Polecane posty

KA2    0

Witam mam  k 150  z  slinikiem  jelcz  turbo 240km z  plugiem b 201   6 skib bd  idzie jak wrecz zapirdala ale dobrze jak duze kawalki pola  na polu  5  ha w prostokocie  wyszlo ze  20 l na ha ale  raz  dlugo zaczepilem plog i tez poszlo 20  heheh troszke trzeba manewrowac  na klinach taki minus z  agregatem  bomet  3m  to ogien   na  3  gigu szosowym i n  3  polbieg moze jakies  20km jade .Trzeba  sie znac...na tym sprzecie  sam mam problem ze skrzynia  nie   4 pol biegu   własnei ktos  wiem jaki tam olej wchodzi  domyslam sie ze  hdrałliczyny tak... czy  poszly mi trczki ktos mi mowil ze  sa  dwie  na  dwa bigi jedna  jak jest  naprwde...?czy  wrto naprawiac i czy sam   to zrobie...?jakie  koszty  ...czy lepiej  kupic inna...skrzynie:P hehhe  naiej nie mam nie dzila  zegra na skryzni wiec nie wiem jaki cisnienie  co wazne  nie?hmm podejrzewam ze zle to mi wrozy .czkam ni info tu czy na priv  z podzikowaniem i Wesołych  swiat Bożego  narodzenia  i szczesliwego nowego oby lepszy ...pozdrawiam krzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejba12    0

Witam.

Poszukuję schematu (ułożenia) biegów w ciągniku kirowiec t150 oraz jak się zmienia biegi szosowe na polowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lorak8751    0

Witam!

Mam do sprzedania pług do odśnieżania (dwustronny z lemieszem gumowym - można śmigać po asfalcie) z czołownicą dopasowaną do T-150

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to zostały mi jeszcze koła do T-150.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Tak tak. Prawdziwa moc po oleju. To jeszcze napisz w jakiej cenie handlarzyno masz te oleje. I z chęcią zobaczyłbym wykresy z hamowni przed i po zalaniu "magicznym" olejem. Pewnie moc wzrasta o 150%! Nic tylko kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

RobertTomaszewski ty chyba sprzedajesz te oleje ? hehe w instrukcji od niego jest napisane 15w40 i wydaje mi sie że nawet superol i taki też do skrzyni biegów instrukcja zaleca, osobiscie mam wlanego do skrzyni agrola a do silnika Falco czyli kiedys superol i jakos chodzi w odsniezaniu na pełnej ku***e bo takie mam tereny krzywe ze ładnie zawiewa a co do tej maszyny wyzej z 240km czy tam iles to moim zdaniem nawet jak by tam bylo te 500 to w odsniezaniu to nie ma znaczenia bo nie ma przyczepnosci widze bez łancuchow ja mam jednego z orginalnym v6 pług podobny i mam łancuchy na kołach norweskie z kolcami idzie jak przecinak mam drugiego z silnikiem z jelcza 220 czy 240KM jezdził 2 sezony w odsniezaniu i teraz stoi w pokrzywach jako dawca potencjalnych czesci pomimo wiekszej mocy niczym wiecj sie nie odróżniał od tego z V6 spalanie wychodziło dużo wieksze dlatego z niego zrezygnowałem 


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

Szanowni Panowie koledzy po fachu użytkownicy T-150K przeczytałem chyba cały temat i nadal nie potrafię podjąć decyzji czy warto inwestować w taki sprzęt. Mam pytanie do tych którzy pracują na tych ciagnikach czy na obecna chwilę znając wszystkie bolączki tych maszyn kupili byście ponownie taki ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majzel    0

Sam jestem ciekaw czy Szanowni Koledzy patrząc z perspektywy czasu kupili by ponownie Kirowca. Sam się nad takim sprzętem zastanawiam i czytając cały temat nie wiem czy nie lepszy okazał by się Liaz ST 180 mimo braku WOM, który w tak ciężkim sprzęcie i tak bym pewnie nie używał (głównie orka, agregat i transport).  Liaz wydaje się mniej siermiężny jak T 150 K. Kabina większe, więcej przeszklenia więc i widoczność lepsza. Podzespoły z ciężarowego Liaza którego dobrze znam bo taki posiadałem to dla mnie duży plus. Konstrukcja bez jakiś udziwnien które uprzykrzaja użytkowanie. Silnik, reduktor, skrzyna biegów, mosty nawet zegary i kierownica z Liaza... Robiąc nawet jakieś modyfikacje  z podzespołami z innych ciężarowek mniej się człowiek ogłówkuj i namęczy jak w T 150 K. Takie jast moje skromne zdanie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

Powiem tak znudziło mnie czekanie aż ktoś się wreszcie zlituje i odpisze a że się trafił T-150K To co kupiłem. Długo nim nie pracuje ale co mogę powiedzieć silnik co prawda ma przełożony z Kamaza 200KM więc jest w co jechać, czy jest taki tragiczny komfort? Nie powiedział bym tragedii nie ma hałas jest to prawda ale wiele rzeczy można poprawić tanim kosztem. Jak masz dużo części od Liaza a wałek Ci nie potrzebny to ja bym się w zasadzie nie zastanawiał nad wyborem aczkolwiek Liazem nigdy się nie interesowałem i kompletnie nie znam tego ciagnika więc moja opinia bardzo się nie sugeruj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    431

Jak w chwili obecnej wyglada dostęp do części? Poprostu potrzeba trochę czasu i wszystko w małych pieniądzach da się kupić? Jakość części jest znośna?

Jak wypada spalanie w orce na hektar  w porównaniu do np. MTZ82 przy dobranym do każdego odpowiednim pługu w tych samych warunkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendias    5

Witam   Jle ciągnik T150k moze max ciagnac na zaczepie po drogach publicznych chodzi mi o dowód rejestracyjny i prawnie jaka masę może chorować 

Witam Proszę o podanie prędkości jazdy na każdym z dwunastu biegów T150k J czy ciagnik posiada blokady mechanizmów rocznicowych 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Co do holowania przyczep to zdaje mi sie ze do niego były produkowane te 2 skrzyniowe pts 12 pierwszy szedł tandem zeby dociążyc ciagnik a druga 3 osiowa chyba miały ładowności po 12t.Więc troche moze ciągnąc a blokad nie posiada

A  Pany a używa może ktoś t150k do brony wirnikowej 4m?  jak to sobie radzi ? daje rade ? jak z podnoszeniem bo taka brona moze wazyc koło 1500kg albo lepiej


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    431

Podobno te przyczepy były projektowane do t-150k, ale ciekawe co ma wpisane w katalogach, czy dowodzie rejestracyjnym. W dawnych czasach jak nikt nie zwracał tak uwagi na przeładowania itp to duże kirki bodaj k-701 woził w okolicy buraki zabierajac na 2 przyczepy od ciężarówek mocno ponad 50t ładunku.

Co do blokad, to kiedyś jak przeglądałem rosyjske fora, to wychodziło, że były blokady automatyczne i zależnie od rocznika różnie to działało, niektóre miały tendencję do opóźnionego działania, lub potrafily zadziałać bardzo sporadycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendias    5

WITAM  CZY MOZNA ROZKMINIC JAK TEN FACET ZROBIL BLOKADY DYFERENCIALOW W T150K  WIEM ZE TO WADA TYCH CIAGNIKOW BRAK BLOKAD ALE JEDNAK SIE DA ZROBIC  MOZNA POMYSLEC TYLKO JAK SIE ZABRAC ZA TO??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    431

A nie jest to poprostu egzemplarz, ze sprawnymi blokadami automatycznymi?

 

W komentarzach pisze, że są to naprawione fabryczne blokady- ale nie pisał tego właściciel ciągnika. 

 

Podobno w starych ciagnikach czasami blokade miała tylko jedna oś

Edytowano przez Alchemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin06
      Witam, myślę nad przyspieszeniem pracy podbieracza tak aby prasa lepiej pobierała materiał. Bo jak do tej pory to materiał stawia się, szczególnie przy dużej ilości słomy. Na forum odszukałem, że pracę można przyspieszyć poprzez zmianę jednego z trybów na mniejszy, ale ta zmiana pozwoli tylko przyspieszyć podbieracz a widły podajnika nadal będą chodzić bez zmian.
       
      Może przerabiał ktoś z was, aby zwiększyć prędkość pracy podbieracza i wideł podajnika lub ma jakieś pomysły.
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-)
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Szukam pracy w gospodarstwie rolnym w województwie łódzkim. Od dzieciństwa interesuje sie gospodarstwem lubie taka praca, mam troche ziemi ale nie jest to az tak duzo zeby wyzyc z tego wiec szukam pracy która lubie. Nie nudzi mi sie to. Nie mam zadnych nałogów jestem ambitny, nigdy latwo sie nie poddaje, dbam o kazdy sprzet. Prosze o pisanie pod tematem lub w wiadomosci prywatnej
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie, Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj