LukassvD

Members
  • Ilość treści

    16
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

1 obserwujący

O LukassvD

  • Ranga
    Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

1906 wyświetleń profilu
  1. W zależności od terenu i gleby tak, żeby dobrze doprawić idzie od 3 do 7 km/h, ale zazwyczaj jest do około 5. Tylko bez dodatkowych obciążników to się nie obejdzie.
  2. Witam. Takie małe pytanko odnośnie siewnika i ścieżek. Czy jest szansa zmienić ilość zamykanych lejków jeśli mam tylko po trzy kółeczka z lewej i prawej strony(jedno chyba musi być napędzające). Dwa idealnie pasowały pod C360, ale Case ma jednak troszkę szersze oponki. Dzięki za odpowiedź.
  3. LukassvD

    Case 856 XL, Rumpsadt

    Case 856 XL, Rumpstadt 3. Bawimy się w orkę pod siew pszenicy.
  4. Identyczny jest w składzie maszyn za 7000 złotych do negocjacji. Bierze w zależności od ustawienia linkowania 30-50 cm na skibę.
  5. LukassvD

    Case 856 XL & pług 3 Rumpstad

    Zeszłoroczny nabytek, sprawuje się świetnie, duże odkładnice, 6 krojów oraz przeepłurzki.
  6. Witam. Oto nasz "nowy" nabytek z tego roku, czeka na wyjazd do pracy i testowania.
  7. Witam. Posiadam 856 XL od jakiegoś czasu, ale nie ma on siłowników od szyberdachu, chciałem je zamontować, czy mógłby ktoś podać mi wymiary przy złożonym i rozłożonym, plus wyglad mocowania i siłę? Ewentualnie załączyć zdjęcie. Pozdrawiam.
  8. Witam. Chciałbym kupić (nie wiem czy dobrze nazwę) agregat ścierniskowy/gruber do mojego CASE 856 XL, używany, z wałem, talerzami oraz na gęsiostopkach. I tutaj rodzi się problem - jakiej szerokości agregat wybrać? 5, czy 6 łap? Traktor sam w sobie jest dość szeroki bo ma coś około 230 cm i ciężko jest mi podjąć decyzję.. Będzie pracował jak na razie na areale 10 ha, ziemie I i II klasy, z naciskiem na II, niektóre tereny lekko gliniaste i zdarzają się pola, gdzie jest dość spora górka w pewnym momencie. Będzie służył jedynie do zrywania ścierniska. Proszę o szybką odpowiedź, Pozdrawiam.
  9. Co prawda dużo nie miałem okazji nim jeździć jak do tej pory, ze względu na brak prac, ale po przesiadce z 60-tki jest niebo, a ziemia. Wszystko delikatne.. Zobaczymy jak sprawdzi się przy pierwszych cięższych pracach.
  10. Oto nowy nabytek do naszego gospodarstwa - 92'.
  11. Witam. Dzięki za odpowiedzi. TUR to tylko opcja dodatkowa, jeżeli by się udało, aż tak bardzo na nim mi nie zależy, zawsze można dokupić w późniejszym czasie. Przeglądając oferty traktorów to do 40 000 jest tego dość sporo, więc teoretycznie jest w czym wybierać. Mam jeszcze kilka pytań.. Jak patrzeć na rocznik traktorów? W takim przedziale cenowym są dość stare, nawet i 1980, z reguły patrzyłem na te po 1985, są już niektóre nawet zadbane (a może odpicowane) egzemplarze. Przebieg. Jest warto w ogóle na niego patrzyć? Dość mało prawdopodobne, żeby był rzeczywisty, chyba? Większość ofert jest od osób, które sprowadzają traktory.. Jest sens zawracać sobie głowę takimi ogłoszeniami, czy będzie to traktor odpicowany dopóki nie pojedzie pierwszy raz w pole i wróci cały w oleju, bądź będzie potrzeba ściągania go? Sprowadzane traktory.. Czy jest jakaś reguła skąd będzie lepszy? Czy to Niemcy, Anglia, czy Francja? Szczególną uwagę zwracałem na Renaulty 75,85,90 oraz na DF 4.50,4.70 (oraz te starsze DX 80,85,90, tylko nie wiem czy jest sens?). Co sądzicie o jakiś starych, właśnie z okolic 1980 r. JD? Pozdrawiam.
  12. Witam! Zamierzam w najbliższym czasie zakupić do naszego gospodarstwa nowy traktor i czas powoli podjąć decyzję za jakim się rozglądać.. Mam pulę nie przekraczającą absolutnie 40 000 zł, najchętniej wydałbym około 35, żeby zostało na agregat co nieco. Chciałbym traktor 80-85 koni, żeby bez problemu dał sobie radę z podorywką, a nie był zbyt duży. Areałów mam niedużo, bo 10 ha, może w przyszłości troszkę więcej będzie, ale chciałbym usprawnić pracę i przesiąść się wreszcie ze starej polskiej 60. Chciałbym, żeby ciągnik był oczywiście 4x4, gdyby był już TUR, też byłoby dobrze, ale wątpię, żeby znalazło się coś w takich pieniądzach, rewers podobnie jak i TUR. Takie rzeczy jak pneumatyczne siedzenie to chyba już standard w takich traktorach. A przede wszystkim chciałbym, żeby było jak najmniej możliwej elektroniki i taki może trochę mały szczegół, ale biegi po prawej stronie, a nie jak w Zetorach są między nogami, trudno byłoby się przestawić. Wytypowałem w sumie dwie główne firmy, Renault'a i Deutz'a. Co moglibyście polecić w tych pieniądzach, jaki model i z jakiego powodu? Wady i zalety tych ciągników też będą mile widziane. Inne propozycje ciągników też rozważę, aczkolwiek do reszty mam pewne zastrzeżenia. Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj