Endriu42

Members
  • Ilość treści

    393
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

11 Good

2 obserwujących

O Endriu42

  • Ranga
    Zaawansowany

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

2057 wyświetleń profilu
  1. Są różne sposoby zależy od wniosku, można wielkością gosp. można wprowadzić nowe uprawy itp. Zależy też jakie są planowane inwestycje.
  2. Pług dłutowy jest punktowany jako wpływający na ochronę środowiska i klimatu
  3. Jak się postarasz to napewno załatwisz jakąś fakturę jest jeszcze pare dni na wystawienie.
  4. Mogą to być następujące dokumenty i tylko takie zgodnie z instrukcją: "faktura VAT lub fakturą VAT RR, lub wydrukiem z kasy fiskalnej, lub dokumentacją podatkową PIT, przychód ze sprzedaży produktów rolnych w wysokości co najmniej 5 tys. zł i działalność ta nie jest prowadzona w celach naukowo-badawczych. Jest to co do zasady katalog zamknięty dokumentów którymi można potwierdzić spełnienie tego warunku" Może to Ciebie dotyczy : "Dokument nie dotyczy rolnika będącego osobą fizyczną, który prowadzi działalność rolniczą przez okres krótszy niż 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy"
  5. Faktura VAT, VAT RR na sprzedaż produktów rolnych. To podstawowy i najczesciej składany dokument.
  6. Ok. 80-100 KM jeśli ma być to podstawowy ciągnik, większe to kwestia uzasadnienia w zależności od rodzaju upraw, gleb itp.
  7. Po pierwsze musisz policzyć czy Ci wyjdzie zwrotu na co najmniej 30% kosztów kwalifikowalnych dla tych maszyn z tego co Ci pozostało z tych 200 tys. Bo chcesz maszyny, które raczej tanie nie są
  8. Zgodnie z rozporządzeniem z działania Modernizacja gospodarstw rolnych, jest to minimum 7 lat od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy.
  9. Można wczesniej, doradca nie ma racji. Specyfikacja potrzebna jeżeli na fakturze nie jest opisane wyposażenie które było opisywane we wniosku np. punktowane elementy typu głowice wielorozpylaczowe w przypadku opryskiwacza. Arimr chce wiedziec czy kupiłeś sprzęt taki jak opisywany był we wniosku i posiada takie samo wyposażenie.
  10. Pisać można wszystko, tylko poźniej trzeba to zrealizować
  11. 90 KM na spokojnie, wiecej kwestia uzasadnienia
  12. Zdarzają się duże rozbieżności w mocy nominalnej i maksymalnej, szczególnie przy ciągnikach większej mocy. Wtedy są uznawane wyjaśnienia typu: jest to moc chwilowa uzyskiwana w okreslonych warunkach. Wyjaśnienie zawsze będzie wymagane jeżeli są rozbieżności w dokumentach, np w tym przypadku moc ciągnika zapisana w umowie a moc ciągnika w dowodzie rejestracyjnym.
  13. 600-800 l to podstawa ktora powinna przejsc, wiekszy to juz kwestia dobrego uzasadnienia dla arimr i czesciowo podejscia osoby sprawdzajacej. Dla agencji ważna jest moc w dowodzie rejestracyjnym. Ponieważ jest on składany wraz z wnioskiem o płatność. Jak się nie zmieści w przedziale mocy z umowy potrzebny będzie aneks umowy.
  14. Zależy co uprawiasz i ile razy w roku pryskasz na tych ha. Wielkość można też uzasadniać odległoscią działek od siedliska gosp.
  15. Myślę że jak wszystko wyjaśnisz to będzie ok. Jak nie wystarczy ustnie to pisemnie powinno wystarczyć. Może nie zauważyli tego że już to było wyjaśniane od kiedy rozpocząłeś tą działalność.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj