30 dnia życia, potem jak zmienia właściciela również tatuaż z nowym numerem siedziby...
  6. Ja mam skubarkę zrobioną z bębna od pralki i starej krajzegi. Śmiga jak złoto. Ja zrobiłem dość gęsto palce, odstęp między nimi to około 3 cm (od podstawy), ale to było wymuszone trochę tym, jak były otwory w cylindrze zrobione. Do brojlerów dobrze jak będziesz miał grube palce, coś takiego jak te: http://www.hodowlany.pl/i1139_Palce_do_skubarek_drobiu_grube__10_cm.html
  7. Tak, żeby się napić muszą ta kulę wcisnąć, u mnie akurat to bardzo szybko, bo jeszcze tego samego dnia zrozumiały na czym bajer polega z piciem.
  8. Ja mam poidło izolowane dwukulowe Lagee http://www.hodowlany.pl/i551_Poidlo_izolowane_niezamarzajace_2kulowe.html, nie mam z nimi problemów zimą, nawet jak temperatura spadnie do -10 st. Niby może pracować do - 30 stp., ale nigdy nie było mi dane tego sprawdzić bo nie było tak niskiej temp. od dawna. Jedynie 3 lata temu przy tych silnych mrozach w styczniu musiałem zabezpieczyć dodatkowo rury i owinąć je kablem grzewczym...
  9. Od dawna szukam takiego czujnika klapkowego, kiedyś kupowałem na fermo, ale tam je wycofali, wydaje mi się, że a zdjęciu jest podobny: http://www.fermo.pl/produkt-2497-czujnik-klapkowy-zsypu-paszy-do-zasobnika-systemu-karmienia.html Gdzie go teraz można dostać i w jakiej cenie?
  10. Witam! Kupiłem miesiąc temu używany miernik wilgotności, taki jak poniższy model: http://www.hodowlany.pl/i1088_Miernik_wilgotnosci_zboza_i_nasion__wilgotnosciomierz_KA12.html Niestety nie odpowiada mi na maile osoba od której go kupiłem, a chciałbym wiedzieć jak się kalibruje ten wilgotnościomierz?
  11. Racaj, ja już mam przeliczone, że na moje kurczaki, najczęściej z lęgu mam ok. 30-40 sztuk to wystarcza mi żarówka 175 W. Mam oprawkę z regulacją, więc w razie czego moc grzewcza mogę zmniejszyć lub jak już to podwyższam lampę. Ogólnie nie uważam za cackanie się z pisklętami, jeśli dłużej mają ciepło. Ogólnie przez pierwszy tydzień mam blisko 30 stopni, a dopiero potem zmniejszam przez kolejne dni tak do 18 - 20 żeby przywykły do temperatury otoczenia. Ogólnie zauważyłem, że jak kupuje promiennik czerwony to pisklęta są spokojniejsze, więc polecam żebyście też spróbowali nie tylko z białymi. Pasze kupną podaje do 17 tygodnia, z tego pierwsze 8 tygodni to kruszonka, a potem już normalnie granulat .
  12. Ja mam sad, gdzie ciągle przychodzą sarny i jelenie...nie jest duży teren, ok. 50 drzewek, 15 x 15 m, zastanawiam się czy założyć pastucha, tylko tutaj jak wyceniłem to trochę mnie to wyniesie, sam elektryzator między 500 a 1000 zł, a gdzie tu reszta...zastanawiam się czy ktoś na taki mniejszy teren próbował zabezpieczyć się jakimiś odstraszaczami zapachowymi, np. jest coś takiego jak Hukinol? Warto sprawdzić coś takiego?
  13. Ja swoim brojlerom kupuję paszę gotową: http://www.hodowlany.pl/i2190_Pasza_karma_dla_brojlerow_pow_4_tyg_2G_BROJLER_granulat_25_kg.html Najpierw Brojler 1G do 4 tyg. a potem tą 2G . Dobrze masy nabierają.
  14. Witam! Mam podobny budynek do Ciebie 17 x 40 m, tzn. jestem w trakcie budowy, też brojler, ok. 14 tys. sztuk Zastanawiam się tylko nad wentylatorami kominowymi, na początku miałem w planach montaż multifanów fi 63 (ok. 10 sztuk), ale ostatnio znalazłem trochę tańsze o podobnej wydajności firmy Ziehl-Abegg http://www.fermo.pl/produkt-2879-wentylator-kominowy-ziehl-abegg-fi-63-cm-ff063-6et-4ia5r2.html Podpowie ktoś, na które się zdecydować, plusy i minusy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj