Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki T-150K

578 odpowiedzi na ten temat

#361 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 maj 2010 - 21:08

Ciągniki T-150K Jakieś mikropęknięcie głowicy , uszkodzona uszczelka. Wody ci nie ubywa w układzie chłodzenia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki T-150K Dzisiaj, 09:51
  •  

#362 Share JustynParzysz

JustynParzysz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 maj 2010 - 21:20

Ciągniki T-150K ubywa z hłodnicy jak temu zapobiec
B)

#363 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 maj 2010 - 16:30

Ciągniki T-150K Sam wyciek z chłodnicy, to nie problem(proszek aluminiowy z stacji Orlenu) problemem jest emulsja wodno- olejowa w silniku. Po pracy i ostygnięciu silnika sprawdź stan oleju, czy nie wzrasta, a obecność wody sprawdzisz odkręcając korek oleju tak by go tylko lekko odchylić i zobaczyć czy nie leci woda, która to zbiera się na dnie misy.

#364 Share dominik1989

dominik1989

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 26 maj 2010 - 16:14

Ciągniki T-150K Witam. Mam pewną ofertę dla użytkowników K-150 (i nie tylko) otóż posiadam silnik SW-680 w bardzo dobrym stanie, istnieje możliwość zainstalowania go w ciągniku lub innej maszynie. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam

#365 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 27 maj 2010 - 17:43

Ciągniki T-150K A wiele za ten silnik?

#366 Share Dragonek

Dragonek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 20:15

Ciągniki T-150K kirowiec 150 stan idealny, pożal się Boże i miej jego właściciela w opiece :) http://moto.allegro....150_okazja.html

#367 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 26 czerwiec 2010 - 07:15

Ciągniki T-150K Hehe fakt ..widziałem w kabinie koło gazu myszy mają wejście do "domu" :)

#368 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 26 czerwiec 2010 - 09:39

Ciągniki T-150K Lepszy jest ten drugi, "do drobnego remontu" :)
good God damn and other such phrases...

#369 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 18:06

Ciągniki T-150K A jak jest z zawieszanymi sprzetami ??? np z pługiem czy agregatem czy po podczepieniu i podniesieniu tył sprzetu nie bedzie sie ciagna po ziemi? bo zauwazyłem ze tam nie ma regulacji pionowej ciegła i ono jest wyzej tego wałka, hmm jak to jest?
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#370 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 05:50

Ciągniki T-150K Generalnie regulacja pionowa powinna być w oryginalne ....skręcona na maxa i wtedy można zaspawać :) W ex zakładzie rolnym u mnie jeździli z 4m agregatem uprawowo-siewnym kverneland-accord, ja jeżdżę z pługiem obrotowym oraz przymierzam się podpiąć mój nowy nabytek - zawieszany agregat Unii 4,5m Ares TXXL z wałem kołeczkowym. Ale nie jest tak pięknie, bo wszystko wymaga przeróbek. Jak sie chce używać siewnika to sie wstawia z drugiej strony siłownik od Deta, a jak nie potrzebny WOM to się go wywala i się wstawia drugi oryginalny siłownik na prawą stronę :) A jak nadal będą takie upały to się wstawia klimę hehe :) ...sąsiad ma w bizonie ale odciął bo się przeziębiał .... jak by się uparł to by może odkupił :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 15:51

Ciągniki T-150K

Generalnie regulacja pionowa powinna być w oryginalne ....skręcona na maxa i wtedy można zaspawać :) W ex zakładzie rolnym u mnie jeździli z 4m agregatem uprawowo-siewnym kverneland-accord, ja jeżdżę z pługiem obrotowym oraz przymierzam się podpiąć mój nowy nabytek - zawieszany agregat Unii 4,5m Ares TXXL z wałem kołeczkowym. Ale nie jest tak pięknie, bo wszystko wymaga przeróbek. Jak sie chce używać siewnika to sie wstawia z drugiej strony siłownik od Deta, a jak nie potrzebny WOM to się go wywala i się wstawia drugi oryginalny siłownik na prawą stronę :) A jak nadal będą takie upały to się wstawia klimę hehe :) ...sąsiad ma w bizonie ale odciął bo się przeziębiał .... jak by się uparł to by może odkupił :)

czyli jak jest skrecone na maxa to nie powonien sie tył np pługa ciagnac po ziemi na podniesionym? a te siłowniki to o co ci chodzi ? jako wzmocnienie podnosnika ? to nie daje rady ci podniesc 4 metrowego agregatu ? ja tez chce do kirovca zaczepiac pługo obrotowy beda jakies z tym problemy ??? tzn jeszcze kirowca nie kupiłem ale moze w tym tygodniu bo to ma byc taki troche w pole troche w las i odsniezanie
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#372 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 22:41

Ciągniki T-150K Z kierovcem jest taki problem, że ma jeden siłownik (z lewej strony) do podnoszenia. Siłownik ten bezpośrednio sprzężony jest z frezowaną rurą,podnoszącą cięgła. Niestety przy bardzo ciężkim sprzęcie rura może nie wytrzymać i się ukręcić. Jesli chodzi o pług obrotowy to też może być problem z przewracaniem. Zależy jaki pług. Niektóre pasowały by do tego sprzętu bo obracają się "do góry". Da się niektóre obrotówki zmienić, aby właśnie w ten sposób się obracały. No i jeszcze są poziomujące pługi podczas obrotu. W innych przypadkach raczej będzie trzeba robić pewne "udoskonalenia". No a jeśli chodzi o mój agregat to waży on tyle, że CVX175 prawie dęba staje bez obciążenia przodu.

#373 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 17:06

Ciągniki T-150K

Z kierovcem jest taki problem, że ma jeden siłownik (z lewej strony) do podnoszenia. Siłownik ten bezpośrednio sprzężony jest z frezowaną rurą,podnoszącą cięgła. Niestety przy bardzo ciężkim sprzęcie rura może nie wytrzymać i się ukręcić. Jesli chodzi o pług obrotowy to też może być problem z przewracaniem. Zależy jaki pług. Niektóre pasowały by do tego sprzętu bo obracają się "do góry". Da się niektóre obrotówki zmienić, aby właśnie w ten sposób się obracały. No i jeszcze są poziomujące pługi podczas obrotu. W innych przypadkach raczej będzie trzeba robić pewne "udoskonalenia". No a jeśli chodzi o mój agregat to waży on tyle, że CVX175 prawie dęba staje bez obciążenia przodu.

to ile wytzyma obciazenia ta rura tak mniej wiecej ? a w ogole ile ma udzwigu kirov
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#374 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 18:52

Ciągniki T-150K Wytrzyma tyle, ile w standardzie przewidzieli, czyli pług pięcioskibowy sztywny :)
Wtedy na pewno nie będziesz narzekał na wytrzymałość, bo nic się nie będzie działo, a jak chcesz obrotową piątkę, to albo montuj dwa siłowniki, albo szukaj T-151, tam masz dwa w standardzie i lepszą :) kabinę.

Albo jak 'robisz' w Zetorach, to pozostań wierny Czechom i rozejrzyj się za Skodą, tam są dwa siłowniki i TUZ potężny jak cholera, a i łącznik górny ma regulację pionową (trzy 'dziury' chyba tylko, ale to zawsze coś).

No chyba, że już tego T-150 masz upatrzonego po znajomości, czy coś...

#375 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 19:24

Ciągniki T-150K

Wytrzyma tyle, ile w standardzie przewidzieli, czyli pług pięcioskibowy sztywny :)
Wtedy na pewno nie będziesz narzekał na wytrzymałość, bo nic się nie będzie działo, a jak chcesz obrotową piątkę, to albo montuj dwa siłowniki, albo szukaj T-151, tam masz dwa w standardzie i lepszą :) kabinę.

Albo jak 'robisz' w Zetorach, to pozostań wierny Czechom i rozejrzyj się za Skodą, tam są dwa siłowniki i TUZ potężny jak cholera, a i łącznik górny ma regulację pionową (trzy 'dziury' chyba tylko, ale to zawsze coś).

No chyba, że już tego T-150 masz upatrzonego po znajomości, czy coś...

4 dziury ale potrzebuje kirovca 5 obrotowa to moze nie ale mam 4 lemkena wolnego obracanego gora na moje gory i doliny byl by dobry do niego a i do talerzowki
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#376 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 06:17

Ciągniki T-150K A ta Twoja 'osiemnastka' jak z tym pługiem sobie radzi? Jeśli kupisz tego starego T-150 z małą kabiną , to nie licz, że to będzie wiele większy udźwig niż 18345, jeśli w ogóle będzie większy. TUZ w T-150 jest jednak bardziej do maszyn półzawieszanych przewidziany. Zobacz sobie DT-a, mniejszy ciągnik, tylko 90KM, a ma identyczny TUZ.

#377 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 07:06

Ciągniki T-150K udźwig jak udźwig ..podnieść podniesie jak pompa i zawór ciśnieniowy jest ok. Myślę, że właśnie górna rura sprzęgająca cięgła to czuły punkt (bo o innych problemach przy ciężkim sprzęcie nie słyszałem) i wstawienie drugiego siłownika rozwiązuje sprawę. No a skoro @ZetorPower masz Lemkena pług, to może być problem, bo do najlżejszych nie należą i w trasie jak cię bujnie w pionie to może rurka strzelić

#378 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 12:19

Ciągniki T-150K

A ta Twoja 'osiemnastka' jak z tym pługiem sobie radzi? Jeśli kupisz tego starego T-150 z małą kabiną , to nie licz, że to będzie wiele większy udźwig niż 18345, jeśli w ogóle będzie większy. TUZ w T-150 jest jednak bardziej do maszyn półzawieszanych przewidziany. Zobacz sobie DT-a, mniejszy ciągnik, tylko 90KM, a ma identyczny TUZ.

do osiemnastki mam 5 skibowego lemkena i jest w sam raz a nie chce wiekszego udzwigu od 18345,a ten pług 4 skibowy wazy koło 1100kg to chyba nie jest do niego za ciezki ? i własnie to jest chyba ten starszy kirov bo 86r tyle ze nie zjedzony
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#379 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 18:29

Ciągniki T-150K 1100 kg tylko? Jak tak to raczej spoko, ale pewien jesteś tej masy? To jest czwórka obrotowa tak? Bez zabezpieczeń chyba, bo coś lekki mi się wydaje. To coś chyba niewiele więcej niż polski Atlas 5DHT, a on był przewidziany do T 150K właśnie, tak więc ja bym się raczej nie obawiał o udźwig, raczej o to czy dasz radę go tam dobrze ustawić. Jak masz możliwość wypróbować przed zakupem, jak do siebie pasują to ja bym wypróbował, ale chyba powinno być dobrze...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 19:40

Ciągniki T-150K

1100 kg tylko? Jak tak to raczej spoko, ale pewien jesteś tej masy? To jest czwórka obrotowa tak? Bez zabezpieczeń chyba, bo coś lekki mi się wydaje. To coś chyba niewiele więcej niż polski Atlas 5DHT, a on był przewidziany do T 150K właśnie, tak więc ja bym się raczej nie obawiał o udźwig, raczej o to czy dasz radę go tam dobrze ustawić. Jak masz możliwość wypróbować przed zakupem, jak do siebie pasują to ja bym wypróbował, ale chyba powinno być dobrze...

tak obrotowy lemken zabezpieczenia srobowe jest nastawiony teraz na 175cm ciagam go 10540
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K