Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozdawanie pasz krowom

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arek128

Arek128

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 20:00

Rozdawanie pasz krowom Witam!!
Mam pytanie dotyczące rozdawania pasz krówkom, których mam sporo, a dawanie taczką jest bardzo uciążliwe i pracochłonne. O wozie paszowym nie ma mowy, ponieważ krowy są odwrócone łbami do ściany, a dupciami do głównego korytarza.

Moze macie jakies usprawnienia we własnych oborach??

Prosze o odpowiedz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozdawanie pasz krowom Dzisiaj, 13:52
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 21:17

Rozdawanie pasz krowom u mnie jest taka sama obora, jedyne usprawnienie to widły i siano, długo myślałem, kalkulowałem, troche próbowałem kiszonek i dochodzę do wniosku, że jeśli jest dobra trawa to dobre siano jest dużo lepsze od byle jakiej kiszonki, a na pewno lżejsze, kilku znajomych ojca również dało sobie spokój z kiszonkami bo za ciężko

#3 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 28 kwiecień 2008 - 21:19

Rozdawanie pasz krowom My tak mieliśmy, to postanowiliśmy przerobić oborę. Trochę nas to wyniosło, ale teraz jest wygoda, ze szok ;] Foty w galerii

Ale nadal musimy rozdawać toczkami ale już nie jest taki problem.

Ile masz sztuk ?
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#4 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 09:41

Rozdawanie pasz krowom Tu raczj nie da sie usprawnic jedynie wynajmij kogos kto za ciebie bedzie to robił, albo przerób obory zeby móc czyms wjechac i zadac kiszonkie

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#5 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 29 kwiecień 2008 - 13:37

Rozdawanie pasz krowom Jest już taki system zadawania pasz w takich wałsnie oborach. Był w ubiegłym roku w czerwcu w szepietowie.
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#6 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 29 kwiecień 2008 - 14:26

Rozdawanie pasz krowom

Jest już taki system zadawania pasz w takich wałsnie oborach. Był w ubiegłym roku w czerwcu w szepietowie.

Czy mówisz może o robocie Pellon?? B) Bardzo mądre urządzonko. :)
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#7 Share 5314

5314

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się mechaniką i modelarstwem

Napisany 29 kwiecień 2008 - 15:05

Rozdawanie pasz krowom Też mam taką obore i musze rozdawać taczkami :angry:
..::-U-R-S-U-S-::..
moc , potega , siła , niezawodnosc , klasa , wytrzymalość , to tylko kilka zalet tej maszyny

#8 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 19:32

Rozdawanie pasz krowom Właśnie nie wnikałem w szczegóły.Tylko widziałem że to chodziło na prowadnicy taka skrzynka i co nieraz sypała pasze dla krów!!! Mi to sie bardzo podobał??? I moim zdanie zdaje to egzamin w takich oborach.
Nie wiem czy ta maszyna nie była firmy delaval trzeba wejść na stronę może coś jest tam więcej....
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#9 Share Arek128

Arek128

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 19:38

Rozdawanie pasz krowom w tej oborze mam 30 krów

opowiedzcie mi cos o tym robocie

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 kwiecień 2008 - 20:16

Rozdawanie pasz krowom A ile metrów krowy masz ganek paszowy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 20:33

Rozdawanie pasz krowom ja co prawda mam normalną oborę, ale mam wąski korytarz więc też z kiszonką muszę jeździć, ale nie taczką. pryzmę mam oddaloną o 200m od chlewa więc wymyśliłem taki duży wózek do kukurydzy. najpierw gablami się kładzie, później ciągnikiem przywozi do obory, a jedna burta jest otwierana więc gablami elegancko się zsuwa i cały wózek starcza dla 20 sztuk + cielaki B)

#12 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 07:46

Rozdawanie pasz krowom U mnie kiszonka ładowana jest z pryzmy krokodylem do specjalnego zbiornika ze ślimakiem i podajnikiem serii "zrób to sam" który załadowuje paszowóz jednokołowy czyli taczke B) Siano jeździ ze stodoły do obory i dalej wzdłuż korytarza na wózku zawieszonym w powietrzu na szynie. Sianokiszonka full manual, czasami podjeżdża sie pod obore tym http://www.agrofoto....image21540.html i nie trzeba sie szarpać.

To tyle usprawnień, myślałem jeszcze nad jakimś taśmociągiem w korytarzu ale narazie temat umarł bo i tak nie wyeliminuje to ręcznego zadawania paszy gdyż jeden korytarz jest przedzielony pomieszczeniami z dojarką i chłodnią. Prawda jest taka że najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest wysadzić to wszystko w powietrze i wybudować normalną obore gdzie da sie wjechać paszowozem, a na ile jest to sensowne ekonomicznie niech każdy odpowie sobie sam...

#13 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 12:41

Rozdawanie pasz krowom Można i tak B)

#14 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 30 kwiecień 2008 - 18:09

Rozdawanie pasz krowom U nas mamy też taką oborę i to jest mordęga nie robota w niej człowiek się tyle naszarpie że hej , co innego mamy w świniarni ganek gnojowy na środku, tylko turem wjechać i prosto na płyte pchać , choć nie mamy narazie tura bo kupujemy go już 10lat więc obornik też taczka wywalamy w 3osoby B) :) :)

#15 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 22 maj 2008 - 12:33

Rozdawanie pasz krowom no a myślał ktoś o takim rozwiązaniu ,że zrobić troche większe okno żeby zmieściła się łyżka od tura i turem wysypać kiszonkie i puźniej tylko rozgarnąć

#16 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 22 maj 2008 - 17:32

Rozdawanie pasz krowom Poprzedni pomysł nie jest zły tylko trzeba go trochę dopracować! Innym rozwiązaniem jest kolejka podwieszana. Kiedyś taką widziałem w starej niemieckiej oborze szyny podwiesza się pod sufitem robi rozjazgy na poszczególne korytarze a na wózek zmieści sipasza dla dwóch a nawet trezch krów.

#17 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 01 czerwiec 2009 - 15:21

Rozdawanie pasz krowom My mamy wyżynarke do kiszonki i kostka na 1 tydzień trawy i kuku starczy!
Podjeźdźamy pod obore i zostawiamy pod oborą na palecie i potem do buzynku to już ręcznie:(
Case <3

#18 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 01 czerwiec 2009 - 18:08

Rozdawanie pasz krowom też kiedyś miałem kolejkę podwieszaną pod sufitem do wywozu obornika na pryzmę ale teraz mam w zamian na jego miejscu wyciąg linowy :P może z tą kolejką było by dobrze ale nie u każdego w oborze pasuje :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Rabe

Rabe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 13 październik 2015 - 19:27

Rozdawanie pasz krowom

odświeże troche temat jeśli komuś się przyda link do bardzo fajnego i prostego wynalazku

i https://www.youtube....h?v=h_Q9eEEETaU