Norbik197

Działka rolna pod zalesienie

Polecane posty

Norbik197    0

Witam wszystkich użytkowników forum mam do was małe pytanie, mianowicie mam na oku kupn działki o powierzchni 24 ary z tytułu że nie jestem rolnikiem mogę kupić tylko działkę rolną do 29 arów.

Podana działka jest usytuowana jak by to powiedzieć ''w polach'' do której dojazd jest drogą polną i mam do was pytanie czy mogę ją zalesić nigdzie tego nie zgłaszając , oczywiście mówię wcześniej że nie chcę brać do niej żadnych dopłat . chodzi mi tylko o jej zalesienie czy mogę to zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Zalesić możesz ale pamiętaj o tym, że z każdej strony od pola  musisz zostawić pas nie zalesiany (nie pamiętam szerokości ale znajdziesz w necie) i wyniku tego nie zostanie Ci zbyt wiele tego "lasu". Nie mówiąc już o tym,że zdrowy rozsądek nakazuje kupić taka działkę rolnikowi użytkującemu pole obok bo wchodząc w pola z tym "lasem" na stałe zniszczysz i tak kiepski ustrój rolny. Chyba,że temu lub tym sąsiadom wisi ta działka i to co z nią będzie. Musisz jednak i tak pamiętać o dopuszczalnej prawem odległości lasu od użytków rolnych bo wcześniej lub później możesz mieć problem z sąsiadem, który zresztą słusznie ze swojego punktu widzenia upomni się o tą wolną od zadrzewienia przestrzeń przy swoim polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbik197    0

Dzięki kolego za odpowiedź ale czy móglbyś mi z łaski swojej poszukać tych wymiarów od granicy bo szukam tego wszędzie i nic nie mogę znaleźć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbik197    0

Dzięki kolego czyli jak kupie sobie tą działkę i zasadzę las zostawiając z każdej strony 3 wolne metry zieleni to nikt nie może w przyszłości mi się do tego doczepić jeśli nie zgłoszę nigdzie że sadzę las?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

raczej nie zalesisz tego bo za mała powierzchnia  i pytanie jaka to  klasa ziemi ? 

więc żadne 3 m nie obowiązuje 

sadzisz sobie drzewka zaraz przy miedzy  i jest to plantacja drzewek  na gruncie ornym a nie żaden las 

przed upływem 10 lat możesz sobie to wycinać bez pozwolenia , potem zaczynają się schody 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbik197    0

No wiesz jak liczyłem to na 20 arach jestem w stanie posadzić 1700 drzew wiec jest tego trochę. Klasa ziemi jest 3 albo 4 z tego co kojarzę.
Ale gdybym zostawił żeby rósł ten las np 30 lat to co nadal mogę je sadzić w przysłowiowej miedzy i sąsiedzi nie mają nic do gadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

żadnego lasu tam nie zrobisz nawet żebyś chciał to zgłosić do zalesienia 

zostaje tylko plantacja i tyle 

możesz to zostawić jak będzie cicho i na 50 lat - ale według prawa to śliski temat 

sąsiedzi zawsze mają do gadania i dlatego trzeba się z nimi liczyć

pamiętaj że Twoja wolności i swoboda w dysponowaniu kończy się gdy naruszysz czyjąś wolność 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbik197    0

Wiec koledzy moglibyście mi napisać jakie są zasady przy sadzeniu lasu. Jakie są wymogi? I czy trzeba zgłaszać tą plantacje.
Z tego co słyszałem to żeby Zalesić działkę musi być przy lesie. A jeśli nie jest musi być co najmniej 50 arów których ja kupić mię mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotchisc    56

wniosek taki ze daj to kupić komuś kto ma pole obok i będzie mu pasować a nie na siłę komuś na złość, jeszcze na 3 klasie.ziemi! co połowa rolników polskich przewraca 4 5 i 6 klasę ty chcesz dobry kawałek na las... co za paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej. Myślałem,że chcesz zalesić 5-6 klasę co i tak jest bez sensu jeśli między uprawianymi polami. Ty natomiast chcesz sadzić "las" na 3-4 klasie. Daj sobie z tym spokój. Oszczędzisz sobie i innym nerwów. Jeśli nie rozumiesz dlaczego to wyobraź sobie sytuację gdy Ty mas tam Swój las a wszędzie na około Twojej działki ktoś zacznie uprawiać roślinę, która zabierze z ziemi wilgoć i wszelkie składniki potrzebne do wzrostu Twoich drzew i one zaczną Ci usychać...jak byś si e w takiej sytuacji poczuł. Oczywiście to tylko taki przykład bo ciężko znaleźć rośliny zagrażające drzewom ale to tylko byś zrozumiał sytuację bo to,że Ty wejdziesz ludziom między pola z lasem właśnie taki efekt przyniesie dla właścicieli sąsiednich pól.

Te 3 metry to i tak nic. Wiedzą to ci co mają lasy przy polach. Im starsze drzewo tym głębszy i szerszy system korzeniowy. Zwłaszcza w bardziej suche lata drzewa potrafią mocno ograniczyć wzrost roślin sąsiednich nawet to 20 metrów od pnia. Dochodzi do tego efekt stałego wyjaławiania ziemi na tej szerokości. Drzewa liściaste oddają część tego w cennej próchnicy z liści ale już iglaste przynoszą same straty i dodatkowo zakwaszają  glebę wokół siebie.

Podsumowując moją wypowiedź powiem Ci tak...gdybyś wlazł s tym "lasem" między moje działki to miałbyś dozgonnego wroga za miedzą a tego bym Ci nie życzył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbik197    0

W takim razie dodam że mieszkam na Podkarpaciu działki w naszej okolicy są bardzo ze tak powiem niewygodne nawet czasami bardzo pochyłe wokół tej akurat działki nic się nie uprawia wszystko jest zarośnięte torniami także nikomu na tym nie zależy więc pomyślałem ze mógłbym tam posadzić chociaż mały las bo za parę lat i tak wszystkie działki sąsiednie zarosna dzikimi krzakami a lepiej mieć już chyba jakieś drzewo nieprawdaż? Dlatego pytam się jak to jest w sensie prawnym czy mogę czy nie!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Jeśli jest tak jak piszesz czyli wokół tej działki są praktycznie nieużytki to nikogo nie pytaj tylko sadź drzewa. Mam tylko jedną propozycję. Nie sadź drzew do samej granicy. Zostaw ten pas o szerokości 3 metrów i na nim posadź jakieś krzewy. W razie czego nikt nie będzie miał żadnych pretensji a i Ty skorzystasz bo będziesz miał korzyść z krzewów a Twój 'las" bęzie miał naturalną strefę buforową od otoczenia.

W tym pasie możesz posadzić krzewy leszczyny, pigwy, dzikiej róży, głogu i ewentualnie czarnego bzu. Dość szybko będziesz miał owoce z tych krzewów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbik197    0

Dzięki kolego za wyrozumiałość '!
Czyli mam rozumieć ze mogę sądzić ten las od granicy 3 m i niemusze nigdzie tego zgłaszać i nie będę płacił żadnej kary w przyszłości '?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moje pytanie w jakim celu chcesz ją zalesić? By mieć drzewo na opał, czy z kaprysu posiadania lasu? Bo może by bardziej pasowało obsadzić ją jakimś owocowym drzewem, czy krzewami. Jakieś proste, niewymagające pielęgnacji Jabłonki na antonówce, czereśnie, najprostsze odmiany wiśni czy aronia(ta urośnie na każdej ziemi), lub leszczyna. Taki sadek da Ci naturalne owoce, a z czasem(jak nie będzie koszony) wyrosną jakieś samosiewy brzozy czy innych drzew. Drzewa owocowe, nawet pokaźnych rozmiarów możesz bez problemu wycinać potem bez żadnego zezwolenia.

Edytowano przez Adrian_K_90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Jak już działka będzie Twoja to sadź. Tylko pamiętaj o tych 3 metrach i posadź na nich te krzewy bo w innym wypadku ten pas zdziczeje po swojemu i nie będziesz miał żadnej korzyści z tego pasa Twojej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbik197    0

A mam do was koledzy jeszcze jedno pytanie czy moja mama nieposiadająca wykształcenia rolniczego a jest ubezpieczona w Krus jako rolnik czy może kupić na terenie gminy lub sąsiedniej działkę większą niż 0,5ha w rozumieniu nowej ustawy rolnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Liczy się to ile lat jest ubezpieczona w KRUSie i ile lat jest rolniczką oraz to czy i ile lat jest zameldowana na terenie danej lub sąsiedniej gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1296    0

Witam. Posiadam łąkę 30 arów klasy VI, koło lasu, którą kosiłem na siano i brałem dopłaty. Teraz łąka nie jest mi potrzebna i chciałbym posadzić  drzewa na opał (buk, grab, jesion).

Zanim posadzę drzewa muszę gdzieś zgłaszać , pozwolenie jakieś musi być?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sadź i nie zgłaszaj do dopłat. Podatku i tak nie płacisz to się nie baw w przekształcanie. Drzewa można sadzić gdzie chcesz. Pozwolenie musisz brać tylko na wycięcie.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Nagira
      Dzień dobry, czy ktoś zamierza uprawiać lub ma już doświadczenie z Gipsówką (Łyszczec wiechowaty)? Taka sama wartość ekonomiczna jak słonecznik, różnica ta że to wieloletnia bylina.
      Proszę o odpowiedź osoby posiadające doświadczenie z tą rośliną.
    • Przez kodzi
      Ktoś chętny do remontu skrzyni biegów Mtz82 1997r. Woj lubelskie okolice Piask 21-050.
    • Przez Rafalsk
      witam
      mam ziemie gliniaste slabo przepuszczalne, czasem jest tak jak duzo deszczu spadnie to dluzszy czas nie mozna wejsc w pole, co byscie podpowiedzieli zrobic zeby jakos ulepszyc ta ziemie, jakis czas temu bylem na targach i proponowali mi jakies granulki ze ziemia sie uzyzni bardziej i bedzie bardziej przepuszczalna ale niewiem czy to wogle ma sens i dziala
    • Gość wolf19
      Przez Gość wolf19
      Jak zaszkodzić brzozie(drzewo), żeby uschła?
       
      Opis sytuacji:
      Otóż na cmentarzu koło grobu rośnie dosyś duża brzoza (~50cm średnicy) i gołebie, które siedzą na niej w nocy paskudzą ( wiadomo o co chodzi?) pomnik...
       
      No wyciąć zdrowego drzewa zarządowi cmentarza nie wypada... także musi uschnąć..
    • Przez Adrian111192
      Witam,
      zwracam się z prośbą do osób doświadczonych w szkółkarstwie, ewentualnie sadownictwie. 
      Posiadam większą ilość świeżo zaszczepionych jabłoni i grusz, sadzonki maja goły korzeń i ok. 50 cm wysokości. Nie chce sadzić ich do gruntu. Moje pytanie brzmi następująco czy mogę je wsadzić w donice, jeżeli tak to w jaki sposób.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj