Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki T-150K

578 odpowiedzi na ten temat

#321 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 07:17

Ciągniki T-150K U mnie jeździł kirek z pneumatykiem 4m accord-kverneland. Jedynym problemem było przełamywanie się rury tylnego tuza, ale wstawili na prawą stronę siłownik detowski. A tak to śmigał jak ta lala.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki T-150K Dzisiaj, 10:20
  •  

#322 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 22 lipiec 2009 - 21:08

Ciągniki T-150K

bracia forumowicze dokonaliśmy zakupu i przybył mi agregat uprawowo siewny rabe werk pke400 z siewnikiem lemken hassia zestaw ma 4 m i obawiam się że mój sprzęcik sobie nie poradzi słyszeliście może żeby ktoś ciągnoł podobny zestaw t150ką?? jeszcze nie miałem przyjemności go wypróbować.

No właśnie, a boisz się, że nie pociągnie, czy, że nie podniesie? Bo jeśli ten agregat nie jest aktywny i ni 'zżera' dużo mocy przez wałek to raczej z pociągnięciem nie będzie chyba problemu...
Gorzej z podnoszeniem, bo tam jest właśnie tak jak darolee pisze, że w tych starszych jest jeden siłownik i ten TUZ jest dosyć słaby jak na taki ciągnik, no i tam się właśnie łamać lubi.
Wiem, że trzymetrowy agregat bierny z hydropakiem to 'dawał radę' z pełnym siewnikiem też podnosić bez większych problemów, a 'szesnastka' wymiękała...
Bo to raczej jest ciągnik który w założeniu miał pracować z maszynami półzawieszanymi i przyczepianymi, dlatego ma to zawieszenie takie sobie (w końcu to ten TUZ jest dokładnie taki sam jak w Decie 75...).

Ale najlepiej po prostu zrób próbę: 'zczep' to wszystko razem, nasyp pełny siewnik i wtedy się przekonasz co się dzieje, czy można patrzeć czy trzeba uciekać... :rolleyes:
Tylko ostrożny bądź, szkoda rozwalić nowy siewnik uderzając nim o ziemię w razie pęknięcia któregoś elementu TUZ-u...
good God damn and other such phrases...

#323 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 21:09

Ciągniki T-150K Witam ponownie, mam pytanie co może być przyczyna gdy włączę bieg a kirowiec mi nie ruszy. Czy może być uszkodzona pompa od półbiegów. Z góra dzięki za informacje.

#324 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 07:25

Ciągniki T-150K ale w ogóle nie jedzie czy tylko w jakiś szczególnych przypadkach? Bo jak Ci stanął w robocie w czasie jazdy pod obciążeniem to raczej wałek, ale napisz co tam się stało i jak to się stało dokładniej. Stwierdzenie że nie jedzie, nie wiele mówi i może paść podpowiedz, że trzeba zapalić ciągnik :D

#325 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 20:07

Ciągniki T-150K To się stało podczas wyjeżdżania z garażu po pół roku nieodpalania. Jechał na pusto. Faktycznie w skrzyni biegów było mało oleju!!!

#326 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 21:05

Ciągniki T-150K Jakie ciśnienie pokazuje manometr z napisem Transmisja?

#327 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 20:56

Ciągniki T-150K A jaką szeroka talerzówkę uciągnie taki kirowiec? A jaki agregat podorywkowy uciagnie?

#328 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 21:19

Ciągniki T-150K Talerzówka(ciężka) 4-4,5m a agregat podorywkowy 3,7m. Wszystko zależy od zwięzłości gleby.

#329 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 20:39

Ciągniki T-150K Racja, wszystko zależy do warunków i ukształtowania terenu.
U nas w kombinacie na przykład ciągali nimi brony talerzowe szerokie na 7 metrów, dokładnie takie jak ta: http://allegro.pl/it..._talerzowa.html , ale ona jest dość lekka jak na swoja szerokość bo wazy tylko niecałe 4 tony, i trzeba przyznać, ze a naszych górkach to on miał z nią co robić...

#330 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 18:13

Ciągniki T-150K Mam pytanie do posiadaczy T-150K dotyczącą alternatora z wbudowanym regulatorem Instrukcja, którą posiadam dotyczy alternatora bez regulatora. O ile pamiętam, to alternator jest samowzbudny. Pytanie brzmi ile przewodów ma iść do alternatora? W instalacji mam tylko gruby (ładowania), a zacisk z literą "D" jest wolny i co tam trzeba podłączyć, czy ktoś gwizdnął :( mi jeden przewód z instalacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 05 sierpień 2009 - 20:36

Ciągniki T-150K ja mam tak przy mtz i ten wolny podłanczasz po kontrolke od ładowania

#332 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 22:32

Ciągniki T-150K Alternator ogólnie bajer tylko żeby z dwa razy mocniejszy był, bo co on tam ma z 50A.

U mnie też że tak powiem drapali ściernisko takimi bronami talerzowymi co pokazałeś K1ROVEZ, ale dopiero po zmianie na jelczoskie silniki i z 2tonowym dodatkowym dociążeniem tylnej osi robota taką talerzówka wygląda jak powinna.

#333 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 22:51

Ciągniki T-150K To ja mam jakiegoś "bydlaka", chyba ma coś ok.1700W, jutro sprawdzę.

#334 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 07 sierpień 2009 - 20:45

Ciągniki T-150K Te 50A to natężenie prądu, a 1700W to moc alternatora, tak wiec to są dwie zupełnie rożne sprawy. Moc określają właśnie waty, stare CHTZ-y maja alternator o mocy 1000 W, natomiast te 50 amper to jest chyba największe natężenie spotykane w instalacjach elektrycznych wszystkich tych 'komunistycznych' maszyn, generalnie takie duże jest tylko w obwodzie rozrusznika, nawet przyciski włączające rozrusznik i wyłączniki masy (nawet te 'ruskie') są oznaczane jako 'max 24V, max 50A'.

#335 Share Dragonek

Dragonek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 19:15

Ciągniki T-150K Czy ktoś z użytkowników kirowa 150 zna odpowiedz na pytanie-w jakim celu rurka nadmiaru paliwa z 4-tego wtryskiwacza jest doprowadzona do turbiny

#336 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:27

Ciągniki T-150K Też nad tym się zastanawiałem i mam jakąś cichą koncepcję lecz mogę się mylić. Do dyskusji zapraszam moda z bielizną w avatarze :blink: , tak zawzięcie dyskutował w innych tematach. Może nam pomoże rozświetlić tą zagadkę techniczną.

#337 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 22:44

Ciągniki T-150K nie wiem.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#338 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 23:25

Ciągniki T-150K Ja co prawda ostatnio już nie obcowałem z T150, ale z tego co pamiętam to ta rurka przelewu podłączona jest chyba do korpusu sprężarki (chyba, widziałem to nieraz ale teraz to sobie na sto procent nie przypomnę czy na pewno). Jeśli tak to ja bym to tłumaczył w ten sposób, że może paliwo z tej części przelewu jest dostarczane do układu dolotowego już na tym jego odcinku po to aby tam wirnik już co nieco wymieszał.

Ale to trochę nie do końca pasuje bo przecież z jednego wtryskiwacza to tam będą raczej niewielkie ilości tego paliwa...
Może miało by chodzić o to, żeby ścianki układu dolotowego pokrywały się tzw. filmem olejowym dla zmniejszenia oporów przepływu?

No chyba, że to jest podłączone do korpusu turbiny, to wtedy nie mam pojęcia po co...
Przecież tam nie ma filtra cząstek stałych, który trzeba by wypalać... :blink:

#339 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 17:26

Ciągniki T-150K Ten odpływ jest nie z ostatniego wtryskiwacza, lecz z trzech. Na pewno to paliwo działa płucząco na łopatki turbiny, może trochę chłodzi - trzeba byłoby zobaczyć gdzie dokładnie jest ono podawane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 14:33

Ciągniki T-150K Nie wiem jak jest u Ciebie ale w T 150 który ja widziałem była podłączona do turbo rurka z tylko jednego wtryskiwacza, bodajże czwartego tak jak pisał Dragonek.
Zresztą tak jest to też narysowane w instrukcji, więc może masz coś przerobione, albo później zmienili...