Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki T-150K

578 odpowiedzi na ten temat

#101 Share malek2312

malek2312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 październik 2007 - 19:28

Ciągniki T-150K ja mam przy swojim założony tuz z przodu nie było dużo roboty od deta pasuje na moich ziemiach nie schodze poniżej 2 zakresu bo nie mam takiej potrzeby mam oryginalny silnik V6 orze atlasem 5 z wałem tego ciągnika nie idzie zatrzymać jak tylko moim zdaniem do orki on się nie nadaje do niego zachaczyć jakąś ciążką talerzówke na tależach conajmiej 550 mm i jazda to by była robota narazie mnie na taki sprzęt nie stać ale kto wie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki T-150K Dzisiaj, 09:33
  •  

#102 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 20 październik 2007 - 20:19

Ciągniki T-150K Ja ciągam forszwaja 6x48 na zakresach 2,2, i 2,3 i pali mi połowę mniej niż tobie darolee na hektar(w końcu nie żuławy).. A od jelcza silnik mam, leży kilka lat i wątpię czy go wstawię, bo jakoś przeszła u nas era wstawiania tych silników.. każdy się już na tym najeździł z wirem w baku, a znów co szerszą maszynę założyli, to na piaskach się tylko kopał...może na ciężkich ziemiach przynosi to oczekiwane efekty :)

#103 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 22 październik 2007 - 00:21

Ciągniki T-150K

Wystarczyło kupić sobie piwko,usiąść na pług i dobrze pomyśleć jak zrobić żeby było gucio to morze byś nie musiał nic przerabiać.
A tak na serio,jeśli mowa o kvernelandzie to wystarczyło przestawić obrotnice odwrotnie i już pług odwraca się górą (chyba że ma ramie do wału,wtedy nic się nie wskóra)

Hehe nie mysle ze pozjadales wszystkie rozumy :) Przeciez podstawa, ze od tego pomyslu rozpoczalem!! ja mam Kvernelanda bez hydraulicznego rozdzielacza (Podobne rozwiazanie ma Fraugde). To troche starsza wersja i jak przekrecilem obrotnice to niestety sie blokuje w pewnym momelcie i nie obruci go do konca. Zreszta pisalem chyba tu o tym wdzesniej. Z innym plugiem problem bylby rozwiazany w godzine ale u mnie sie nie dalo niestety, wiec dlatego tak musialem zrobic :angry:

#104 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 22 październik 2007 - 00:42

Ciągniki T-150K

ciągam forszwaja 6x48 na zakresach 2,2, i 2,3 i pali mi połowę mniej niż tobie darolee na hektar(w końcu nie żuławy).. A od jelcza silnik mam, leży kilka lat i wątpię czy go wstawię, bo jakoś przeszła u nas era wstawiania tych silników.. każdy się już na tym najeździł z wirem w baku, a znów co szerszą maszynę założyli, to na piaskach się tylko kopał...może na ciężkich ziemiach przynosi to oczekiwane efekty :)

No racja wodzu widze jak smigasz z takim plugiem "V" 2.2 i 2.3, to ziemie zdecydowanie lzejsze i wstawienie jelcza to glupota bo moc niewykozystana i tylko paliwo przepala niepotrzebnie. U mnie cieznie ziemie i naprawde z jelczem jest lepiej a na 1 ha spale mniej niz "V" jezdzilem na "V" 2 lata i dodatkowo mam porownanie z sasiadami w kazdym roku. Sasiad z za plotu na "V" z plugiem vogelnota 5x35 w tym roku jezdzi 1.3 1.4 tylko na jednym kawalku udalo mu sie zaorac na 2.1 i to nie wszedzie. Wiec mozesz sobie wyobrazic jak u nas sie pracuje. A z piaskami masz racje mam jeden taki kawalem gdzie w jednym miejscu pod warstwa ziemi ornej jest czysty piasek. Jak sie zagapilem to sie normalnie zakopalem :)

#105 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 22 październik 2007 - 00:47

Ciągniki T-150K

A od jelcza silnik mam, leży kilka lat i wątpię czy go wstawię, bo jakoś przeszła u nas era wstawiania tych silników.. każdy się już na tym najeździł z wirem w baku,

Jak bys chcial sie pozbyc tego silnika to daj znac. Sasiad sie przymierza do wstawienia. Jak nie mieszkasz zbyd daleko od nas moze byscie sie dogadali

#106 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 22 październik 2007 - 10:06

Ciągniki T-150K Co do silnika muszę z staruszkiem pogadać i dam Ci znać, bo podczas transportu pękła mu miska olejowa..a tak był na chodzie..tylko trzeba mu pierścienie wymienić, bo już trzy lata leży... a tak to ma turbo i chłodnice oleju..

#107 Share malek2312

malek2312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 22 październik 2007 - 13:48

Ciągniki T-150K wujek ma wstawiony silnik jelcza to jak orał pługem 6 skibowym zagonowym 240 szeroko to myślałem że mu 3 zakres wsadzi ale ma silnik chyba 260 KM ja ma oryginalny silnik i mocniejszego nie potrzebuje ostatno kopałem buraki to holmer nie dał rady wszędzie wiechać bo take skosy a ja tam jeżdze bez przejęcia

#108 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 24 październik 2007 - 21:20

Ciągniki T-150K Yo Wodzu ogladalem filmik jak smigasz z talerzowka :P Napisz jakie ma wymiary i ile wazy. A i o co chodzi z ta bronka z tylu, bo troche to wygladalo jak pielnik (takie druciki delikatne) :D

#109 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 październik 2007 - 23:00

Ciągniki T-150K tez widzialem ten filmik i gratuluje wodzowi bo bardzo ciekawy, a to z tylu to pewnie sluzy do wytrzasania resztek pozniwnych, aby szybciej wschodzily
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#110 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 25 październik 2007 - 18:32

Ciągniki T-150K

Napisz jakie ma wymiary i ile wazy.

Wiec szerokość robocza to 4metry (w transporcie 2x7-8m), a ile waży to nie wiem i pojęcia nie mam(lekka na pewno nie jest :P)..

A i o co chodzi z ta bronka z tylu, bo troche to wygladalo jak pielnik (takie druciki delikatne) :D

A co do drucików to kolega brzozak2 ma racje :D wyrównuje i rozciąga resztki pożniwne.. bo kiedyś ciągałem za nią brony i praktycznie cały czas ciągnęła się słoma w nich..wiec wiosna trochę posiedziałem i zrobiłem sobie tą bronkę i po sezonowym testowaniu.. te chucherko doskonale spełnia zadanie na moich ziemiach i nie żałuje żę je zrobiłem, a ząbki są takie jakie są po prostu najtańsze z wszystkich ofert :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 25 październik 2007 - 19:29

Ciągniki T-150K witam Wodzu!
mam prośbę czy możesz wstawić na AgroFoto zdjęcia tej brony mulczowej własnej konstrukcji?

#112 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 25 październik 2007 - 19:56

Ciągniki T-150K Proszę lukas120: Brona mulczowa
darolee a nie masz żadnych problemów z pękającą obudową sprzęgła? długo już masz silnik jelcza założony?

#113 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 25 październik 2007 - 20:46

Ciągniki T-150K Dzieki bardzo
muszę taką zrobić bo ojciec chce do grubera zwykle brony domontować

#114 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 26 październik 2007 - 00:05

Ciągniki T-150K Hehe ogladalem zdjatka Ale wodzu masz bestie ten plug. Ja z takim u mnie to bym musial jeszcze 2 kirka przypiac :P Ale sie pieknie kryje u nas takie widoki to zadko bywaja prawda brzozak2. Ladnie ladnie. Znam handlaza z naszej ololicy. Przyjechal do niego koles z pod Wloclawka kupic plug kvernelanda z resorowymi zabeskieczeniami (chyba 4) jak pojechali na test w pole to sie wszystkie resory zlozyly. Prawdopodobnia mial zabezpieczenia standard, a u nas jak nie dolozysz to se mozesz pogwizdac. ale podobno go lyknal bo gdzies znalezli lzejszy kawalek :D

#115 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 październik 2007 - 12:06

Ciągniki T-150K

Przyjechal do niego koles z pod Wloclawka kupic plug kvernelanda z resorowymi zabeskieczeniami (chyba 4) jak pojechali na test w pole to sie wszystkie resory zlozyly. Prawdopodobnia mial zabezpieczenia standard, a u nas jak nie dolozysz to se mozesz pogwizdac. ale podobno go lyknal bo gdzies znalezli lzejszy kawalek dry.gif

wspominalem o tym kiedys na forum, ale nie za bardzo ktos chcial mi uwierzyc, a pare osob na mnie tak naskoczylo, ze juz powoli dowody wyczerpywalem, aby ich przkonac i chyba sie nie udalo, wiec moze teraz znajda potwierdzenie:P . moj sasiad ma 2 kvernelandy na mechanicznych z dolozonymi blachami i po sciezkach, na poprzeczniakach i tak wyskakuje, ma jeszcze to szczescie ze burakow nie sieje :P;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#116 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 27 październik 2007 - 00:17

Ciągniki T-150K

Hehe ogladalem zdjatka Ale wodzu masz bestie ten plug. Ja z takim u mnie to bym musial jeszcze 2 kirka przypiac :P

Lżejsze ziemie, płytsza głębokość orki robi swoje..bo jak nie gdzie trafi się jakaś górka z glina to wtedy tempo żółwie, a jak mokro to się grzebie i po centymetrze do przodu :D

#117 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 27 październik 2007 - 09:42

Ciągniki T-150K Uff przeczytałem cały temat ponieważ bardzo interesują mnie te ciągniki. Niestety ludzie się ich pozbywają. U mnie we wsi jeszcze niedawno były 4 t150k a teraz nie ma żadnego. Moje zdanie jest takie, że t150k byłby dobry nawet na moje 19ha górek(wogle śmieszy mnie że za Ursusa c-330 ludzie chcą 13000zł). Jakiego znajdę tańszego i mocniejszego konia pociągowego? Wszyscy narzekają na spalanie ale ja myślę, że co z tego że pali sporo jeżeli pole obrobię sobie szybko. I tak z orania głębokiego dawno zrezygnowałem bo tylko mi martwica wychodzi. Rolnik z mojej wsi który ma największe górki spokojnie śmigał 6 skibowcem.
Co do innych ciągników podobnej mocy to wątpię aby np. Zetor 16145 lub Ursus 1614 miał większy uciąg niż t150k. Może pala mniej ale są o wiele droższe.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#118 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 27 październik 2007 - 23:04

Ciągniki T-150K

Rolnik z mojej wsi który ma największe górki spokojnie śmigał 6 skibowcem.
Co do innych ciągników podobnej mocy to wątpię aby np. Zetor 16145 lub Ursus 1614 miał większy uciąg niż t150k. Może pala mniej ale są o wiele droższe.

No wiesz ciagnikfan z gorki czy pod nie wazne (prawie) zazne jaka ziemia. Jesli chodzi o ursusa czy zetora co wymieniles, to sa bez szans, choc znam posiadaczy tych ciagnikow, ze bys sie o to pobili (bo co im zostaje jak nie ma argumentow i fakty a wlasciwie praktyka mowi co innego :P ) A jesli chodzi o spalanie, to nie jest tak zle wazne zeby byly narzedzia dobrane, bo jego taki urok ...pod obciazeniem czy nie swoje musi spalic :D A tak na marginesie sie ostatnio podbudowalem!!! Przedwczoraj niedaleko mnie smigal JD 8420 z 5 obrotowa. zatrzymalem sie zobaczyc jak mu idzie i stwierdzam, ze porownywalnie. Ani szybciej ani wolniej, bardzo podobnie. Wiec naprawde bylo warto wstawic tego jelcza. A jesli chodzi o spalanie to nie sarze zeby ten JD spalil na 1 ha mniej ode mnie (okolo 35l). He he, az mi sie przypomnialo te 700 l w 12h (chyba) dobre to bylo :D

#119 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 28 październik 2007 - 10:56

Ciągniki T-150K To ten twój pali w końcu 30-35l/ha czy na godzinę??
PS. Jakbyś zobaczył góry faceta o którym mówię zobaczyłbyś, że to ważne.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 28 październik 2007 - 13:10