sebaskorpio

Members
  • Ilość treści

    109
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

3 obserwujących

O sebaskorpio

  • Ranga
    Zaawansowany
  • Urodziny 11/11/1986

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Gałkowice
  • Zainteresowania
    elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Na podstawie zdjęcia profilowego widzę że uprawiasz jagodę kamczadzką, czy tak? Ja też mam troszkę
  2. Mam tylko 4 ha i to w 1 kawałku dlatego nie chce mi się tego dzielić. No i bawić się w kupno 2 odmian. Może się też okazać że jedna będzie wymagała silniejszego skarlenia niż druga a przejazd wypadnie pewnie pomiędzy Choć fakt porównanie nowych odmian wtedy byłoby najlepsze. Natomiast ile można się spodziewać po Tybalcie to ja już wiem I jestem w stanie to odnieść do specyfiki konkretnego roku. A co do przewidywania pogody na podstawie starych zwyczajów, jak kiedyś ludzie czegoś nie rozumieli to starali się na siłę znaleźć jakieś wytłumaczenie. Dzisiaj mamy satelity i radary pogodowe a i tak tylko na kilka dni potrafimy w miarę dokładnie przewidzieć pogodę. Przecież nawet ocieplenie klimatu nie jest jednoznacznie stwierdzone. Zawsze były na ziemi okresy cieplejsze i zimniejsze.
  3. Witam, mam pytanie odnośnie wyboru odmiany pszenicy jarej na wiosenne zasiewy. Ostatnio uprawiałem kilka lat Tybalt. Nie narzekam na nią plonowała mi pomiędzy 5 t (ten rok) a 7t. Jestem ze świętokrzyskiego. Gleby które użytkuję są 2 klasy, kompleksu pszenno buraczanego. Jedyny minus stanowiska to taki że od połowy maja lubi się zrobić sucho. Zbieram się właśnie do zamówienia nasion i nie mam pojęcia czy znów Tybalt kupić czy może którąś z odmian w czołówce badań COBORU. I oprócz Tybaltu zastanawiam się nad Harendą, Goplaną i Frajdą. Zapewne niektórzy z was mają jakieś doświadczenia z tymi odmianami. Doradzicie którą odmianę warto wybrać i dlaczego? Pytam gdyż w internecie o każdej jest dobra opinia
  4. Teoretycznie czy jeśli kupię maszyny w innej cenie niż zadeklaruję w biznesplanie to od nowa policzą mi punkty za maszyny służące ochronie klimatu? Wtedy mogło by się okazać że nie dostanę kasy po zrealizowaniu inwestycji. A wiadomo że niekoniecznie za dokładnie te same kwoty kupię co dostane oferty. Z kolei jeśli by się okazało że liczy się to co w ofertach to ceny najbardziej punktowanych maszyn każdy mocno po zawyża.
  5. Ja mam do nich 8 km więc mi pewnie i tonę przywiozą ale tak ok. 3 ton to pewnie kawałek dalej także. Jeśli zaś chodzi o dłuższe terminy płatności to cena nieco wzrośnie. Trzeba u nich pytać.
  6. Jeszcze raz zapytam czy aby zwiększyć skalę produkcji i dostać za to dodatkowo +1pkt, wystarczy że założę w biznesplanie iż w roku docelowym będę miał powiedzmy 1 ha gruntów więcej niż w bazowym?
  7. Czy aby zwiększyć skalę produkcji i dostać za to dodatkowo +1pkt, wystarczy że założę w biznesplanie iż w roku docelowym będę miał np. 1 ha gruntów więcej niż w bazowym. Ponieważ podpiszę umowę dzierżawy powiedzmy z rodzicami za rok?
  8. Witam dzisiaj kupiłem łącznie ok. 15 ton. w Zakładzie Obrotu Towarowego w Dwikozach ceny brutto następujące: RSM32 - 914 RSM26 - 864 Saletrosan BB - 1050 Polifoska 8 - 1506 Mocznik - 1285 Można było niektóre pozycje kupić u innych sprzedawców taniej ale za to inne byłyby droższe, a tak mam dostawę w cenie.
  9. Jaki plon miałeś z tej soi?
  10. Ja od doświadczonej osoby słyszałem że nie powinno się mieszać boru z siarczanem magnezu. Czy potwierdzacie?
  11. Jeśli chcesz sobie zrobić RSM-S to daj siarczan amonu. Ale najpierw musisz go rozpuścić i w odpowiednich proporcjach zmieszać. Jeśli byś wsypał go do RSM-u to pewnie się nie rozpuści gdyż roztwór jest już nasycony a poza tym było by to groźne dla roślin. Proporcji poszukaj w internecie. Ogólnie wychodzi dokładnie to samo co oryginalny RSM-S 26N 3S.
  12. Siarka w nawozach w dużej mierze jest z odsiarczania paliw przez co jest tania ale też mocno zanieczyszczona. Natomiast w dalszym ciągu wydobywa się siarkę i ta jest przeważnie świetnej jakości ale kilku a może nawet kilkunastokrotnie droższa, stosuje się ją np. do produkcji opon.
  13. Ja bym dał najpierw polifoskę21 ze względu na to że od razu podajesz siarkę i azot a w saletrze tylko azot.
  14. I jaki plon przy tym nawożeniu? Powiedz jeszcze na jakiej klasie ziemi pracujesz?
  15. Witam, jak myślicie czy jeśli zastosuję wiosną na pierwszą i drugą dawkę RSM-S (czyli około w czystym składniku 2x100 kgN + 2x30 kgS) to efekt będzie dużo gorszy niż gdybym zastosował saletrosan czy polifoskę 21 w pierwszej dawce powiedzmy 400kg (czyli około w czystym składniku 100 kgN + 130 kgS) a w drugiej zwykły RSM32 lub saletrę (w takiej ilości że w czystym składniku wyjdzie 100kgN )? Azot wyjdzie na identycznym poziomie za to spora różnica w zaaplikowanej siarce. Dodam że stosuję jeszcze dolistnie siarczan magnezu. Wiadomo mniej siarki to gorzej ale za to RSM-S jest to nawóz znacznie tańszy od salerosanu czy Polifoski21 co zrekompensuje niewielki spadek plonu. Co wyjdzie najbardziej efektywne w stosunku do ceny waszym zdaniem na ziemi II kl?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj