himen

Members
  • Ilość treści

    631
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

10 Good

O himen

  • Ranga
    Zaawansowany
  • Urodziny 10/21/1982

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Włoszyca Lubańska
  • Zainteresowania
    Rolnictwo,motoryzacja,majsterkowanie.

Ostatnio na profilu byli

7220 wyświetleń profilu
  1. himen

    Następny do kolekcji;)

    U mnie w tym roku kilkanaście takich wyorałem a nawet większych, część to turem z gleby wydobyta
  2. granat bardzo się krzewi i niestety wylęga, plon w tym suchym roku 3.5-5t.
  3. himen

    żyto hybrydowe

    Też zdecydowałem się na kws berado , ponoć nowość , zobaczymy co z tego wyjdzie. Przy sprzyjających warunkach hybryda potrafi się odwdzięczyć plonem.
  4. Ostatnio sprzedałem 5gwiazdową za 600zł. , stała 1.5 tyg. na Olx.
  5. himen

    Żyto Granat

    Ja swojego Granata skracałem dzisiaj.
  6. Sytuacja opanowana , wreszcie orbitrol chodzi jak powinien . Winny był zbiornik oleju lub zbyt mała średnica węża na ssaniu oleju, podłączyłem się pod układ hydrauliki podnośnika tak jak w oryginale i problem znikł, jest odpowiednie ciśnienie na pompie i kręci się lekko. Po włączeniu pompy hydraulicznej lub podczas podnoszenia tylnego tuza kręci się kierownicą troszkę ciężej ale może być, na razie tak zostanie. Wiem że orbitrol powinien być na osobnym układzie z filtrem ale cóż na razie tak zostanie bo praca na ciągnik czeka
  7. Sprawdziłem jeszcze jak przepływa olej od pompy do orbitrola i bije olej bardzo słabo a więc rozebrałem pompę i od strony ssania są te kanaliki olejowe we wkładce pomiędzy trybami a więc się zgadza z tym co widziałem w internecie. Podejrzewam że będzie problem z pobieraniem oleju ze zbiornika , prawdopodobnie jest zła redukcja od dołu zbiornika lub coś w tym otworze , dodam że olej się nie pieni.
  8. Manometrem już sprawdzałem ciśnienie w pompie NSZ 16 to mi wypchnęło uszczelniacz
  9. Zgadza się w oryginale ssanie jest na górze i to prawa pompa a ja miałem założoną lewą i jak to wytłumaczyć ? Tylko że prawa pompa powinna mieć ssanie od dołu czyli dołu chłodnicy.
  10. A więc tak w MTZ mam siłownik 200mm. o średnicy tłoka 25mm. a w Jumzie mam siłownik 250mm. o średnicy tłoka 28 mam. , podmieniłem go do mtz i normalnie pracuje troszkę wolniej ale ok, założyłem siłownik z MTZ do Jumza i też było ciężko kręcić a więc to nie wina siłownika. Zrobiłem próbę na wężu od powrotu orbitrolem w MTZ to w moment nabiło mi bańkę 5l. a w Jumzie trwało to długo. A więc ewidentnie jest problem z ciśnieniem na pompie. Teraz tak w Jumzie powinna być prawa pompa a miałem lewą. Zakładałem już i prawą pompę i lewą i jest to samo. Po zdjęciu pompy wałek napędzający pompę kręci się w lewą stronę czyli jak założymy pompę to kręci ją w prawo, czyli powinna być prawa. Sprawdzałem na necie jak prawa pompa NSZ 10 powinna mieć z której strony ssanie i tłoczenie. U mnie wychodzi że jest odwrotnie jak powinno być. W takim razie powinnem odwrócić wałki w pompie , teraz tylko czy same wałki z zębatkami czy może też te wkładki bo z jednej strony mają takie kanaliki olejowe. Teraz moje pytanie na ssaniu oleju zębatki powinny się zachodzić do środka czy może tak jakby się odpychały? Sprawdzając w necie to olej zassany jest prowadzony po zewnętrznych ściankach zębatki pomiędzy taką wkładka ,czyli na ssaniu zębatki powinny tak jak by się odpychać? Dobrze rozumiem. Teraz czy mam zamienić w pompie same wkładki czy może tylko odwrócić wałki z zębatkami bez zamiany wkładki?
  11. Średnica siłownika jest wizualnie większa niż mam przy mtz82 , muszę na próbę podmienić siłownik
  12. siłownik jest większy niż w mtz82, mam tam z wysuwem 200mm. a w jumzie 250mm.
  13. Pompa podnośnika nie ma nic do tego , wspomaganie jest na osobnym układzie i oleju.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj